Pigus skrydziai
Laisvalaikis

5 žingsniai planuojant savo kelionę

Kiekviena kelionė yra labai skirtinga ir kupina naujų bei nepamirštamų nuotykių. Net jei dešimtąjį kartą keliaujame į tą pačią užsienio šalį, kelionė būna kitokia. Tam labai didelės įtakos turi pasiruošimas, nusiteikimas, numatytas kelionės biudžetas, užsibrėžtas tikslas, pasirinkti turistiniai objektai ir dar daugybė kitų individualių detalių. Be to, jei keliaujame ne vieni ir į keliones leidžiamės su skirtingais žmonėmis, tai taip pat turi labai reikšmingos įtakos visai kelionės eigai ir joje priimamiems sprendimams. Taigi, jei jūs šiuo metu ruošiatės į savo naują kelionę, pasistenkite būsimą kelionės planą sudaryti neskubėdami ir gerai apgalvodami kiekvieną svarbų etapą.

  • Pirmasis žingsnis. Kuomet esate apsisprendę, kokią užsienio šalį pasirinksite, jums reikia įsigyti skrydžių bilietus. Kaip žinia, skrydžiai skiriasi – gali būti pasirenkamos tiek tiesioginių skrydžių, tiek ir jungtinių skrydžių kelionės. Žinoma, jungtiniai skrydžiai yra labiau varginantys ir trunka ilgiau, tačiau reikėtų atminti, kad viskas priklauso nuo jūsų numatyto kelionės biudžeto. Jei atrandate labai žema kaina pasižyminčius jungtinius skrydžius, natūralu, kad galite pasirinkti būtent juos. Tai leis jums sumažinti patiriamas išlaidas ir daug efektyviau paskirstyti savo būsimos kelionės biudžetą. Be abejo, skrydžių bilietus šiomis dienomis efektyviausia ir lengviausia įsigyti naudojantis pigių skrydžių paieškos portalais.
  • Antrasis žingsnis. Turėtumėte nuspręsti, kur apsistosite, kai nuvyksite į svečią šalį. Pasirinkimų taip pat yra ne vienas ir ne du. Jūs galite apsistoti tiek prabangiame viešbutyje, tiek ir nedideliame motelyje arba išsinuomoti vietinių gyventojų siūlomus butus ar netgi nuosavus namus. Suprantama, kad tuo atveju, jei keliaujate ne vieni ir norite išvengti didesnių išlaidų, galite išsinuomoti butą arba namą – tokiu atveju jūsų apgyvendinimui skirtos išlaidos bus padalintos lygiomis dalimis visiems kartu keliaujantiems žmonėms.
  • Trečiasis žingsnis. Nuspręskite, koks yra pagrindinis jūsų kelionės tikslas. Jūs galite pasirinkti tiek poilsinę kelionę, tiek ir pažintinę. Taip pat galite norėti dalį kelionės skirti pažinimui, o dalį ramiam ir sėsliam poilsiui. Nuo pagrindinio jūsų užsibrėžto kelionės tikslo labai tiesiogiai priklausys ir pačios kelionės planavimas.
  • Ketvirtasis žingsnis. Apgalvokite, kokius turistinius objektus norėsite pamatyti nuvykę į savo pasirinktą užsienio šalį. Žinoma, labai dažnai pastebima viena ir ta pati tendencija – daugybė žmonių lankydamiesi užsienio šalyse nori pamatyti kaip įmanoma daugiau skirtingų turistinių objektų. Ir nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai yra tinkamas pasirinkimas, vis dėlto jis atima labai daug jėgų. Jei jūs norite, kad jūsų kelionė būtų įdomi, produktyvi ir kupina labai smagių akimirkų, neturėtumėte persistengti. Pasirinkę ribotą skaičių turistinių objektų jūs turėsite kur kas daugiau laiko, kurį galėsite skirti jų tinkamam pažinimui. Be to, išvengsite didelio papildomo streso, kuris kyla tuomet, kai bandome pamatyti kuo daugiau naujų vietų.
  • Penktasis žingsnis. Bagažas yra dar vienas kiekvienai kelionei svarbus veiksnys. Jei norite keliauti produktyviau ir lengviau, neturėtumėte su savimi pasiimti pernelyg daug daiktų. Apgalvokite, ko jums iš tikrųjų galėtų prireikti, o tuomet susipakuokite savo lagaminus.
(Perskaityta per mėnesį: 63, iš jų šiandien: 1.)