Finansai

AB „Grigeo“ atsisako elektros energijos, išgaunamos iš neatsinaujinančių šaltinių

AB „Grigeo“ neterminuotam laikotarpiui įsipareigojo naudoti tik iš atsinaujinančių energijos šaltinių pagamintą elektros energiją. Vidutiniškai 5200 kWh per dieną sunaudojanti bendrovė su balansavimo energijos tiekėju pasirašė žaliosios energijos tiekimo sutartį. Visa elektra, reikalinga švaros ir higienos popierių Grigiškėse gaminamam fabrikui, bus gaminama saulės, vėjo, hidrojėgainėse ir kitų atsinaujinančių išteklių pagrindu.

Anot AB „Grigeo“ generalinio direktoriaus Tomo Jozonio, žaliąją energiją elektros gamybai AB „Grigeo“ pradėjo naudoti prieš keletą metų. Tačiau iki šiol bendrovė sudarydavo tik terminuotas elektros tiekimo sutartis, kurias tekdavo atnaujinti kas ketvirtį.

„Pramonės sektoriaus įmonės, priėmusios teisingus sprendimus, gali ženkliai sumažinti savo veiklos sukeliamą poveikį aplinkai. Žaliąją elektros energiją iš tiekėjų pirkdavome jau nuo 2016 m., tačiau šiemet priėmėme tvirtą sprendimą atsisakyti bet kokių kitų elektros energijos šaltinių. Tai ne tik ženkliai sumažins CO2 emisiją, bet ir prisidės prie atsinaujinančių išteklių energetikos plėtros“, – komentuoja T. Jozonis.

Neterminuotą sutartį dėl elektros energijos tiekimo AB „Grigeo“ sudarė su tarpininku UAB „Enefit“. Įmonė savo nuožiūra renkasi energijos tiekėjus ir užtikrina, kad visa AB „Grigeo“ pasiekusi elektros energija būtų gaunama iš 100 proc. atsinaujinančių energijos išteklių.

AB „Grigeo“ suteikti trys tvarios veiklos standartus patvirtinantys sertifikatai: aplinkosaugos vadybos standartas ISO 14000, „EcoLabel“ ir „Nordic Swan“. Juose apibrėžti reikalavimai sunaudojamos elektros energijos kiekiui, tačiau nėra įvardinta elektros energijos kilmė. Sprendimą rinktis tik atsinaujinančius elektros energijos išteklius bendrovė priėmė savo iniciatyva.

Pranešimą paskelbė: Vaiva Mockutė, UAB „INK agency“

(Perskaityta per mėnesį: 20, iš jų šiandien: 1.)