Ne į temą

Kaip pasiruošti dantų protezavimui

Ar norite, kad jūsų dantų protezai tarnautų daugelį metų ir nekeltų diskomforto? ClinicDPC odontologijos specialistai supranta, kad geras dantų protezų paruošimas yra labai svarbus gydymo sėkmei; jis užtikrins, kad galėsite džiaugtis gražia šypsena daugelį metų! Pasiruošimo etapas yra labai svarbus ir atsakingas, todėl tik laikydamiesi visų standartų galite būti tikri, kad gausite geriausią rezultatą.

Pasiruošimas dantų protezavimui

Prieš pritvirtindamas dantų protezą gydytojas turi atlikti keletą procedūrų. Jų skaičius ir sudėtingumas priklauso nuo klinikinio scenarijaus: estetinės vinjetės paprastai užima mažiau laiko ir pastangų nei daugelio dantų atstatymas ar viso edentulizmo gydymas. Lengviau ir greičiau paruošti dantis vainikėliui nei implantuoti, o po to protezuoti.

1 žingsnis: parengiamasis. Jį sudaro: Konsultacija su gydytoju odontologu ir paciento burnos apžiūra; rentgeno nuotrauka ir ortopedinė nuotrauka (nuotrauka, kurioje matoma visų dantų padėtis, žandikaulio struktūra ir kaulo būklė); gydymo planavimas, protezų parinkimas; profesionalus higienistas, kuris valo dantis ultragarso aparatu, kad pašalintų kietąsias nuosėdas, sunaikintų bakterines apnašas, nupoliruotų emalį.

2 etapas: gydymas prieš protezavimą Jei sąkandis yra stiprus, prieš pritvirtinant dantų protezą turi būti taikomas ortodontinis gydymas, kad būtų ištaisyti trūkumai. Labai svarbu, kad atraminiai dantys būtų tinkamai išsidėstę, siekiant tolygiai paskirstyti kramtymo jėgą. Dažnai prireikia chirurginių procedūrų, kad būtų galima pritvirtinti protezus. Tai gali būti iš anksto suplanuotas gydymas, pavyzdžiui, implanto įsukimas į dantų protezą, kad jį būtų galima prijungti vėliau, arba kaulo augmentacija (kaulo padidinimas, kad implantas būtų tvirtai įsitvirtinęs). Tačiau kai kuriais atvejais chirurgui reikės pašalinti kaukolės ir veido anomalijas, neišgydomus dantis, cistas, granuliomas ir kitas ataugas.

3 etapas: procedūros, atliekamos prieš pat dantų protezavimą. Tada odontologas išvalys likusias problemas. Atsižvelgiant į reikalavimus, dantis gali būti preparuojamas, t. y. iš dalies arba visiškai pašalinama šaknis ir depulpingas – nervų pašalinimas iš šaknų kanalų. Ši procedūra atliekama pagal nurodymus ir ne visada yra būtina; depulpuotas dantis greičiau genda, todėl greičiau prireikia naujo danties pakeitimo. Galiausiai, jei norima uždėti vainikėlį, tiltą ar faneras, emalį reikia nušlifuoti, kad būtų galima kompensuoti protezo storį.

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)