Finansai

Atnaujinama Valstybės pažangos tarybos sudėtis

Valstybės pažangos taryba yra Vyriausybės komisijos statusą turinti patariamoji institucija Vyriausybei ir Ministrei Pirmininkei valstybės ateities projektavimo ir jos pažangos klausimais. Pirmą kartą ji buvo sudaryta Andriaus Kubiliaus Vyriausybės 2010 metais, tuometei Vyriausybei rengiant pirmąją valstybės ilgalaikę strategiją „Lietuva 2030“, kuri turėtų „sutelkti šalies visuomenę Lietuvos ilgalaikės pažangos vizijai „Lietuva 2030“ sukurti“. Daugiau ar mažiau sėkmingai šią tradiciją tęsė XVI ir XVII vyriausybės.

Bendradarbiaudama su Seimo Ateities komitetu, Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė yra įsipareigojusi parengti ir iki 2023 m. pavasario sesijos pradžios pateikti Seimui Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ projektą, todėl Valstybės pažangos taryboje sutelkta išmintis bus labai pravarti ne tik patariant Vyriausybei, bet ir surenkant ir sutelkiant įvairių profesinių, ekspertinių, politinių, kultūrinių, regioninių ir kitų bendruomenių įžvalgas, kokia turėtų būti ilgalaikė valstybės vizija ir kaip ją įgyvendinti. Tikimasi, kad Valstybės pažangos tarybos nariai taps Lietuvos ateities idėjos ambasadoriais.

Seimo parlamentinės frakcijos, atsiliepdamos į Ministrės Pirmininkės prašymą Seimo valdybai, į Valstybės pažangos tarybą delegavo Zigmantą Balčytį, Kristijoną Bartoševičių, Rasą Budbergytę, Astą Kubilienę, Raimundą Lopatą, Moniką Ošmianskienę, Mindaugą Puidoką ir Luką Savicką. Beveik visi šie Seimo nariai yra Ateities komiteto nariai.

Ministrės Pirmininkės kvietimą tapti Valstybės pažangos tarybos nariais priėmė šie valdžios ir visuomenės atstovai: Aleksandras Abišala, Mariusz Antonowicz, Aušrinė Armonaitė, Agila Barzdienė, Dovydas Čeilutka, Elijus Čivilis, Linas Dičpetris, Arūnas Gelūnas, Simonas Gentvilas, Miša Jakobas, Algirdas Kaušpėdas, Gediminas Kirkilas, Dainius Kreivys, Aušra Kukelkaitė, Gabrielius Landsbergis, Nerijus Mačiulis, Aušra Maslauskaitė, Gintautas Mažeikis, Dalius Misiūnas, Žymantas Morkvėnas, Martynas Nagevičius, Urtė Neniškytė, Agnė Paliokaitė, Rimvydas Petrauskas, Mindaugas Sinkevičius, Jurgita Šiugždinienė, Laimutis Telksnys, Mindaugas Ubartas, Nerijus Udrėnas, Rimvydas Valatka, Diana Vilytė, Ramūnas Vilpišauskas, Rytis Zemkauskas.

Spalio 25 d., pirmadienį, 13–17 val. MO muziejuje  vyks Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ pradžios renginys, kurį galima stebėti Vyriausybės „Facebook“ paskyroje.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)