Finansai

Ar jūs vis dar siunčiate šiukšles savo klientams?

Greitai besikeičiančiame šių dienų pasaulyje, didelio vartotojiškumo problema yra plačiai aptariama. Vieni mano, kad tai blogos įtakos nedaro, tačiau yra tokių, kurie žino, jog pastovus ir didelis vartojimas turi įtakos ne tik gamtai, bet ir žmogui. Remiantis 2023 metų „Eurostat“ puslapio duomenimis, 2021 metais Europos Sąjungoje susidarė 188,7 kg atliekų vienam gyventojui. Tai itin dideli skaičiai lyginant su 2011 metais, kai buvo sunaudota apie 32 kg mažiau.

Atliekų skaičius auga ne tik dėl vienkartinių kavos puodelių, bet ir dėl siuntų, kurias žmonės užsisako internetu. Standartinė siuntos pakuotė vidutiniškai palieka 200 g CO2 pėdsaką, kiekvieną kartą, kai ji yra naudojama. Teršalai mieste daro didelę įtaką žmogaus sveikatai, o oro užterštumas yra ne tik viena sudėtingiausių, bet ir sunkiausiai išsprendžiamų problemų. Juk iš tiesų ši problema ypatingai matoma miestuose, kur kaupiasi didelis anglies dioksido kiekis. Šiomis dujomis apsinuodijęs žmogus gali jausti silpnumą, pilvo skausmą, pykinimą.

Tačiau ar tam yra išeitis?

Pirmais Lietuvoje daugkartines siuntų pakuotes siūlantis prekės ženklas – „Zerozon“, siekia ne tik sumažinti CO2 kiekį, bet ir saugoti gamtą, skatinti tvarumą. Panaudojus daugkartinę siuntų pakuotę 30 kartų, yra sunaudojama 5 kartus mažiau anglies dioksido nei siunčiant su vienkartinėmis.

Tad jau nuo vasario mėnesio bendradarbiaujant kartu su ambicingu ir žmonių sveikata bei grožiu besirūpinančiu prekės ženklu – „NewCrush”, „Zerozon” žengia pirmus žingsnius tvarumo link. „NewCrush” rūpi ne tik padėti žmonėms geriau jaustis ir atrodyti kiekvieną dieną, bet ir saugoti aplinką, kuri daro stiprią įtaką mūsų savijautai. Tie, kurie apsiperka „NewCrush” elektroninėje parduotuvėje, dalį prekių jau gali gauti daugkartinio naudojimo pakuotėse.

Pakuotes panaudoję klientai raginami grąžinti „Zerozon” pakuotę į bet kurį „LP Express“ paštomatą ar pašto skyrių Lietuvoje. Grąžinimas yra visiškai nemokamas, tai galima padaryti vadovaujantis „Zerozon“ puslapyje pateikiama instrukcija arba specializuotose „Zerozon“ surinkimo taškuose prie paštomatų. Be to, tiems, kurie prisijungs prie gamtos saugojimo ir grąžins pakuotes, bus suteikiamos nuolaidos partnerių parduotuvėse.

Prekės ženklo pradžia        

2023 metais „Zerozon“ inovacijų ir technologijų centre „Rockit“, vykusioje „Swedbank“  „Tvarių inovacijų programoje“, tapo vienu iš trijų nugalėtojų. Marta Lavcel, viena iš prekės ženklo įkūrėjų, teigia, kad sužinojusi apie šį laimėjimą, jie ne tik jautė didelį džiaugsmą, bet ir dar kartą įsitikino, jog vienkartinių pakuočių naudojimas yra itin rimta problema. M. Lavcel teigia, kad ji ir jos partneris Giedrius Petkevičius jaučia pareigą prisidėti prie tokios situacijos sprendimo ir ieškoti bendraminčių, kurie žemę saugotų kartu.

Tai jiems padaryti leidžia daugkartinės pakuotės, kurios su laiku turėtų pakeisti įprastas, vienkartines. Tokios pakuotės galės būti panaudojamos iki 100 kartų. Siuntų pakuotės prieš kiekvieną pernaudojimą bus dezinfekuojamos, sutvarkomos ir patikrinamos.

Na, o įmonės, naudojančios „Zerozon“ pakuotes, gali sumažinti savo siuntų CO2 pėdsaką net iki 80%. Planuojama, kad siuntų pakuotėms įmonės neišleis daugiau nei vienkartinėms pakuotėms, o tai paskatins ir lojalių klientų pritraukimą.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Rusteikienė, MB Digitasodas

Ar jūs vis dar siunčiate šiukšles savo klientams?


Ar jūs vis dar siunčiate šiukšles savo klientams?

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)