Finansai

Bankas „PayRay“ gavo ES pritarimą didinti finansavimą Lietuvos smulkiajam ir vidutiniam verslui

  • Bankas „PayRay“ pasirašė garantijos susitarimą su Europos investicijų fondu (EIF) iš Europos garantijų fondo (EGF) finansuoti sunkumų patiriantį Lietuvos smulkųjį ir vidutinį verslą. 
  • Garantijos skirtos smulkiojo ir vidutinio verslo paramos paketui, kurio bendra vertė sieks iki 50 mln. eurų.
  • EGF yra 540 mlrd. eurų vertės ES pagalbos paketo kovai su COVID pandemijos padariniais dalis.

Bankas „PayRay“ ir Europos investicijų fondas pasirašė du garantijų susitarimus, kurie padės pandemijos pasekmių prislėgtam smulkiajam ir vidutiniam verslui. Garantijos teikiamos iš Europos garantijų fondo, įsteigto EIB grupės ir ES valstybių narių iniciatyva. Ši priemonė užtikrina 50 mln. eurų vertės finansavimo portfelį, kurį teiks „PayRay“. 

„PayRay“ direktorius Renato La Fianza sakė: „Pasirašyta sutartis atveria naujų galimybių Lietuvos įmonių, kurios iki šiol negalėjo pasinaudoti parama, verslo konkurencingumui stiprinti. EGF garantija gali būti taikoma plačiam finansavimo produktų paketui: investicinėms ir apyvartinio kapitalo paskoloms, lizingui, tad įmonės galės lanksčiai gauti jų poreikius labiausiai atitinkančią ir daugiausia naudos sukursiančią paramą. Šiai priemonei yra mažiau sektorinių apribojimų, o dėl suteikiamos garantijos – mažesni įkeitimo reikalavimai. Svarbu ir tai, kad numatoma greičiau suteikti finansavimą, be to, dėl garantijos yra palankesnė kainodara.“

EIF generalinis direktorius Alain Godard pridūrė: „Visos Europos smulkusis ir vidutinis verslas patiria daug sunkumų. Štai kodėl EIB grupė kartu su valstybėmis narėmis įsteigė Europos garantijų fondą, kad kuo greičiau ir daugiau įmonių gautų finansavimą verslams, kurie yra mūsų ekonomikos variklis. Džiaugiamės, kad bankas „PayRay“ įdėjo pastangų, jog ES finansavimas pasiektų galutinius naudos gavėjus, taip parodydamas, kad Europos finansavimas tikrai gali atnešti pokyčių.“

Lietuvos Respublikos finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė pažymėjo: „Vertiname Europos investicijų fondo išreikštą pasitikėjimą Lietuvos įmonių kompetencijomis ir šiuolaikinėmis priemonėmis teikiant finansines paslaugas. Dabartinėmis ekonominio netikrumo ir nuolatinio karantino visoje Europoje sąlygomis papildomi mažų ir vidutinių įmonių finansavimo šaltiniai yra gyvybiškai svarbūs. „PayRay“ lyderystė suteikė galimybę administruoti 50 milijonų eurų pagalbos fondą, kuris padės verslui atsigauti po sukrėtimų ir išsaugoti darbo vietas.“

„PayRay“ pasirašė du garantijų susitarimus (vienas yra apribotas, o antras – neapribotas) teikti paskolas smulkiajam ir vidutiniam verslui palankesnėmis sąlygomis, kad užtektų lėšų susidoroti su COVID-19 krizės poveikiu ekonomikai. Tai padės Lietuvos smulkiajam ir vidutiniam verslui po šios krizės toliau augti bei plėstis vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu. 

Maksimali paskolos su EGF garantija suma yra 6 mln. eurų. Ji suteikiama nuo 3 mėnesių iki 10 metų. Portfelinėmis EGF garantijomis Lietuvos įmonės, turinčios iki 499 darbuotojų, galės pasinaudoti iš karto. 

Pagrindiniai faktai:

Europos investicijų fondas (EIF) priklauso Europos investicijų banko grupei. Pagrindinis šio fondo uždavinys – padėti labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) gauti finansavimą. EIF kuria ir plėtoja rizikos ir augimo kapitalą, garantijas ir mikrofinansavimo priemones, skirtas specialiai šiam rinkos segmentui. Vykdydamas šį uždavinį EIF padeda siekti ES tikslų remti inovacijas, mokslinius tyrimus ir plėtrą, verslumą, augimą ir užimtumą.

Europos garantijų fondą (EGF) įsteigė EIB grupė padedant Lietuvai ir kitoms ES valstybėms narėms, kad būtų apsaugotos sunkumų dėl COVID-19 krizės patiriančios įmonės. EGF (beveik 25 mlrd. eurų garantijų) suteikia galimybę EIB ir EIF skubiai skirti paskolas, garantijas, turtu užtikrintus vertybinius popierius, nuosavo kapitalo ir kitas finansines priemones daugiausia mažoms ir vidutinėms įmonėms. EGF yra Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo priemonių rinkinys, kuriuo siekiama iš viso skirti 540 mlrd. eurų toms ES ekonomikos sritims, kurios nukentėjo labiausiai.

„PayRay“ – finansavimo paslaugas verslui teikiantis ir indėlius iš fizinių asmenų priimantis neobankas. Kompanija verslo finansavimo paslaugas teikia Lietuvoje ir Latvijoje, o indėlius Lietuvoje bei Vokietijoje priima per Raisin.com platformą. Per pirmąjį 2021 m. ketvirtį „PayRay“ kredito portfelis, apimantis paskolas verslo įmonėms ir faktoringą, jau perkopė 52 mln. eurų. Šiuo metu kompanija teikia finansavimo paslaugas daugiau kaip 300 įmonių, veikiančių skirtinguose sektoriuose. „PayRay“ įstatinis kapitalas siekia 36,4 mln. eurų.

Pranešimą paskelbė: Laura Gabrilavičiūtė, Nova media
Bankas „PayRay“ gavo ES pritarimą didinti finansavimą Lietuvos smulkiajam ir vidutiniam verslui

(Perskaityta per mėnesį: 16, iš jų šiandien: 1.)