Namai

Kokia medžiaga geriausiai tinka medinio karkasinio namo šiltinimui

Nenuostabu, kad karkasiniai namai vis dažniau statomi ne tik poilsio sklypuose. Jų konstrukcija daugeliu atžvilgių pranašesnė už tradicinius mūrinius būstus. Pirmiausia sutaupoma medžiagų ir laiko. Karkasą pastatyti daug greičiau nei akmenines sienas, be to, medžiaga pigesnė. Tačiau norint, kad namas būtų tinkamas gyventi, reikia užpildyti karkasą, t. y. apsaugoti jį nuo žemos temperatūros, drėgmės ir triukšmo. Todėl svarbu žinoti, kokia izoliacija geriau tinka karkasiniam namui. Tai nėra tas atvejis, kai galima sutaupyti, nes sienos turi tarnauti bent vienai savininkų kartai. Kokia medžiaga yra geriausia ir patikimiausia?

Šiltinimo medžiagos savybės

Renkantis izoliaciją pagrindinis kriterijus nėra jos kaina. Kokybiška medžiaga turi pasižymėti šiomis savybėmis:

Šilumos laidumas. Kuo mažesnis jo koeficientas, tuo geriau izoliacija sulaiko šilumą ir lėčiau ją praranda. Žiemą namuose bus šilta, o vasarą – vėsu.

Vandens absorbcija. Skaičiavimas panašus į ankstesnį: kuo mažesnė vertė, tuo geriau. Drėgmę sugerianti izoliacija praleidžia daugiau šilumos, be to, žiemą ji gali tiesiog užšalti.

Susitraukimas. Čia taip pat būtina pasirinkti šilumos izoliaciją su minimaliais rodikliais. Juk namas lauks ne vienerius metus, o jei susitraukimas bus didelis, tai lems šilumos praradimą.

Garų pralaidumas. Kvėpuojanti medžiaga – tai garantija, kad namas nepradės pelyti.

Saugumas. Pirmiausia tai susiję su didžiausiu atsparumu ugniai ir toksinių medžiagų neišmetimu.

Kokia izoliacinė medžiaga geriausiai tinka karkasiniam namui

Prieš pirkdami izoliacinę medžiagą, turėtumėte gerai susipažinti su jos garų pralaidumu. Ji neturi būti mažesnė už rėmo medžiagą. Karkaso konstrukcijai dažniausiai naudojami spygliuočiai.

Statybinių medžiagų rinkoje galima rasti šių tipų šilumos izoliacijos:

  • ekstruzinio polistireninio putplastis
  • poliuretano putos
  • polistireninio putplastis
  • polistireninis putplastis
  • keramzitas
  • ekovata

GAMO šiltinimo putos – žaliasis produktas, kurio sudėtyje nėra jokių žalingų medžiagų ir jis neteršia aplinkos. Jos pagalba pagerinama patalpų oro kokybė, sumažinamos išlaidos šildymui, padidinamas gyvenimo komfortas. Ši unikali šiltinimo medžiaga vienintelė Lietuvoje yra tikrai ekologiška. Ji turi visus tai patvirtinančius sertifikatus, įtraukta į LR Aplinkos ministerijos ekologinių produktų sąrašą. Europoje sertifikuota aukščiausią A+ klase dėl medžiagos teršalų išskyrimo į vidaus patalpų orą.

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)