Finansai

2018 metais „Capitalia“ suteikė 15 milijonų eurų finansavimą įmonėms Baltijos šalyse

Pernai alternatyvaus finansavimo bendrovė „Capitalia“ finansavo 878 įmones Baltijos šalyse, o finansavimo suma siekė daugiau nei 15 milijonų eurų. Pusė visos sumos suteikta Lietuvoje įsikūrusioms mažoms ir vidutinėms įmonėms, 40% Latvijoje ir 10% Estijoje. Lyginant su 2017 m., įmonėms suteiktų paskolų ir investicijų apimtys išaugo beveik tris kartus, o tai patvirtina didėjantį įmonių pasirengimą pritraukti lėšas už tradicinių bankų ribų.

„Praėjusiais metais įgyvendinome nemažai darbų, skirtų skatinti smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros finansavimą Baltijos šalyse. Taip pat dar labiau automatizavome ir supaprastinome paraiškų vertinimo procesą, o mūsų klientams tai reiškia dar patogesnį lėšų pritraukimą. Teikėme ne tik paskolas, bet ir aktyviai ieškojome įmonių, kurioms reikalingos investicijos į kapitalą.

Investavome į Latvijoje sukurtą „Giraffe360“, automatizuotą įrenginį nekilnojamojo turto brokeriams, kuris padaro aukštos kokybės objektų nuotraukas, tikslius planus, sukuria virtualius turus. Taip pat „Indexo“– tai antrosios pakopos pensijų fondas, kurio pagrindinis privalumas itin maži komisiniai mokesčiai. Dar viena mūsų investicija teko bendrovei „Visidarbi“, kuri užsiima darbo skelbimais, ir „Loanstream“, įmonei, dirbančiai su investavimu į sutelktinį finansavimą. Šiemet mūsų tikslas yra didinti verslo finansavimo portfelį ne mažiau nei 50%„, – sako Gintaras Matuzas, „Capitalia“ filialo Lietuvoje vadovas.

Praėjusiais metais didžiausia „Capitalia“ suteikta paskola siekė 720 tūkst. eurų ir buvo skirta nekilnojamojo turto vystytojui Lietuvoje, o mažiausia – 1000 eurų – įmonei Latvijoje. Dažniausiai įmonės naudojasi „Capitalia“ teikiamomis finansavimo paslaugomis kaip papildomu šaltiniu prie jau turimos banko paskolos, o taip pat ir situacijose, kai banko paskolos nėra tinkamos ar prieinamos.

Paskolas įmonės naudojo apyvartiniam kapitalui ar investicijoms finansuoti. Taip pat aktyviai naudojamasi ir sąskaitų finansavimo paslauga, kuri leidžia mažosioms įmonėms nedelsiant gauti pinigus už išrašytas sąskaitas faktūras, kurių priešingu atveju turėtų laukti 30–90 dienų (daugiau nei 100 bendrovių aktyviai naudojasi šia paslauga). „Capitalia“ finansavimas taip pat buvo naudojamas nenumatytoms išlaidoms padengti, įmonių išpirkimui, tarpiniam finansavimui ir paskolų restruktūrizavimui.

Skirtingai nei bankų finansavimu, mūsų paskolomis bendrovės paprastai naudojasi trumpu ar vidutinio ilgio laikotarpiu. Pavyzdžiui, inžinerijos įmonė „Remtech service“ pritraukė mūsų finansavimą 4 mėnesiams, kad įgyvendintų didesnį nei įprastai užsakymą, o paskola būtų grąžinta po įrangos pristatymo užsakovui. Tuo tarpu sporto inventoriaus tiekėjas „VS Sport“ gavo 12 mėnesių finansavimą prekių įsigijimui, kurių poreikis išaugo dėl sporto klubo atidarymo Šiauliuose. Taip pat reikėtų paminėti, kad vis dažniau mūsų finansavimas naudojamas įmonių įsigijimams ar išpirkimams, pavyzdžiui, kai vienas savininkas išperka kitų savininkų akcijas“, – sako G. Matuzas.

Apie Capitalia

„Capitalia“ yra pirmaujanti mažų ir vidutinių įmonių finansuotoja Baltijos šalyse. „Capitalia“ finansavo apyvartinio kapitalo ir investicijų poreikius daugiau nei 5000 įmonių, o bendra suteikto finansavimo suma MVĮ augimui siekia daugiau nei 50 mln. eurų. Be paskolų Capitalia taip pat siūlo ir rizikos kapitalo investicijas ir yra investavusi į tokių įmonių kaip Indexo ir Giraffe360 kapitalą.

Dėl kontaktinės informacijos:

info @ capitalia. com ; + 370 6168 0880

Pranešimą paskelbė: Paulina Urbelytė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

(Perskaityta per mėnesį: 27, iš jų šiandien: 1.)