Finansai

„BaltCap“ valdoma įmonė „Adoro“ įsigijo Latvijos senjorų priežiūros operatorę, plėsdama veiklą Latvijos slaugos sektoriuje

Didžiausia Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytoja „BaltCap“ per savo valdomą įmonę „Adoro“ pasirašė sutartį dėl 100 proc. bendrovės „Senior Baltic SIA“, valdančios Latvijos senjorų slaugos tinklą Dzintara Melodija“, akcijų įsigijimo. Papildoma investicija – tai dalis „Adoro“ strategijos, kuria siekiama Latvijoje sukurti pirmaujančią socialinės rūpybos ir sveikatos priežiūros grandinę, užtikrinančią aukštą šių paslaugų kokybę. „BaltCap” į šią sritį investuoja ir Lietuvoje – ji valdo slaugos namus „Gemma“, o šį rudenį mėnesį turėtų būti užbaigta modernių senjorų namų statyba Vievyje.  Lietuvoje „BaltCap“ taip pat ieško sklypų, kuriuose būtų galima statyti 5-6 tūkst. kv. m. pastatus, skirtus senjorų priežiūrai.

 „BaltCap“ Latvijos socialinės rūpybos ir sveikatos paslaugų sektoriuje pradėjo veikti 2022 m. lapkričio mėn., įsigydama Rygoje veikiantį socialinių paslaugų centrą „Dzīves Ābece“. „BaltCap“ antrinė įmonė „Adoro“ per artimiausius penkerius metus ketina Latvijoje įsteigti keletą naujų socialinės priežiūros įstaigų, jose iš viso bus daugiau nei 500 lovų. Potencialą šioje srityje „BaltCap“ įžvelgia atsižvelgiant į tai, kad Latvijoje jaučiamas didelis aukštos kokybės senjorų priežiūros paslaugų stygius, taip pat į gyventojų senėjimo tendenciją bei esamą situaciją, kai valstybinėse ir savivaldybių socialinės priežiūros įstaigose fiksuojamas didelis užimtumas.

Modernūs senjorų priežiūros namai „Dzintara Melodija“, kuriuose yra 202 lovos, buvo atidaryti Rygoje 2013 metais. 5830 kv. metrų 4 aukštų įstaiga buvo pastatyta kaip specialiai priežiūrai skirta institucija. Pastate yra visa šioms paslaugoms būtina infrastruktūra – specialios patalpos priežiūrai ir laisvalaikiui, liftai, platūs koridoriai, vienviečiai ir dviviečiai kambariai gyventojams. „Dzintara Melodija“ dirba daugiau nei 70 medicinos, slaugos ir sveikatos priežiūros specialistų.

„Veikdami Estijoje ir Lietuvoje įsitikinome, kad visose Baltijos šalyse yra didelis atotrūkis tarp kokybiškų paslaugų senjorams pasiūlos ir paklausos. Didinant pasiūlą ir diegiant aukštos kokybės paslaugų standartus rinka tampa brandesnė, keičiasi tiek klientų, tiek reguliuojančių institucijų požiūris. „Dzintara Melodija“ įsigijimas yra dar vienas žingsnis tiek realizuojant mūsų strategiją, tiek keičiant rinką“, – pažymi „BaltCap“ partneris Kornelijus Čelutka.

„Įsigiję „Dzintara Melodija“, galėsime „Adoro“ tinkle suteikti aukštos kokybės priežiūros paslaugas maždaug 300-ams žmonių. „Adoro“, lotyniškas žodis, reiškia pagarbą, pasigėrėjimą, meilę ir pagarbą – tai yra kertinės vertybės, formuojančios tiek mūsų požiūrį į senjorų priežiūros namų gyventojus, tiek į darbuotojus. Planuojame savo įstaigose siūlyti ne tik gyvenamąją vietą bei priežiūrą, bet ir reabilitaciją, fizioterapijos procedūras ir kitas trumpesnio laikotarpio sveikatos priežiūros paslaugas“, – sako Uldis Priedītis, „Adoro“ vadovas.  

Sandorį dar turi patvirtinti Latvijos konkurencijos institucijos.

Už investiciją į socialinės priežiūros bendrovę „Dzīves Ābece“ 2022 metais „BaltCap“ buvo įteiktas Latvijos verslo angelų tinklo „LatBAN“ ir Latvijos privataus ir rizikos kapitalo asociacijos (LVCA) Metų tvarumo apdovanojimas.

„BaltCap“ jau turi reikšmingos patirties sveikatos priežiūros sektoriuje – „BaltCap Growth Fund“ yra investavęs  į pirmaujantį Estijos senjorų priežiūros įstaigų tinklą „Pihlakodu“ ir Lietuvos privatų slaugos, reabilitacijos ir sveikatingumo centrą „Gemma“.

Apie „BaltCap“

„BaltCap“ – privataus kapitalo investuotojas, pritraukęs 700 mln. eurų į 4 skirtingų strategijų fondus, orientuotus į įmonių įsigijimą, infrastruktūros investicijas, plėtros ir rizikos kapitalą. Nuo pat įsteigimo 1995 metais, „BaltCap“ jau atliko daugiau nei 100 investicijų ir pardavė daugiau nei 60 įmonių. „BaltCap“ yra didžiausias privataus kapitalo fondų valdytojas regione. „BaltCap“ turi biurus Taline, Rygoje, Vilniuje, Helsinkyje, Stokholme ir Varšuvoje. „BaltCap“ 2008 metais yra pasirašęs JT Atsakingo investavimo principų dokumentą.   www.baltcap.com

Daugiau informacijos:

Vaidotas Vyšniauskas
“Publicum FComm”
+370 612 73474
v.vysniauskas@fcomm.lt

  

Pranešimą paskelbė: Ineta Stravinskaitė, Publicum Financial Communications, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)