Tarptautinė virtualiųjų valiutų platforma „Binance“ ir Lietuvoje registruotas jos padalinys „Bifinity“ kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuru surengė nuotolinį seminarą apie virtualius pinigus ir dėl jų kylančius pavojus bei valstybinio ir privataus sektoriaus partnerystę. Seminaras buvo surengtas siekiant užtikrinti veiksmingą nusikalstamų veiklų, susijusių su virtualių valiutų prekyba, atskleidimą.
Seminaro metu buvo aptartos galimybės gauti informaciją iš įmonių, teisėsaugos užklausų siuntimo procesai, taip pat analizuoti gauti atsakymai bei nagrinėjama virtualių valiutų įšaldymo ir konfiskavimo praktika bei su šiais veiksmais susijusios problemos.
„Bifinity” Lietuvoje daug dėmesio skiria saugumui ir žmonių švietimui apie saugų naudojimąsi kriptovaliutomis. Mes siekiame suteikti vartotojams ne tik žinių, bet ir praktinių įrankių, kurie padėtų jiems elgtis atsakingai, saugiai ir užtikrintai naudotis šiuo inovatyviu finansų sektoriumi. Mūsų tikslas – ne tik apsaugoti vartotojus nuo galimų grėsmių, bet ir ugdyti jų supratimą apie kriptovaliutų potencialą bei rizikas, kurios susijusios su šiuo technologiniu proveržiu. Bendradarbiaujant su Lietuvos kriminalinės policijos biuru tai leidžia sukurti saugesnę ir atsakingesnę kriptovaliutų rinką tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje“, – sako Jonas Juengeris, „Bifinity“ generalinis direktorius.
Seminaras buvo skirtas aptarti, kaip virtualios valiutos, nors ir žadančios inovacijas, tampa įrankiu nusikalstamoms veikloms, tokioms kaip pinigų plovimas ar sukčiavimas. Dėl anonimiškumo ir decentralizacijos šios valiutos tampa patrauklios nusikaltėliams, tačiau naujos technologijos padeda efektyviau kovoti su tokiais nusikaltimais.
Seminaras sulaukė didelio susidomėjimo, jame dalyvavo apie 300 dalyvių iš įvairių policijos įstaigų ir padalinių.
„Valstybinis ir privatus sektoriai, nors ir turintys skirtingus tikslus bei funkcijas, kartu gali kurti tvarią ir stiprią partnerystę saugumo užtikrinimo srityje. Šis bendradarbiavimas yra ypač svarbus šiuolaikiniame pasaulyje, kur nuolatiniai technologiniai pokyčiai, globalizacija ir saugumo užtikrinimo problemos reikalauja koordinuotų veiksmų. Įvykęs seminaras puikus tokio bendradarbiavimo pavyzdys“ – sako Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Arūnas Maskoliūnas.
Bendradarbiavimas jau duoda vaisių – neseniai Lietuvos kriminalinei policijai bendradarbiaujant su „Binance“ ir internetinės prekybos bendrove ,,Amazon“ buvo atskleistas beprecedentis sukčiavimo atvejis, kuomet, pasinaudodamas neteisėtomis pinigų grąžinimo schemomis, Lietuvos Respublikos pilietis iš tarptautinės bendrovės „Amazon“ išviliojo daugiau nei 2,5 mln. eurų.
J. Juengeris teigia, kad vartotojams apsisaugoti nuo galimų grėsmių kriptovaliutų rinkoje padėtų kelios esminės atsargumo taisyklės. Pirmiausia, svarbu visada patikrinti, ar platforma, kurioje atliekama prekyba, yra patikima, licencijuota ir turi gerą reputaciją. Antra, būtina naudoti stiprius slaptažodžius, dažnai juos keisti ir aktyvuoti papildomą autentifikavimą, kad paskyros būtų apsaugotos nuo įsilaužimų. Trečia, vartotojai turi būti atsargūs, kai susiduria su pernelyg viliojančiomis investavimo galimybėmis ir įsitikinti, kad nesidalija savo asmenine informacija su nepatikimais šaltiniais. Ypač atsargiai reiktų vertinti bet kokius skambučius ar elektroninius laiškus.
„Bet kokius prašymus atskleisti asmeninius duomenis būtina kelis kartus patikrinti, kad įsitikintumėte, jog jie yra teisėti. Mažai tikėtina, kad sulauksite finansinių įstaigų, prekybos platformų ar valstybinių institucijų atstovų skambučio. Visada rekomenduojame būti atsargiems ir išlaikyti kritinį mąstymą“, – priduria „Bifinity“ vadovas.
Pranešimą paskelbė: Matas Miknevičius, UAB Headline Agency