Finansai

„Avion Express“ sėkmingai baigia restruktūrizacijos procesą

Lėktuvų nuomos su įgula, technine priežiūra ir draudimu (ACMI) aviakompanija UAB „Avion Express“ sėkmingai baigė 2021 metais dėl pandemijos poveikio pradėtą įmonės restruktūrizavimo procesą.

UAB „Avion Express“ įsipareigojimus kreditoriams įvykdė beveik dvejais metais anksčiau nei planuota ir tapo pirmąja aviakompanija Lietuvoje sėkmingai pabaigusia restruktūrizacijos procesą. Jo metu įmonė ne tik užtikrino savo veiklos tęstinumą, bet ir sėkmingai augo.

„Keleivių srautų ribojimai per COVID pandemiją lėmė viso aviacijos verslo sutrikimą, todėl, siekdami suderinti kreditorių interesus ir užtikrinti verslo tęstinumą, pradėjome įmonės finansinę restruktūrizaciją. Pastaraisiais metais nuosekliai vykdėme įsipareigojimus kreditoriams ir partneriams, o kartu sėkmingai auginome savo veiklą, kas lėmė ir tai, kad restruktūrizacijos procesą baigėme anksčiau nei planuota“, – sako įmonės generalinis direktorius Darius Kajokas.

Kajokas pastebi, kad sėkmingą restruktūrizacijos procesą ir augimą jo metu lėmė sparčiai atsigavusi rinka ir „Avion Express“ verslo modelio lankstumas:

„Keleivių srautai po pandemijos atsistatė labai greitai, o oro linijų bendrovėms reikėjo laiko atstatyti savo pajėgumus, todėl ACMI paslaugos poreikis, kai gali išsinuomoti lėktuvą su įgula, techniniu aptarnavimu ir draudimu, pastaraisiais metais itin išsaugo. Buvome lankstūs, greiti ir galėjome pasiūlyti kitoms aviakompanijoms greičiausią būdą vėl teikti savo paslaugas keleiviams visame pasaulyje“ – augimą restruktūrizacijos metu komentuoja D. Kajokas.

„Norime akcentuoti ir tą faktą, kad Bendrovės restruktūrizavimo proceso metu susitarimų apimtyje buvo atsiskaityta su kreditoriais, sumokėtos visos įmokos į valstybės ir socialinio draudimo biudžetus. Prie to prisidėjo efektyvus ir profesionalus restruktūrizavimo administratoriaus UAB „Restrus“ komandos indėlis į procesą, tiek administruojant patį procesą, tiek siūlant veiksmų planą sėkmingam restruktūrizavimo proceso pabaigimui. Deja, istoriškai dauguma restruktūrizavimų Lietuvoje nepavyksta, todėl šis sėkmingas atvejis yra tuo reikšmingesnis, ypač įvertinant ir faktą, kad šiuo metu „Avion Express“ įmonių administracijoje dirba daugiau kaip 400 darbuotojų. Laikome tai dideliu indėliu į Lietuvos ekonomikos augimą“ – pridėjo „Avion Express“ valdybos pirmininkas advokatas Vladas Bagavičius.

Iki pandemijos 14-os Airbus A320 ir A321 lėktuvų parką valdžiusi UAB „Avion Express“ kartu su seserine bendrove „Avion Express Malta“ pastaraisiais metais skraidė jau su daugiau kaip 50 lėktuvų ir yra viena didžiausių lėktuvų nuomos su įgula, technine priežiūra ir draudimu (ACMI) aviakompanijų pasaulyje. „Avion Express“, vykdydama tolesnę plėtrą, 2023 m. pabaigoje pradėjo oro vežėjo sertifikato gavimo procesą savo dukterinei ACMI oro linijų bendrovei Brazilijoje. „Avion Express“ klientų sąraše yra tokios kompanijos kaip „airBaltic“, „Air France-KLM“ grupės oro linijos, „British Airways“ grupės oro linijos, „Lufthansa“ grupės oro linijos, „SunExpress“, „TUI“, „VivaAerobus“, „Wizzair“ ir daugelis kitų. Šiuo metu „Avion Express“ įmonių administracijoje Lietuvoje dirba daugiau kaip 400 darbuotojų, o skrydžius visame pasaulyje ir jų techninę priežiūrą vykdo daugiau kaip 1300 komandos narių.

Pranešimą paskelbė: Silvija Šileikė, Avia Solutions Group

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)