Finansai

AB „Linas Agro Group“ įmonės gavo 118 milijonų eurų finansavimą veiklai vykdyti

„Luminor“ bankas suteikė AB „Linas Agro Group“ ir dvylikai jos pavaldžiųjų įmonių trumpalaikių paskolų už bendrą 118 mln. Eur sumą. Paskutinė sutartis dėl 7 mln. Eur paskolos tarp „Luminor“ ir UAB „Linas Agro“ Konsultacijos pasirašyta praėjusį penktadienį, rugsėjo 23 d.

„Nuo pavasario bendrą grupės trumpalaikį finansavimą „Luminor“ banke pasididinome 35,5 mln. Eur. Apyvartinių lėšų poreikis auga ne tik maisto gamybos, bet ir kitose srityse – prekybos pašarų žaliavomis, žemės ūkio bendrovių veikloje. Visiškai pasikeitę tiekimo rinkos bei logistika, energijos kainų augimas, planuojama veiklos plėtra augina ir apyvartinių lėšų poreikį“, – sako AB „Linas Agro Group“ finansų direktorius Mažvydas Šileika.

Banko finansavimas skirtas įmonių grupės apyvartiniam kapitalui. Didžiausia, 53 mln. Eur, paskolos suma skirta įmonei AB „Kauno grūdai“, kuri žvalgosi į naujas rinkas bei plečia produktų paletę: šiuo metu yra pradėjusi naujų produktų – sveikų užkandžių batonėlių – gamybą.

„Bendradarbiavimas su „Luminor“ leis nevaržyti mūsų plėtros didėjančios infliacijos, o kartu ir galimybių fone“, – sako  M. Šileika.

„Pasaulio ekonomika išgyvena sudėtingą laikotarpį, todėl bendradarbiavimas su bankais pasitarnauja klientams, ieškantiems greitų ir efektyvių sprendimų įsigyjant žaliavas, užtikrinant tiekimo grandinę, amortizuojant energijos kainų kilimą. Šiandien mes padarysime viską, kad mūsų partneriai sukurtų naują produktą rytoj – taip atrodo partnerystė ir bendradarbiavimas“, – sako „Luminor“ banko Lietuvoje vadovas Andrius Načajus.

Apie AB „Linas Agro Group“

AB „Linas Agro Group“ yra didžiausia Baltijos šalių žemės ūkio ir maisto gamybos įmonių grupė, kurią sudaro 69 pavaldžios ir dvi asocijuotos įmonės, veikiančios 7 šalyse. Jose dirba apie 5,2 tūkst. darbuotojų. Grupė vykdo veiklą visoje maisto gamybos grandinėje „nuo lauko iki stalo“: bendrovės valdomos įmonės gamina, ruošia ir parduoda žemės ūkio ir maisto produktus, taip pat tiekia prekes ir  paslaugas žemdirbiams.

AB „Linas Agro Group“  finansiniai metai prasideda liepos 1 d. Jos 2021–2022 finansinių metų dvylikos mėnesių konsoliduotos pajamos augo 101 % iki  1,9 mlrd. Eur,  grynasis pelnas didėjo 461 % iki 79,5 mln. Eur.

Daugiau informacijos:

Mažvydas Šileika

AB „Linas Agro Group“ Finansų direktorius

Mob. 8 619 19 403

E. p. m.sileika@linasagro.lt

Pranešimą paskelbė: Jorinta Zolubaitė, AB Linas Agro Group
AB „Linas Agro Group“ įmonės gavo 118 milijonų eurų finansavimą veiklai vykdyti

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)