Finansai

Auga „Akropolis Group“ valdomų prekybos centrų rezultatai: per pirmąjį pusmetį juose apsilankė beveik 21 mln. lankytojų, nuomininkų apyvarta viršijo 543 mln. eurų

Baltijos šalių prekybos ir pramogų centrų plėtotojos ir valdytojos „Akropolis Group“ Lietuvoje ir Latvijoje valdomuose penkiuose prekybos centruose per pirmąjį 2023 metų pusmetį apsilankė beveik 21 mln. lankytojų, 13,5 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Augantys lankytojų srautai turėjo teigiamos įtakos prekybos centrų nuomininkų apyvartai, ji siekė 543 mln. eurų ir buvo 12,2 proc. didesnė nei prieš metus.

„Pirmąjį šių metų pusmetį augusi nuomininkų apyvarta atspindi teigiamą „Akropolių“ lankytojų reakciją į prekybos centruose nuolat atidaromas naujų prekės ženklų parduotuves bei jau pamėgtų prekės ženklų parduotuvių atnaujinimus, taip pat siūlomas pramogas ir paslaugas. Džiaugiamės, kad pateisiname tiek lankytojų lūkesčius prekes ir paslaugas rinktis iš plačiausio asortimento, tiek ir nuomininkų poreikį veiklą vykdyti moderniuose ir nuolat atsinaujinančiuose prekybos ir pramogų centruose. Augantys „Akropolių“ veiklos rezultatai turi teigiamos įtakos ir „Akropolis Group“ finansiniams rezultatams ir leidžia jiems augti“, – komentuoja „Akropolis Group“ direktorius ir valdybos pirmininkas Nerijus Maknevičius.

Konsoliduotais duomenimis, šiemet sausį-birželį „Akropolis Group“ bendros pajamos siekė 56,5 mln. eurų, o pelnas prieš mokesčius, palūkanas, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) buvo 40 mln. eurų – atitinkamai 4,6 proc. ir 10 proc. daugiau, palyginti su pirmuoju pusmečiu pernai. Nuomos pajamos per šių metų pirmąjį pusmetį augo 14 proc. iki 40,5 mln. Prekybos ir pramogų centrų „Akropolis“ plotų užimtumas šiemet sausį-birželį išliko aukštas, juose buvo vos 2 proc. neišnuomotų erdvių.

Per šių metų pirmąjį pusmetį Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliuose“ duris klientams atvėrė daugiau nei 30 naujų ir atnaujintų parduotuvių. Vilniaus „Akropolyje“ duris lankytojams atvėrė naujos koncepcijos aprangos parduotuvė „Massimo Dutti“, atnaujinta „City“, vienintelė šalyje „Lacoste“ bei sporto ir laisvalaikio prekių parduotuvė „JD Sports“, Klaipėdoje – viena didžiausių sportinės aprangos ir prekių parduotuvė „Sports direct“, taip pat „Oysho“, „Ballzy“ bei kitos naujos ir atnaujintos parduotuvės. Šiuose prekybos centruose per pirmąjį pusmetį apsilankė beveik 11 proc. daugiau lankytojų nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, iš viso beveik 13 mln. žmonių.

Šių metų pirmoje pusėje prekybos ir pramogų centrų Latvijoje nuomininkų gretas papildė 25 naujos arba atnaujintos parduotuvės, kurių atidarymas turėjo reikšmingos įtakos didesniam lankytojų srautų pritraukimui į „Akropole Riga“ ir „Akropole Alfa“. Pirmąjį pusmetį juose apsilankė beveik 18 proc. daugiau lankytojų nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, iš viso kiek daugiau nei 8 mln. žmonių.

Pagal plotą didžiausios naujai atsidariusios ar atsinaujinusios parduotuvės prekybos centre „Akropole Alfa“ buvo vienintelės šalyje „Halfprice“, „Eapavi.lv“, atsinaujinusios avalynės parduotuvės „CCC“ ir „Eiropas apavi“. Prekybos ir pramogų centre „Akropole Riga“ atsidarė „Hugo“ ir „Sportland future athletes“ parduotuvės, taip pat buvo sustiprinta restoranų pasiūla, čia duris atvėrė tokios kavinės ir restoranai kaip „Cofyz“, „Vairāk Saules“ ir „Domino‘s pizza“.

Šiuo metu Klaipėdos „Akropolyje“ vyksta interjero atnaujinimo darbai, į vidinių erdvių atnaujinimą prekybos centras investuoja 7,7 mln. eurų.

Daug dėmesio skiriama ir planuojamam daugiafunkciniam projektui „Akropolis Vingis“ Vilkpėdės mikrorajone, Vilniuje. Vilniaus miesto savivaldybei šiemet pritarus susisiekimo infrastruktūros gerinimo sprendinių projektiniams pasiūlymams, šiuo metu rengiamas detalus komplekso techninis projektas ir kiti dokumentai reikalingi statybas leidžiančiam dokumentui gauti, juos savivaldybei pateikti planuojama iki šių metų pabaigos.

Pranešimą paskelbė: Eva Mikuckytė, UAB „Idea Prima”

Auga „Akropolis Group“ valdomų prekybos centrų rezultatai: per pirmąjį pusmetį juose apsilankė beveik 21 mln. lankytojų, nuomininkų apyvarta viršijo 543 mln. eurų

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)