keltuvai
Transportas

Ar keltuvai yra reikalingiausia serviso įranga?

Jeigu mechanikams ar serviso lankytojams užduotume klausimą kokią serviso įrangą dažniausiai mato servisuose, atsakymai būtų daugiau mažiau tokie patys. Pati dažniausia serviso įranga, kurią galima rasti beveik kiekviena servise yra: keltuvai, ratų balansavimo ir padangų montavimo staklės bei oro kompresorius. Ir, žinoma, daugybė transporto priemonėms remontuoti reikalingų įrankių. Tai būtų įvairūs domkratai, suvirinimo įranga, raktų komplektai bei daugybė kitų pagalbinių įrankių.

Jeigu klaustumėme iš pradžių kokie įrankiai būtų reikalingiausi servisui, tai atsakymai būtų aiškus – raktų komplektai. Be jų iš viso nieko nebūtų galima padaryti, tik prieiti prie automobilio ar kitos transporto priemonės ir pažiūrėti. Jų serviso mechanikai naudoja daug ir įvairių, kadangi yra nemažai specializuotų įrankių, kurie atlieka vienokį ar kitokį specifinį darbą. Kadangi tikrai visi pritartų, kad be įrankių komplektų yra neįmanoma dirbti, tad dabar klausimas ar keltuvai servise yra tikrai reikalingi?keltuvai

Tačiau atsakymas į šį klausimą yra vienareikšmiškas – tikrai taip, net labai. Seniau mechanikai naudojo vadinamąsias duobes, kurios puikiai pasitarnaudavo. Tačiau tais laikais ir nebuvo kito pasirinkimo, tik naudotis tomis duobėmis. Tačiau viskas tobulėja, todėl atsirado specialūs keltuvai, kurie pakelia transporto priemonę į reikiamą aukštį ir galima patogiai, nesusilenkus, nesistiebiant, kiekvienam mechanikui pagal ūgį patogiai atlikinėti remonto darbus. Būtent tai yra viena iš priežasčių kodėl yra taip reikalingas keltuvas serviso mechanikui, t.y. nes mechanikai gali patogiai dirbti ir per dieną mažiau pavargsta.

Kita iš priežasčių yra ta, kad jis yra labai funkcionalus ir universalus. Daugelis, kurie yra mažai susieją su šia įranga, galvoja, kad jie naudingi tik tada, kai yra dirbama su transporto priemonės dugnu. Tačiau taip tikrai nėra, keltuvai yra naudingi, kai remontuojama važiuoklė, keičiami ratai ir daugelis kitų darbų, kai nesinori dirbti susilenkus. Pavyzdžiui, norint pakeisti ratus be keltuvo, reiktų kiekvieną ašies pusę pakelti atskirai, todėl yra išnaudojama daugiau fizinių jėgų ir švaistomas laikas. Todėl keltuvai yra visapusiškai naudingi, o su šia serviso įranga mechanikai dirba kur kas greičiau ir lengviau.

(Perskaityta per mėnesį: 39, iš jų šiandien: 1.)