Finansai

1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: Kauno, Šiaulių ir Telšių regionų pramonės įmonėms – 42 mln. eurų ES investicijų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 42 mln. eurų kvietimą gauti finansavimą pramonės įmonėms, veikiančioms Kauno, Šiaulių ir Telšių regionuose. Šiomis lėšomis bus mažinama priklausomybė nuo iškastinio kuro naudojimo ir atnaujinama įranga – ji taps ekologiškesnė ir pritaikyta mažiau taršiam kurui.

„Siekdami, kad Lietuvos regionuose veikiančios pramonės įmonės taptų konkurencingesnės ir mažiau taršios, būtina transformacija. Atsižvelgdami į tai, skirsime finansavimą, kuris ne tik leis modernizuoti šias pramonės įmones, bet ir prisidės prie Europos Sąjungos iškelto tikslo – iki 2030 metų sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį bent 40 procentų“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pagal šią priemonę pareiškėjai – Kauno, Šiaulių ir Telšių regionuose veikiančios Europos Sąjungos apyvartinių taršos leidimų sistemoje nedalyvaujančios pramonės įmonės. Projekto partneriai nėra galimi. Projektų atranka atliekama konkurso būdu.

Projektams įgyvendinti MVĮ numatoma skirti iki 39,9 mln. eurų, o didelėms įmonėms – iki 2,1 mln. eurų.

Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma yra 2 mln. eurų. Mažiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma yra 20 tūkst. eurų.

„Mažindami priklausomybę nuo iškastinio kuro, numatėme investicijų alternatyviam kurui naudoti ir aukštus aplinkosaugos standartus atitinkančiai įrangai diegti. Alternatyvus kuras pakeistų tokias taršias medžiagas kaip dujos, nafta, mazutas, o pramonės įmonių įranga būtų atnaujinama – pakeista į ekologišką ir netaršią, pvz., iškastinio kuro katilai būtų keičiami į atsinaujinančių energijos išteklių šilumos siurblius. Šioje įrangoje būtų naudojama elektra ir kitos aplinkai nekenksmingos medžiagos“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

Paraiškas priima Inovacijų agentūra iki š. m. rugsėjo mėn. 18 d.

Išsamias šio kvietimo sąlygas galima rasti Europos Sąjungos investicijų tinklalapyje.

Iš 1 mlrd. eurų plano ekonomikai, pramonės perėjimui link neutralios klimatui ekonomikos iš Teisingos pertvarkos fondo numatyta 165,2 mln. eurų, o tvarioms darbo vietoms kurti investuojant į pramoninių teritorijų sukūrimą ir plėtrą, investuotojams pritraukti – dar 97,6 mln. eurų. Taip bus sukurta dar daugiau galimybių Lietuvai.

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos paskelbs kvietimų, kurių bendra vertė sieks beveik 1 mlrd. eurų. Apie 365 mln. eurų numatyta verslui, inovacijoms ir investicijoms, 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmenizacijai, 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.

Priemonė „Alternatyvaus kuro diegimas pramonės įmonėse Kauno, Šiaulių ir Telšių regionuose“ įgyvendinama 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos Teisingos pertvarkos fondo lėšomis.

Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)