Finansai

A. Armonaitė pakvietė pasaulinį akceleratorių „Techstars“ investuoti Lietuvoje

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, Lisabonoje susitikusi su pasaulinio startuolių akceleratoriaus „Techstars“ vadove Maelle Gavet, pakvietė šią įmonę plėsti veiklą ir investuoti Lietuvoje.

„Lietuvos startuolių ekosistema sparčiai auga ir plečiasi. Šalies inovatyvių verslų vertė nuo 2016 metų išaugo 17 kartų, o per pastarąjį penkmetį startuolių skaičius kone padvigubėjo ir dabar viršija 1000, iš kurių – du vienaragiai.  Lietuvoje turime didžiulį potencialą, todėl mūsų startuolių bendruomenę reikia skatinti globaliu mastu o prie šio tikslo galėtų prisidėti „Techstars“, padedantis daug žadantiems startuoliams sparčiau augti“, – sako A. Armonaitė.  

Startuolių akceleratorius „Techstars“ yra investavęs į daugiau nei 3300 ankstyvosios stadijos startuolių, o „Techstars“ vadovaujanti Maelle Gavet yra viena ryškiausių pasaulinių technologijų pramonės žvaigždžių. „Techstars“ pernai vykdė daugiau kaip 50 akceleravimo programų 18-oje pasaulio valstybių, tarp jų – JAV, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje ir kt.

A.Armonaitė Lisabonoje dalyvauja vienoje didžiausių technologijų konferencijų pasaulyje „ Web Summit“, kur pirmą kartą pristatomas ir Lietuvos stendas. Ji šiame renginyje pakviesta skaityti pranešimą, taip pat susitinka su Portugalijos ekonomikos ir jūros reikalų ministru António Costa Silva, Portugalijos ir kitų valstybių verslo atstovais, su kuriais aptaria startuolių ekosistemos plėtros galimybes. 

Lietuva yra užsibrėžusi tikslą iki 2030 m. patrigubinti startuolių prekių ar paslaugų pardavimą, eksportą ir pritraukiamas investicijas.

Pranešimą paskelbė: Ligija Kliunkienė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)