Block.IS projekto pabaiga!
Po dviejų su puse metų ES bendrosios mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020” finansuojamas Block.IS projektas priartėjo prie pabaigos! Per šio „Horizonto 2020“ projekto gyvavimo laikotarpį buvo surengtos 9 Klasterių misijos, sukurti 6 blockchain (liet. blokų grandinės technologijos) valdikliai, paskelbti 2 atviri kvietimai ir 6 Inovacijų iššūkiai įtraukiant daugiau nei 280 inovatyvių mažų ir vidutinių įmonių iš 30-ies Europos šalių[1]. Iš viso šio projekto metu buvo išdalinta daugiau nei 2,8 mln. EUR paramos, skirtos mažoms ir vidutinėms įmonėms, startuoliams bei klasteriams siekiant skatinti inovacijas blokų grandinės srityje.
Pagrindinis Block.IS projekto tikslas – suteikti reikalingas žinias, prieigą prie technologijų ir kapitalo Europoje veikiančioms konkurencingoms mažoms ir vidutinio dydžio įmonėms siekiant įvesti į rinką naujus blokų grandinės technologijos produktus / paslaugas finansų, žemės ūkio ir logistikos sektoriuose.
Projektą sudarė trys pagrindiniai etapai: 1) Sujungti ir skatinti (CONNECT & STIMULATE); 2) Spartinti (CATALYZE); bei 3) Palaikyti (BOOST). Palaikymo etape startuoliams buvo organizuojama trijų fazių akseleravimo programa, kurią įgyvendinant buvo remiamas įmonių siūlomų naujovių (sprendimų) įsisavinimas ir poveikis rinkai. Šis struktūrinis holistinis požiūris leido atrinkti perspektyviausius verslo augimui potencialą turinčius sprendimus, skatino jų vystymą ir įsitvirtinimą rinkoje. Be to, visos akseleravimo programoje dalyvavusios įmonės taip pat gavo reikalingą paramą ir patarimus, kaip pagerinti savo verslumo įgūdžius bei išnaudoti turimą potencialą.
Siekiant suteikti papildomą paramą COVID-19 pandemijos metu, šalia jau numatytų dviejų atvirų kvietimų buvo paskelbtas papildomas trečiasis kvietimas toms įmonėms, kurioms nepasisekė patekti į paskutinę pirmojo ir antrojo kvietimų akseleravimo programos fazę. Siekiant skatinti bendradarbiavimą su kitomis suinteresuotomis šalimis ir parodyti neišnaudotą blokų grandinės technologijos potencialą, projekto įgyvendinimo metu taip pat buvo organizuojamos Klasterių misijos ir Inovacijų iššūkiai. Pagrindinis Klasterių misijų tikslas buvo suburti klasterius bei blokų grandinės technologijas naudojančias mažas ir vidutinio dydžio įmones, skatinti jas sužinoti daugiau apie projekto Block.IS ekosistemą ir geriau suprasti, kaip būtų galima pasinaudoti ES finansavimu, siūloma verslo bei technine parama. Tuo tarpu Inovacinių iššūkių organizavimas padėjo įtraukti platesnį suinteresuotųjų šalių ratą ir parodė, kad Block.IS projektų sėkmė gali būti atkartojama ne tik žemės ūkio, logistikos ir finansų srityse, tačiau ir kituose sektoriuose, įtraukiant turizmo ir tvarios mados sektorius, kuriuose taip pat gali būti išnaudojamos blokų grandinės technologijų teikiamos galimybės.
Tolimesni žingsniai
Nors Block.IS projektas jau baigėsi, jeigu susidomėjote galimybėmis prisijungti prie panašaus tipo projektų, stebėkite mūsų skelbiamas naujienas. Block.IS internetinėje svetainėje galite rasti daugiau naudingos informacijos apie organizuojamas veiklas, finansavimo sąlygas, konsorciumo partnerius, ir sekdami jų veiklą socialiniuose tinkluose, turėsite progą iš arčiau susipažinti su įvairiomis „Horizon Europe“ programos iniciatyvomis.
Daugiau informacijos apie ES konkursinius kvietimus galite rasti čia, taip pat pasinaudoję Startup Europe Club puslapiu.
[1] EU valstybių narės ir H2020 asocijuotosios šalys
Pranešimą paskelbė: Laura Šėrytė, Civitta, UAB