Finansai

Augalinė mityba platesnė nei tik salotos – kokius veganiškus produktus siūlo „Lidl“?

Nors apie augalinę mitybą ir jos naudą girdime dažniau, dalis žmonių vis dar mano, kad atsisakius gyvūninės kilmės produktų, maisto racionas itin susiaurėja. Jau antrus metus prekybos tinklas „Lidl“ paneigia šį mitą ir visą sausio mėnesį paskelbė „Augalausiu“, kurio metu visus norinčius kviečia jungtis į iššūkį – gyvūninės kilmės produktus keisti augaliniais. Ekspertė dalijasi, kokiais produktais galima pakeisti gyvūninės kilmės produktus ir kokių jų galima rasti „Lidl“ parduotuvių lentynose.

Augalinės mitybos nauda tiek žmogui, tiek planetai – neabejotina. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad augalinė mityba yra net 75 proc. palankesnė planetai nei paremta gyvūninės kilmės produktais. Augalinę mitybą išbandę žmonės teigia, kad ši prisideda ir prie geresnės savijautos – jie pastebi, kad gyvūninės kilmės produktus pakeitus augaliniais, turi daugiau energijos, o pavalgę nebejaučia sunkumo jausmo.

„Augalinė mityba nėra vien vaisiai, daržovės bei salotų lapai. „Lidl“ kviečia į veganišką mitybą pažvelgti platesniu kampu ir atrasti jos skonius ir įvairovę. Siūlome itin platų augalinės kilmės produktų pasirinkimą – jame ne tik sudedamosios dalys veganiškiems patiekalams, bet ir visavalgei mitybai būdingų produktų alternatyvos – jau pagaminti patiekalai ar užkandžiai“, – sako „Lidl Lietuva“ pirkimų tvarumo specialistė Karolina Labulytė.

Riešutai – svarbių maistinių medžiagų šaltinis

Vienas dažniausiai augalinėje mityboje vartojamų produktų – įvairūs riešutai. Pasak „Lidl Lietuva“ atstovės, jie ne veltui užima svarbią vietą augalinės kilmės mityboje – riešutai yra itin maistingi. Nors kiekvienos rūšies riešutas pasižymi savitu maistinių medžiagų kiekiu, paprastai juose gausu vitamino E, magnio, fosforo, vario, mangano ir seleno, kurie yra būtini sveikam organizmui.

„Riešutai ir įvairios sėklos yra puikios veganiškos mitybos sudedamosios dalys, o svarbiausia, tikras baltymų šaltinis – 100 g žemės riešutų turi net 28 g baltymų. Todėl jie yra nepamainoma alternatyva daug baltymų turintiems gyvūninės kilmės produktams, pavyzdžiui, varškei ar kefyrui. Riešutai – itin dažna prekė veganų pirkinių krepšelyje, kadangi jų pasirinkimas itin didelis, todėl kiekvienas gali išsirinkti sau tinkamiausią ir skaniausią riešutų rūšį. „Lidl“ parduotuvių lentynose pirkėjai gali rasti pačių įvairiausių riešutų rūšių – žemės, lazdyno, graikinių, pistacijų, taip pat ir riešutų mišinių“, – tvirtina K. Labulytė.

Augalinės kilmės produktais besimaitinantys žmonės riešutus dažnai renkasi ne vien dėl didelės maistinės vertės, bet ir dėl jų universalumo. Pasak „Lidl Lietuva“ atstovės, riešutais rekomenduojama ne tik pagardinti salotas ar vartoti kaip sveiką užkandį, bet ir naudoti juos kaip pagrindinių patiekalų sudedamąsias dalis – sumalti bei formuoti paplotėlius ar blynelius.

Gausus šviežių vaisių ir daržovių pasirinkimas

Kiekvieno žmogaus mityba neįsivaizduojama be vaisių ir daržovių, tačiau augalinėje mityboje šie vitaminų ir skaidulinių medžiagų šaltiniai atlieka dar svarbesnį vaidmenį.

„Lidl“ asortimente įvairių šviežių vaisių ir daržovių bei, žinoma, uogų gausu visus metus. Pirkėjai parduotuvėse gali rasti ne tik sezoninių vaisių – lentynos pripildytos šilauogėmis, avietėmis, bananais, ananasais, greipfrutais, kiviais ir t.t. Taip pat nuolat galima rasti ir didelį daržovių pasirinkimą – be kasdien vartojamų įprastų bulvių, morkų bei kopūstų, savo pirkėjams siūlome salierus, didelį lapinių salotų pasirinkimą, baklažanus, cukinijas, paprikas ir pan.“, – teigia K. Labulytė.

Nors vaisiai ir daržovės – tikras vitaminų ir mineralų šaltinis, deja, jie neretai yra auginami ne itin sveikatai bei planetai palankiu būdu. Dėl to augintojams ir tiekėjams „Lidl Lietuva“ taiko kur kas griežtesnius reikalavimus nei numatyta ES teisės aktuose.

„Šviežių vaisių ir daržovių tiekėjų reikalaujama taikyti gerąją žemės ūkio praktiką pagal „GlobalG.A.P.“ sertifikavimo programą ir turėti atitinkamą sertifikatą, kuris įrodo, kad ūkyje yra tinkamai laikomasi saugos, kokybės bei aplinkos tausojimo reikalavimų. Taip pat vykdant „GlobalG.A.P.“ programoje numatytų reikalavimų laikymosi kontrolę, nuolat tikrinama, ar produktų auginimas konkrečioje aplinkoje nekelia rizikos vandens prieinamumui bei kokybei“, – aiškina „Lidl Lietuva“ atstovė.

„Vemondo“ linija – ir užkandžiams, ir sočiai vakarienei

Išbandyti augalinę mitybą „Lidl“ kviečia ir su tarptautinį pripažinimą pelniusia „Vemondo“ veganiškų produktų linija. Šio privataus prekės ženklo produktus „Lidl“ parduotuvių lentynose galima rasti ištisus metus.

„Vemondo“ linijos asortimente galima rasti įvairių gyvūninės kilmės produktų alternatyvų. Pavyzdžiui, įvairias avinžirnių užtepėles, glotnučius, tofu, veganiškus ledus. Taip pat atsižvelgiant į greitėjantį šiuolaikinio žmogaus tempą, siūlome ir augalinės kilmės vartojimui paruoštus produktus, pavyzdžiui, pirkėjų itin pamiltus veganiškus kibinus, taip pat užtikriname gausų pusgaminių pasirinkimą – augalinius paplotėlius mėsainiams, virtinukus, falafelius ir pan.“, – sako K. Labulytė.

Didelė dalis „Vemondo“ linijos produktų yra augalinės kilmės, o jų gamybai dažniausiai naudojami grybai, riešutai bei tofu. Šių produktų auginimui ir apdorojimui sunaudojama gerokai mažiau vandens bei elektros išteklių nei gaminant bei apdorojant mėsos produktus. Be to, gamybos proceso metu išmetamos mažesnės šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijos. Todėl renkantis ir vartojant šiuos produktus ne tik tausojama sveikata, bet ir mažinamas planetai kenksmingų teršalų kiekis.

Augalinės mitybos produktų galite įsigyti visose 72 „Lidl“ parduotuvėse 27 šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse, Nemenčinėje ir Gargžduose.

Pranešimą paskelbė: Kamilė Augėnaitė, UAB „coagency”

Augalinė mityba platesnė nei tik salotos – kokius veganiškus produktus siūlo „Lidl“?


Augalinė mityba platesnė nei tik salotos – kokius veganiškus produktus siūlo „Lidl“?

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)