Plasti Dip dažai
Transportas

Kas yra Plasti Dip dažai?

Jau ne vienerius metus automobilio modifikavimas naudojant Plasti Dip dažus yra puiki alternatyva tradiciniam dažymui, ypač jei norima pakeisti automobilio spalvą ar sukurti kitokį, išskirtinį stilių. Dėl nedidelės kainos Plasti Dip puikiai tinka žmonėms, kurie nori biudžetinio automobilio atnaujinimo, kuris nesiskirs nuo brangaus dažymo.

Plasti Dip dažai iš tikrųjų yra prekės ženklas, tačiau yra toks populiarus, jog tapo bendriniu pavadinimu tokio tipo dangoms. Dabar Plasti Dip reiškia bet kokius dažus, pagamintus PVC pagrindu arba dar vadinamus skysta guma. Jų išskirtinumas, jog padengus automobilį Plasti Dip, dangą vėliau galima nulupti kiap plėvelę. 

Tai yra produktas, kuris tapatinamas su automobilio apklijavimu plėvele, tačiau danga dengiama kaip dažai. Dažniausiai jis purškiamas naudojant specialų purkštuvą arba aerozolinę skardinę. Žmonės dažnai šia danga dengia ratlankius ar keletą apdailos detalių, kad sukurtų savo automobiliui akcentą, tačiau vis dažniau danga dengiamas visas automobilio kėbulas suteikiant naują išvaizdą automobiliui. 

Plasti Dip privalumai

Palyginti su tradiciniais dažais, Plasti Dip turi keletą privalumų ir trūkumų.

Maža kaina

Didžiausias Plasti Dip dažų privalumas – nedidelė jo kaina. Palyginti su automobilio apklijavimu plėvele ar automobilio dažymu, Plasti Dip kaina yra kelis kart mažesnė. Kadangi kainą sudaro ne tik medžiaga, bet ir automobilio paruošimas, su Plasti Dip daug paprasčiau paruošti automobilį , tad ir kaina mažesnė bei laiko užtrunka mažiau. Paprastai pilnas kėbulo padengimas Plasti Dip dažais kainuoja nuo 600 eur.

Lengvas padengimo procesas

Kuomet reikia perdažyti automobilį, reikia nušveisti senus dažus, sutvarkyti problemines vietas, šveisti, gruntuoti ir pan. Naudojant Plasti Dip nereikia pašalinti senų dažų ar atlikti kokius nors specialius veiksmus. Tereikia švariai nuplauti ir užmaskuoti pažeidimus.

Tai labai palengvina bei pagreitina darbus. Todėl su Plasti Dip darbai užtrunka porą dienų, kai tuo tarpu automobilio dažymas gali trukti ir daugiau nei savaitę.

Lengva pašalinti

Žmonėms patinka apklijavimai bei Plasti Dip dažai, nes juos lengva nuimti. Jie pašalinami tarsi plėvelė, tiesiog nulupami nuo automobilio paviršiaus. Plasti Dip danga nė kiek nepažeidžia originalios automobilio spalvos ir paviršiaus. Jei padengėte automobilį Plasti Dip ir po kurio laiko nusprendėte, kad spalva jums tikrai nepatinka, tiesiog nulupkite. Tai nepakenks jūsų originaliems dažams, o ant viršaus lengva pritaikyti naują spalvą.

Lengva prižiūrėti

Plasti Dip yra labai patvarūs dažai, tačiau kaip ir bet kurie kiti dažai ar danga, gali susibraižyti. Vis dėlto nepaprastai lengva ištaisyti įbrėžimą, nes visa apdaila yra vienas komponentas. Jūs tiesiog purškiate šiek tiek daugiau produkto ant pažeistos vietos ir viskas. Automobilių apklijavimas tinka daugeliui dalykų, bet jūs negalite jo sutvarkyti įbrėžimo atveju, kaip tai galite jei automobilis padengtas Plasti Dip. Plasti Dip šiuo atžvilgiu neprilygstamas.

Plasti Dip trūkumai

Kaip ir kiekvienas produktas, Plasti Dip turi ir trūkumų.

Nėra amžinas

Gerai atliktas dažymas ar apklijavimas vinilo plėvele turėtų tarnauti apie  5 metus. Profesionalus dažymas tarnaus 20; yra net automobilių, kurie iš gamyklos atkeliavo su tokiais gerais dažais, kad ir po 30 metų jie atrodo nepriekaištingai. Palyginimui, Plasti Dip tarnaus apie trejus metus.

Lengviau pažeidžiama

Trūkumas, kurį galima lengvai pašalinti, yra tai, kad šiukšlės ir kontaktas su aštriais daiktais gali lengvai sugadinti dangą. Pravažiavimas pro didesnio krūmo šakas paliks įbrėžimus,  o išsiliejęs benzinas ant automobilio gali visiškai ištirpinti dangą. Tai lengva pataisyti; kaip minėjome aukščiau, jums tereikia užtepti daugiau tos pačios spalvos ant pažeisto paviršiaus ir problemos išnyksta. Tačiau, palyginti su dažais ir vinilu, taip pat daug lengviau sugadinti.

Automobilio padengimas Plasti Dip dažais yra tikrai naudingas dalykas. Nuostabus jausmas, kai atsitraukę pamatysite savo automobilį saulės šviesoje po to, kai darbas bus atliktas. Svarbiausia, linksminkitės. Automobiliai yra susiję su išraiška, o Plasti Dip leidžia sukurti naują įvaizdį.

(Perskaityta per mėnesį: 30, iš jų šiandien: 1.)