Mada

Patarimai, kaip išvengti akinių praradimo spąstų

Nors daugelis žmonių nešioja akinius, jų praradimas nėra retas reiškinys. Jei akiniai dažnai pametami, galite padaryti keletą dalykų, kad jie būtų saugūs. Pateikiame keturis pasiūlymus, kurie gali padėti išsaugoti akinius.

1. Visada laikykite akinius toje pačioje vietoje, kad galėtumėte juos lengvai rasti

Gali būti nemalonu nuolat pamesti akinius, ypač tada, kai jų reikia, kad matytumėte. Vienas iš būdų, padedančių nepamiršti akinių, yra visada juos padėti toje pačioje vietoje. Taip žinosite, kur jų ieškoti, kai jų prireiks. Taip pat galite apsvarstyti galimybę įsigyti akinių dėklą, kuris padėtų apsaugoti akinius nuo subraižymo ar sugadinimo. Kiekvieną dieną skirdami kelias minutes akiniams padėti į tą pačią vietą, ilgainiui sutaupysite laiko ir sutaupysite rūpesčių.

2. Venkite nešioti akinius ant pakaušio

Jei nešiojate akinius, svarbu vengti juos nešioti ant pakaušio. Tai gali pažeisti rėmelį, lęšius ir sukelti kaklo skausmą. Vietoj to, kai akinių nenaudojate, įsidėkite juos į dėklą. Jei ketinate atsidurti situacijoje, kai gali tekti nusiimti akinius, pavyzdžiui, plaukioti, įdėkite juos į vandeniui atsparų dėklą. Kai akinių nenešiojate, pasirūpinkite, kad jie būtų švarūs. Nuvalykite lęšius minkšta šluoste ir, jei reikia, naudokite lęšių valiklį. Rėmelį valykite švelniu muilo ir vandens tirpalu. Nepamirškite nusausinti akinių prieš vėl juos užsidėdami!

3. Užklijuokite ant akinių etiketę su savo vardu ar kitu atpažinimo ženklu

Jei nešiojate akinius, svarbu ant jų užklijuoti etiketę su savo vardu ir pavarde ar kitu identifikavimo ženklu. Tai padės užtikrinti, kad, jei jie kada nors bus pamesti ar sudaužyti, galėsite juos pakeisti. Akinius galima ženklinti keliais skirtingais būdais. Vienas iš jų – įsigyti specialių etikečių, pagamintų specialiai akiniams. Šių etikečių galima rasti daugumoje optometristų kabinetų arba internete. Kita galimybė – permanentiniu žymekliu užrašyti savo vardą ar kitą informaciją tiesiai ant akinių. Jei pasirinksite šį variantą, būtinai naudokite plonytį žymeklį, kad užrašas nebūtų per daug sunkiai įskaitomas. Nepriklausomai nuo to, kurį būdą pasirinksite, akinių ženklinimas yra paprastas ir veiksmingas būdas juos atpažinti.

4. Įsigykite akinių dėklą ir visada turėkite jį su savimi

Jei nešiojate akinius, svarbu turėti jiems skirtą dėklą, kurį visada galėtumėte nešiotis su savimi. Akiniai yra subtilūs, todėl juos galima lengvai subraižyti ar sulaužyti, jei jie nėra tinkamai apsaugoti. Dėklas padės apsaugoti akinius nuo kritimo ar sudaužymo, taip pat padės išvengti jų subraižymo. Jei dar neturite dėklo, būtinai kuo greičiau jį įsigykite. Yra daug įvairių stilių ir dydžių, todėl turėtumėte rasti tokį, kuris atitiktų jūsų poreikius. 

5. Turėkite atsarginę akinių porą tam atvejui, jei kas nors nutiktų jūsų pagrindiniams akiniams

Visada pravartu turėti atsarginę akinių porą, jei kas nors nutiktų jūsų pagrindinei porai. Nesvarbu, ar juos paprasčiausiai pamesite, ar jie bus sugadinti, visada naudinga turėti atsarginę porą. Taip galėsite aiškiai matyti ir nereikės vargti be akinių, kol įsigysite naują porą. Be to, jei turėsite svarbų susitikimą ar renginį, galėsite aiškiai matyti ir nereikės nerimauti, kad nematote. Taigi būtinai saugioje vietoje laikykite atsarginę akinių porą, kad visada būtumėte pasiruošę.

6. Įsigykite grandinėlę akiniams

Jei nešiojate akinius, pravartu įsigyti grandinėlę ar virvelę, kad jie būtų saugūs ir švarūs. Akiniai gali būti brangūs, todėl juos lengva pamesti ar sugadinti. Grandinėlė arba virvelė padės jums sekti akinius ir apsaugos juos nuo netyčinio numetimo ar prisėdimo. Yra daug įvairių stilių grandinėlių ir virvelių, todėl galite išsirinkti tokią, kuri atitiktų jūsų asmenybę ar skonį. Nesvarbu, ar ieškote paprasto ir santūraus dizaino, ar ko nors linksmesnio ir įdomesnio, tikrai rasite jums tinkančią grandinėlę ar virvelę. Taigi kitą kartą, kai būsite pas optometristą, pasiimkite grandinėlę ar virvelę akiniams ir mėgaukitės ramybe, kurią suteikia žinojimas, kad jie visada šalia.

Jums patinkančią akinių grandinėlę galite įsigyti čia.

(Perskaityta per mėnesį: 2, iš jų šiandien: 1.)