Finansai

Antradienį vyks diskusija „Žalieji finansai: raktas į ekonomikos transformaciją?“

„Žalieji finansai: raktas į ekonomikos transformaciją?“, – klausia Finansų ministerija ir kviečia sausio 31 d., antradienį, Martyno Mažvydo bibliotekoje stebėti vyksiančią ekspertinę diskusiją apie žaliuosius finansus, jų plėtrą ir atnešamas naujas galimybes Lietuvai. Tuo pačiu renginio metu bus gilinamasi į rengiamą Žaliųjų finansų veiksmų planą ateinantiems trejiems metams ir jo tikslus: skatinti žaliųjų viešų ir privačių investicijų plėtrą, sukuriant palankią ekosistemą tiek verslui, tiek ir finansų rinkos dalyviams.

„Geopolitinių iššūkių kontekste dar labiau spartiname žaliąją transformaciją, todėl drauge su skirtingų sričių ekspertais parengėme Žaliųjų finansų veiksmų planą. Jame numatytos priemonės leis efektyviai mobilizuoti viešąsias ir privačias investicijas, reikšmingai prisidės prie pokyčių ekonomikoje, didinant atsparumą klimato kaitos iššūkiams ir įtvirtinant Lietuvos, kaip energetiškai nepriklausomos šalies, tikslą“, – sakė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Veiksmų plane numatyta įsteigti Žaliųjų finansų institutą, kuris leis užtikrinti viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą, kuriant naujas finansines priemones bei didins visuomenės informuotumą apie tvarumą ir žaliuosius finansinius produktus. Taip pat planuojama plėtoti centralizuotą tvarumo duomenų bazę, stiprinti regioninį bendradarbiavimą, parengti viešojo sektoriaus žaliųjų obligacijų programą ir kt.

Planuojama, jog iki 2025 m. žaliosios valstybės biudžeto išlaidos sudarys net 75 proc. visų lėšų, o visi viešieji pirkimai taps žaliaisiais. Taip pat numatoma, jog žaliesiems projektams įgyvendinti bus pritraukta daugiau privačių lėšų ir 2023–2024 m. jos sieks 0,5 mlrd. eurų (2021-2022 m. pritraukta 220 mln. eurų).

Renginio metu naująjį planą pristatys finansų ministrė Gintarė Skaistė, vėliau dalyvausianti ir diskusijoje, prie kurios prisijungs:  Lietuvos bankų asociacijos prezidentė Eivilė Čipkutė, startuolių asociacijos „Vienaragiai LT“ vadovė Inga Langaitė ir Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius. Diskusiją moderuos finansų viceministrė Vaida Markevičienė.

Renginys vyks sausio 31 d. nuo 10.00 iki 11.00 val. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius).

Maloniai kviečiame dalyvauti.                                                                  

Pranešimą paskelbė: Živilė Brazauskaitė, LR Finansų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)