Finansai

98,6 proc. valandinį elektros planą pasirinkusių buitinių vartotojų reikšmingai sutaupė

Sumanių energetikos sprendimų bendrovės „Ignitis“ klientai, pasirinkę elektros tiekimo planą „Išmanus – Valandinis“, gavo pirmąsias sąskaitas. Bendrovės privačių klientų padalinio vadovas Andrius Kavaliauskas atskleidė, jog net 98,6 proc. šį planą pasirinkusių vartotojų sąskaita už elektros energiją sumažėjo.

A. Kavaliausko teigimu, maždaug 15 proc. klientų elektros energijos kilovatvalandės kaina mažėjo 30 ct su PVM, 40 proc. klientų kilovatvalandės kaina mažėjo 20 ct su PVM, o bent 10 ct su PVM kilovatvalandės kaina mažėjo daugiau kaip 82 proc.

Vienos laiko zonos skaitiklį turintiems valandinio plano klientams, kaina vidutiniškai sumažėjo 17,8 ct/kWh su PVM, o turintiems dvi laiko zonas, kaina vidutiniškai sumažėjo 21 ct/kWh su PVM.

„Pavyzdžiui, suvartojant 100 kWh per mėnesį, atitinkamai gyventojai vidutiniškai sutaupo po 17,8 Eur ir 21 Eur su PVM. Toks sutaupymas išties įkvepia. Žinoma, reikia turėti omenyje, kad „Išmanus – Valandinis“ planas reikalauja paties gyventojo įsitraukimo. Jis naudingas tiems klientams, kurie linkę sekti elektros kainas biržoje, stebėti kada elektra yra pigiausia, kada brangiausia ir pagal tai koreguoti elektros energijos vartojimo įpročius, pavyzdžiui, skalbimo mašiną ir džiovyklę nustatyti nakčiai“, – sako „Ignitis“ atstovas A. Kavaliauskas.

Norint pasirinkti valandinį planą, būtina išmani apskaita, ko nereikia kitam išmaniam – „Išmanus – Mėnesinis“ planui.

Kalbant apie elektros energijos kainos stebėjimą, Lietuvos rinkai taikomas elektros biržos kainas visi gali stebėti „Nord Pool“ svetainėje. Tiesa, „Ignitis“ nepriklausomo tiekimo klientai, kuriems jau įdiegtas išmanusis skaitiklis tai daro kur kas patogiau, naudodami „EnergySmart“ programėlę. Turintys planą „Išmanus – Valandinis“ su ja gali automatiškai įkrauti elektromobilį tuo metu, kai elektra biržoje yra pigiausia. Programėlė leis lengvai įsivertinti elektros energijos vartojimo įpročius bei rasti energetiškai efektyvius sprendimus, kurie tinkamiausi konkretaus kliento namams. 

Tam, kad būtų galima įvertinti, kiek procentų mažėjo sąskaita, palyginimo imtį sudarė tik tie klientai, kurie jau buvo „Ignitis“ nepriklausomo tiekimo klientai, kurie nekeitė skaitiklio laiko zonų, nekeitė ESO plano ir kuriems buvo pritaikyta valandinė kaina.

Pranešimą paskelbė: Laura Beganskienė, UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)