Finansai

Ar Lietuvos startuoliui „Unicorn Scooters“ pavyks laimėti 50 tūkst. eurų pagrindinį „PowerUp! by InnoEnergy“ konkurso prizą?

Didžiausias Centrinės ir Rytų Europos tvariosios energetikos konkurso „PowerUp!“ Lietuvos finalas jau įvyko. Komisijos nariai, matydami didžiausią potencialią augti ir tapti sėkmingu verslu, pirmąją vietą skyrė startuoliui „Unicorn Scooters“. Šis Lietuvos startuolis kausis dėl pagrindinio 50 tūkst. eurų prizo didžiajame finale Krokuvoje, kuriame iš viso dalyvaus 14 startuolių. Finalinis renginys vyks gegužės 21 dieną Krokuvoje vyksiančioje ekonomikos konferencijoje „Impact’19“.

„Unicorn Scooters“ – tai startuolis, gaminantis elektrinius paspirtukus, išskirtinai sukurtus tam, kad jais būtų galima dalintis, t. y. vienu metu jais gali važiuoti du žmonės. Šie elektriniai paspirtukai – tvirti, patvarūs ir tvarūs, turi pakeičiamą bateriją, jais paprasta ir patogu naudotis. „Unicorn Scooters“ gali būti naudojami miestuose arba verslo poreikiams, pavyzdžiui, judėjimui fabrikuose, oro uostuose.

„Tiesiog negalėjome atsispirti tokiai puikiai galimybei sudalyvauti konkurse, kurio metu galėjome susipažinti su daugeliu skirtingų sričių specialistų ir gauti tiesioginės patirties iš žmonių ar įmonių, kurios savo srityse yra lyderiaujančios bei inovatyvios. Tai, kad Lietuvos finale laimėjome pirmąją vietą mums iš ties reiškia labai daug ir yra didžiulė motyvacija judėti į priekį dar didesniais ir ambicingesniais žingsniais. Nuo pat pradžių su „Unicorn Scooters“ komanda siekiame tapti globaliu mikromobilumo žaidėju pasaulinėje rinkoje, tad patekimas į finalą yra puiki galimybė mums pasirodyti didesnėje žaidimų aikštelėje. Stengsimės padaryti viską, kad Lietuvos vardas nuskambėtų per visą pasaulį, o  Lietuviškais „vienaragiais” žmonės važinėtųsi ne tik Lietuvoje, bet ir kituose miestuose ar kontinentuose“, – sako Ignas Survila, startuolio „Unicorn Scooters“ bendraįkūrėjas.

24 šalyse per penkerius metus – per 900 konkurso dalyvių

„PowerUp! by InnoEnergy“ – tai didžiausias Centrinės ir Rytų Europos tvariosios energetikos konkursas, kurį organizuoja „InnoEnergy“, remiama Europos inovacijų ir technologijų instituto (EIT). Šiais metais jau penktą kartą vykstančiame konkurse dalyvavo per 300 startuolių, kurių jauni verslai susiję su energetika, judumu, šildymu, švariosiomis ir išmaniosiomis technologijomis bei švariu oru. 

„PowerUp! by InnoEnergy“ finalo Vilniuje metu 15 Lietuvos startuolių pristatė savo produktus ir sprendimus sudarytai komisijai ir renginyje dalyvavusiems šios industrijos ekspertams.

Sėkmės receptas: verslo suvokimas ir rinkos potencialas

„Pagrindinis komisijos vertinimo kriterijus buvo startuolių idėjų potencialas tapti sėkmingais verslais pasauliniu mastu bei galimybė kurti ilgalaikius ir perspektyvius produktus bei paslaugas. Startuoliai, dalyvavę Lietuvos šalies finale pristatė ne vieną puikų produktą ir sprendimą, tačiau didžiausią potencialas buvo pamatytas startuolyje „Unicorn Scooters“. Dabar šio jauno verslo kūrėjai ruošiasi didžiajam finalui, kur jie atstovaus Lietuvą“, – sako Dr. Kęstutis Morkūnas, „InnoEnergy“ atstovybės Lietuvoje vadovas.

Michał‘as Maćkowiak‘as, „Rafako S. A.“ inovacijų vadovas – „PowerUp! by InnoEnergy“ svarbus partneris priduria:

„Šiais metais tvariosios energetikos konkursas „PowerUp!“ pasiekė naują kokybės lygį. Renginį remiame jau trejus metus – stebėjome, kaip šis konkursas keitėsi ir matėme, kaip išaugo renginio organizavimo ir pačių dalyvių kartelė. Priimant sprendimą dėl geriausių startuolių rėmėmės šiais pagrindiniais trimis kriterijais: pirmiausia – tai, kad startuolių siūlomi sprendimai yra tokios inovacijos, kurių siekia „Rafako S. A.“. Antra – projektų vertė rinkoje ir jų plėtros galimybės. Trečia – tai, kaip startuoliai prisistatė ir pateikė šalie finalo metu. Šių metų Lietuvos nugalėtoją vertinau remdamasis šiais kriterijais ir man labai įdomu, kaip šis jaunas verslas vystysis ateityje.“

Šiais metais konkurso partneriu taip pat tapo Ukrainos energetikos bendrovė „DTEK“. Pagrindinis bendrovės tikslas – atrasti inovatyvių naujų produktų ir paslaugų.

„Ieškome dujų, anglies ir šilumos gamybos, atsinaujinančios energijos, elektros perdavimo tinklų, e-judumo, energijos naudojimo efektyvumo ir klientų aptarnavimo sprendimų“, – sako Emanuele Volpe, „DTEK“ vyriausioji inovacijų direktorė. 

Didžiajame finale – 14 stratuolių

Lietuvos nugalėtojas „Unicorn Scooters“ kartu su dar 13 startuolių varžysis dėl pagrindinio 50 tūkst. eurų prizo ir galimybės prisijungti prie prestižinės „InnoEnergy“ verslo akceleravimo programos „Highway® by InnoEnergy“, suteikiančios progą gauti savo startuoliui investicijų iki 150 tūkst. eurų. Penktą kartą organizuojamo „PowerUp! by InnoEnergy“ konkurso nugalėtojas bus išrinktas gegužės 21 d. Krokuvoje per vieną svarbiausių ekonomikos konferencijų Centrinėje ir Rytų Europoje „Impact’19“.

Daugiau informacijos apie renginį čia: https://powerup.innoenergy.com/

Daugiau informacijos: 

Dr. Kęstutis Morkūnas, InnoEnergy atstovybės Lietuvoje vadovas  

El. p.: kestutis.morkunas@kic-innoenergy.com 

Tel. nr. +370 670 75907 

 

Kontaktai žiniasklaidai: 

Akvilė Pušinskaitė, „Agency 1323“ projektų vadovė  

El.p.: akvile@1323.agency 

Tel.: +370 626 24059 

 

Apie InnoEnergy 

InnoEnergy siekia skatinti tvariosios energetikos inovacijas Europoje. 

InnoEnergy“ remia ir investuoja į inovacijas bet kuriame etape – nuo mokyklinio suolo iki kliento. Organizacijos partnerių tinklas leidžia megzti ryšius visoje Europoje, suvedant išradėjus ir pramonę, absolventus ir darbdavius, mokslininkus ir verslą, verslininkus ir rinkas. 

 

InnoEnergy“ dirba trijose pagrindinėse inovacijų plėtojimo srityse:  

  • Švietimo, kuris padeda išugdyti išmanančius ir ambicingus darbuotojus, kurie supranta tvarumo reikalavimus ir rinkos poreikius. 
  • Inovatyvių projektų įgyvendinimo, kai idėjos, išradėjai ir verslas kuria komerciškai perspektyvius produktus ir technologijas, sukuriančias vertę vartotojui. 
  • Verslo kūrimo paslaugų, kurios padeda tvarius verslus kuriantiems verslininkams ir startuoliams plėsti Europos energetikos ekosistemą siūlant savo inovatyvius produktus.

Šių disciplinų sujungimas padeda didinti kiekvienos iš jų poveikį, pagreitina rinkai parengtų sprendimų kūrimą ir kuria tinkamą aplinką parduoti ir įgyvendinti inovatyvius sprendimus. 

InnoEnergy“ buvo įkurta 2010 m. Ją remia Europos inovacijų ir technologijų institutas (EIT). 

Pranešimą paskelbė: Akvilė Pušinskaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

(Perskaityta per mėnesį: 18, iš jų šiandien: 1.)