Rekuperatorius
Namai

5 priežastys, kodėl jums reikalingas rekuperatorius

Kažkada rekuperacinė sistema atrodė lyg įmantri įranga, prabangos dalykas, be kurio visiškai galima gyventi. Daugybę metų visi būtent taip ir gyveno, tačiau anuomet nebuvo tokios aukštos energinio naudingumo klasės namų. Šiandien be rekuperacinės sistemos gyventi gali tikrai ne visi, o net ir tiems, kurie galėtų, apie rekuperatorius vertėtų pagalvoti.

Pasak cirta.lt profesionalų, rekuperacinė vėdinimo sistema gali būti montuojama anaiptol ne tik naujos statybos namuose. Mechaninio vėdinimo sistemą įrengti galima, ir net pravartu, taip pat ir renovuojamame name. O priežasčių, kodėl jums gali būti reikalinga ši sistema, yra daugybė. Keletą pagrindinių tuojau pat ir aptarsime.

  1. Reguliari oro apykaita. Lyginant su natūraliu vėdinimu, rekuperatoriumi galima užtikrinti reguliarią nepertraukiamą oro apykaitą. Kaip žinia, visas patalpoje esantis oras turėtų būti pakeičiamas ne rečiau kaip kartą per tris valandas. Tai užtikrinti vėdinant natūraliai, ypatingai žiemą, niekaip neįmanoma. 
  2. Efektyvus vėdinimas. Kaip jau šiek tiek užsiminėme, vėdinant patalpas mechaniniu būdu, galime užtikrinti efektyvų vėdinimą. Tai reiškia, kad nepaisant metų laiko, jūsų nekamuos drėgmė namuose, taip pat nereikės nuogąstauti ir dėl pernelyg atvėsusio oro patalpose. O tai labiausiai aktualu taip pat šaltuoju metų laiku.
  3. Mažesnės šildymo sąnaudos. Natūralaus vėdinimo metu, panaudotas oras iš patalpų yra šalinamas pro orlaides arba pravirus langus. O tai tik padidina šildymo išlaidas, nes atvėsusį orą reikia papildomai sušildyti.
  4. Palankiau sveikatai. Rekuperacinėje sistemoje naudojami oro filtrai, kurie neutralizuoja kvapus, kietąsias daleles, žiedadulkes. Todėl į patalpas patenka tik švarus, gaivus ir išvalytas oras.
  5. Vėdinti galima bet kada. Priešingai nei vėdinant natūraliai, rekuperacinė sistema veikia nuolatos, net ir tuomet, kai išvykstate atostogų. O sugrįžus randate išvėdintus namus.
(Perskaityta per mėnesį: 5, iš jų šiandien: 1.)