Finansai

Bendrovė „Novian Systems“, turėjusi įgyvendinti SAULĖ IS projektą, įtraukta į Nepatikimų tiekėjų sąrašą

Viešųjų pirkimų tarnyba (Tarnyba) informuoja, jog 2024 m. sausio 5 d. UAB „Novian Systems“, veikiančios jungtinės veiklos sutarties pagrindu su uStudio LLC, ir Tarnybos sutartis dėl Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos (SAULĖ IS) modernizavimo paslaugų buvo nutraukta (iki 2024 m. sausio 3 d. teismas dėl šio Tarnybos 2023 m. rugsėjo  15 d. priimto sprendimo nutraukti sutartį dėl esminių sutarties pažeidimų taikė laikinąsias apsaugos priemones). Tarnyba informuoja, jog paslaugų teikėjas įtraukiamas į Nepatikimų tiekėjų sąrašą.

Primename, jog 2023-iaisiais dienos šviesą turėjusi išvysti modernizuota CVP IS dėl paslaugų teikėjo paslaugų teikimo vėlavimo jos taip ir neišvydo – SAULĖ IS projekto ateitis buvo užstrigusi teisiniuose ginčuose. Bendrovė UAB „Novian Systems“ padarė ne vieną esminį Sutarties pažeidimą, dėl to SAULĖ IS projektas nebuvo laiku įgyvendintas, o Tarnyba patyrė ne tik finansinių nuostolių, bet ir nukentėjo visos viešųjų pirkimų sistemos dalyviai, kurie tikėjosi, kad  jau nuo 2023 metų turės galimybę  pradėti vykdyti pirkimus modernizuotoje sistemoje, taupant kaštus ir laiką.

Viešųjų pirkimų įstatymas (VPĮ)  įpareigoja organizacijas skelbti informaciją apie pirkimo sutarties neįvykdžiusius ar netinkamai ją įvykdžiusius tiekėjus, siekiant išvengti panašių situacijų ateityje. Tarnyba informuoja, kad Paslaugų teikėjas UAB „Novian Systems“ dėl esminio sutarties pažeidimo nuo 2024 sausio 10 d. yra įrašomas į Nepatikimų tiekėjų sąrašą. Bendrovės įtraukimas į šį sąrašą reiškia, kad įmonei dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose bus gerokai apsunkintas – pirkimų vykdytojai turės teisę pašalinti tokį tiekėją iš pirkimo, jei tiekėjas neįrodys, kad yra „apsivalęs“ dėl padaryto pažeidimo.

Tarnybos vadovo Dariaus Vedricko teigimu, tenka tik apgailestauti, kad dėl nepatikimo tiekėjo CVP IS modernizavimas gerokai užtruko, tačiau vadovas tikina, jog Tarnyba yra užsibrėžusi tikslą 2024-aisiais metais sudėlioti CVP IS modernizavimo viziją, numatyti galimybes ją įgyvendinti.

Pranešimą paskelbė: Evelina Butkutė – Lazdauskienė, Viešųjų pirkimų tarnyba

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)