Finansai

1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: klasterių įmonių eksportui skatinti – 4 mln. eurų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 4 mln. eurų kvietimą pagal priemonę „Expo klasteris“ į klasterius susibūrusiam Vidurio ir vakarų Lietuvos regiono verslui. Labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) bus sudaroma galimybė įsitraukti į tarptautines tinklų grandines, siekiant rasti naujų eksporto rinkų. Tai dar viena priemonė iš numatyto beveik 1 mlrd. eurų plano, kuriuo siekiama sustiprinti Lietuvos ekonomiką.

„Siekiame padėti regionuose veiklą vykdančioms įmonėms, skatindami jas burtis į klasterius, besiorientuojančius į eksportą. Bendromis visų pastangomis sudarysime galimybę verslui augti, atrasti naujas ar diversifikuoti eksporto rinkas ir įsitvirtinti jose. Taip kuriame daugiau galimybių Lietuvos verslui“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pagal priemonę „Expo klasteris“ galimi pareiškėjai – klasterio koordinatoriai, kuriais gali būti viena iš klasterio įmonių (MVĮ), verslo asociacija, prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Partneriais gali būti klasterio nariai – MVĮ.

Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma yra – 320 tūkst. eurų, mažiausia – 170 tūkst. eurų.

Pagal priemonę „Expo klasteris“ investicijos bus skirtos MVĮ partnerystei ir klasterizacijai stiprinti, MVĮ tinklui dalyvauti tarptautiniuose tinkluose ir tarptautinėse parodose, įsitraukti į tarptautinę partnerystę, rengti rinkodaros strategijas, įsigyti eksporto vadybininko paslaugas.

„Į eksportą orientuotų klasterių finansavimas dar labiau padidins Lietuvos eksportą, kuris, nepaisant kylančių sunkumų, praėjusiais metais ženkliai augo. Be to, tai dar labiau sustiprins ir Lietuvos įmonių pozicijas tarptautinėje rinkoje bei leis parduoti daugiau lietuviškos produkcijos“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

Paraiškas priima Inovacijų agentūra, jas galima teikti iki šių metų rugpjūčio 7 d.  

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė beveik 1 mlrd. vertės planą. Iki 2023 m. pabaigos apie 365 mln. eurų numatyta verslui, inovacijoms ir investicijoms, 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmenizacijai, 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.

Išsamias šio kvietimo sąlygas galima rasti ES investicijų tinklalapyje.

Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)