Optibet.lt
Laisvalaikis

Daugybė patarimų atliekantiems sporto statymus

Sporto statymai yra viena iš populiariausių lošimo formų pasaulyje, kurią renkasi milijonai vartotojų. Žinoma, anksčiau sporto lažybos nebuvo tokios populiarios ir paklausios, nes visuomenėje sporto lažybų atžvilgiu vyravo neigiama nuomonė. Kaip bebūtų, laikas nestovi vietoje – tobulėja technologijos, keičiasi žmonių požiūris, gyvenimo būdas ir priimami sprendimai. Be to, sporto lažybos pasižymi visiškai kitokiais aspektais nei dauguma kitų lošimų – čia viskas vyksta kur kas kompleksiškiau. Taigi, kalbant apie sporto statymus, reikėtų kalbėti ir apie tai, kas juos sudaro, kaip atliekami statymai ir ką lažybų dalyviams pataria šios srities profesionalai, tokie kaip Optibet.lt.

Klaidinga manyti, kad sporto lažybos yra tik naujų laikų „pramoga“ ir vartotojams skirtas pasirinkimas. Sporto statymai būdavo atliekami dar prieš tūkstančius metų. Net senovės Romos imperatoriai nepraleisdavo progos lažintis, kas laimės vienas ar kitas varžybas. Tai rodo, kad sporto lažybos gyvuoja per amžius – tai daugeliui žmonių yra neatsiejama gyvenimo dalis, suteikianti daugiau adrenalino ir galimybę laimėti papildomų pinigų. Žinoma, nors pats principas išliko toks pats, šiandien sporto statymai skiriasi nuo anuometinių. Dabar didžioji dalis vartotojų lažinasi internetu. Tai jiems suteikia kur kas didesnę prieigą ir laisvę rinktis. Jie sprendimus gali priimtu realiu laiku ir atlikti norimus statymus. Suprantama, kad tokia galimybė paskatino daugiau vartotojų išbandyti lažybas ir dar labiau padidino šios srities populiarumą.

Kaip bebūtų, verta pakalbėti apie tai, kaip sporto lažybose dalyvauja šios srities profesionalai ir kokių klaidų daryti nereikėtų, jei norite, kad jūsų statymų statistika būtų kaip įmanoma sėkmingesnė.

  • Visų pirma atminkite, kad tai ne loterija. Daugybė žmonių, kurie yra bet kokių lažybų ir lošimų skeptikai, mano, kad tai yra tas pats, kas įsigyti loterijos bilietą ir laikant „špygas“ laukti būsimų rezultatų, kurie įtakojami sėkmės ir atsitiktinumo. Tačiau jei iš sporto statymų duoną valgantis specialistas vadovautųsi tokiu pačiu požiūriu – jis tikrai netaptų sėkmingu, o jo atliekami statymai anaiptol nebūtų pelningi. Profesionalai į sporto statymus žvelgia ne kaip į loteriją, o kaip į tikrą ir sunkų darbą, kuriame daugiausiai įtakos galutiniam rezultatui turi jų įdirbis ir atlikti konkretūs veiksmai.
  • Rinkite informaciją. Kiekviena sporto šaka pasižymi skirtingais aspektais. Tie patys principai nebus lengvai pritaikomos krepšinyje ir futbole, ledo ritulyje ir tenise, plaukime ir regbyje ar kt. Skiriasi žaidimo taisyklės, komandų sudėtys, žaidėjų profesionalumas ir pajėgumas, žaidimo trukmė ir kt. Trumpiau tariant, prieš atlikdami kiekvieną statymą jūs turite kaupti informaciją apie konkrečias varžybas ir lygiagrečiai domėtis atitinkamomis sporto šakomis, tokiu būdu plėsdami savo akiratį ir gilindami turimas žinias.
  • Pasirinkite sporto šaką. Šis veiksnys tiesiogiai susijęs su jau minėtu informacijos rinkimu. Jei jūs norite statyti ant dešimties skirtingų sporto šakų įvykių, vargu ar galėsite būti sėkmingi. Tai yra per daug, kadangi vienas žmogus negali pajėgti į daugybę skirtingų sporto šakų įsigilinti taip, kad jam nekiltų nei vieno papildomo klausimo. Trumpiau tariant, negalite būti tikrais ekspertais absoliučiai visose srityse. Kur kas geriau susitelkti į vieną ar kelias sporto šakas ir statymus atlikti tik jose.
  • Nestatykite ant visų pasirinktos sporto šakos įvykių. Kai kuriose sporto šakose varžybos vyksta nuolatos – ir jų būna daugybė. Nepaisant to, kad galite specializuotis vienoje ar keliose sporto šakose, ne visuomet yra tikslinga ir išmintinga stengtis pastatyti ant kiekvieno įvykio. Lygiai taip pat, kaip nėra galimybės profesionaliai įsigilinti į visas sporto šakas – nėra ir galimybės perprasti absoliučiai visus įvykius. Taigi, nepersistenkite.
  • Elkitės apdairiai ir disciplinuotai. Kadangi sporto statymai nėra loterija, jūs turite elgtis labai apdariai ir apgalvotai. Turite jausti discipliną. Norint, kad tai taptų jūsų pragyvenimo šaltiniu, turėtumėte į tai žvelgti kaip į darbą. Sudarykite labai griežtą savo kasdienę dienotvarkę. Išmokite valdyti savo laiką ir paskirstykite jį taip, kad dalis jo atitektų būsimų įvykių vertinimui, o dalis – ramiam ir turiningam poilsiui, kuris padėtų atsigauti ir pailsėti.
  • Valdykite statymams skirtą biudžetą. Atkreipkite dėmesį, kad šiuo atveju paminėjome ne jūsų asmeninį biudžetą, o skirtą statymams. Tai reiškia, kad tai yra du skirtingi dalykai. Jūs niekuomet neturėtumėte statyti iš lėšų, kurios yra skirtos jūsų pragyvenimui. Statymams turėtų būti suformuotas atskiras biudžetas, kurį būtina išmokti tinkamai kontroliuoti ir paskirstyti, palaipsniui auginant iš laimėtų įvykių.
  • Būkite novatoriški. Suprantama, kad kiekvienas vartotojas vadovaujasi skirtingomis taisyklėmis ir turi labai savitą požiūrį į statymus ir įvykių baigties prognozavimą, tačiau tai tikrai nereiškia, kad jei daugybę metų statėte vadovaudamiesi senamadiškais principais – taip turėtumėte elgtis ir toliau. Tikrai ne. Jei norite žengti koja kojon su šiuolaikiniu pasauliu ir sparčiai tobulėjančia sporto statymų rinka, turėtumėte pasitelkti tai, kas yra modernu, šiuolaikiška ir labai patogu. Šiuolaikinės technologijos gerokai palengvina visą statymų procesą.
  • Valdykite savo emocijas. Sporto statymai ir emocijos – tai du tarpusavyje nesuderinami dalykai. Supraskite, kad statote ne tam, kad pajustumėte didelį adrenalino antplūdį. Statote tam, kad laimėtumėte, tačiau turite pripažinti, jog nėra jokios galimybės absoliučiai visus statymus atlikti sėkmingai. Visuomet egzistuoja ir atsitiktinumo veiksnys, kurio jūs negalite kontroliuoti. Todėl nenusiminkite, jei statydami ant vienų ar kitų įvykių pralaimėsite. Jūs turėtumėte vertinti ne pavienius pralaimėjimus ar laimėjimus – vertinkite ilgesnio laikotarpio statistiką. Būtent ji gali teisingai ir tiksliai parodyti, kokius rezultatus jūs iš tikrųjų pasiekėte. Todėl niekuomet nepamirškite sekti savo pasiekiamų rezultatų ir analizuoti padarytų klaidų.
(Perskaityta per mėnesį: 47, iš jų šiandien: 1.)