Finansai

„BaltCap“ į Nacionalinio stadiono projektavimo ir statybos darbus jau investavo 8,1 milijono eurų

Po to, kai didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap“ nutraukė sutartį su  fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir dėl galimai padarytos finansinės žalos kreipėsi į teisėsaugą, viešojoje erdvėje pasigirdo svarstymų, kad dėl buvusio fondo valdytojo veiklos stoja Nacionalinio stadiono parko projektas, o dėl netinkamai tvarkytų fondo finansų patirti nuostoliai bus įskaičiuojami į projekto biudžetą. Tokie svarstymai neturi jokio pagrindo – visus fondo patirtus nuostolius kompensuos „BaltCap“ iš savo kišenės, o projekto pristabdymas yra susijęs su diskusijomis dėl statybos kainų indeksavimo. „BaltCap“ į Vilniuje statomo sporto komplekso projektavimo, statybos aikštelės parengimo bei statybos darbus, kuriuos koncesininkas pagal sutartį privalo finansuoti tik savais pinigais, jau yra investavusi 8,1 mln. eurų.

„Mes patys paskelbėme apie buvusio fondo partnerio nušalinimą bei paaiškinome priežastis. Šiuo metu dar tęsiasi mūsų inicijuotas išsamus fondo veiklos auditas, todėl viešojoje erdvėje minimi nuostolių skaičiai tėra spekuliacijos. Taip pat pažymime, kad kaip nurodo mūsų pasirašyta koncesijos sutartis, šio komplekso statyboms finansuoti nebus išleistas nė vienas Savivaldybės ar valstybės biudžeto euras. Dėl buvusio partnerio veiksmų fondo patirtus nuostolius kompensuos „BaltCap“, o vienintelė žala, kurią Nacionalinio stadiono parko projektas patyrė dėl Šarūno Stepukonio veiklos yra žala reputacijai”, – pažymėjo vienas iš vadovaujančių „BaltCap” partnerių Simonas Gustainis.   

Koncesijos sutartis numato, kad „BaltCap“ nuosavu ir pasiskolintu kapitalu finansuos projektavimo, teritorijos parengimo, statybos ir kitus darbus per visą statybos laikotarpį, kuris turėtų trukti dvejus metus ir kainuoti daugiau nei 100 mln. eurų. Pirmasis mokėjimas iš Vilniaus miesto savivaldybės bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos galės būti atliktas tik po galutinio visų objektų priimtinumo patvirtinimo ir pradėjus Nacionalinio stadiono parko veiklą 2025 m. pabaigoje.

Daugiau informacijos:
Simonas Gustainis
Vadovaujantis partneris
simonas.gustainis@baltcap.com
www.baltcap.com 

Pranešimą paskelbė: Ineta Stravinskaitė, Publicum Financial Communications, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)