Finansai

„Bitė Group“ stebėtojų tarybos pirmininkas Tony Ball apie Lietuvos išskirtinumą ir geopolitinę situaciją: „Esu didelis Lietuvos fanas“

Nepaisant geopolitinių iššūkių pastaraisiais metais, Baltijos šalys yra patrauklios investuotojams. Telekomunikacijų ir žiniasklaidos grupę „Bitė Group“ valdančios pasaulinės privataus kapitalo bendrovės „Providence Equity Partners“ vyresnysis patarėjas Tony Ball  pasitiki mūsų regionu ir giria šalies verslo rezultatus. Ilgametis medijų ir telekomunikacijų verslų vadovas teigiamai vertina Lietuvos potencialą: „Telekomunikacijų verslas yra itin konkurencingas, tačiau čia vis dar apstu naujų galimybių.“

Lyderiaujančią telekomunikacijų ir žiniasklaidos grupę „Bitė Group“ kontroliuoja JAV įkurta investicijų bendrovė „Providence Equity Partners“. Globaliai veikianti profesionali investuotoja daugiausia investuoja į žiniasklaidos, komunikacijos, švietimo ir technologijų sektorius.

Įkurta JAV, veikia visame pasaulyje

„Kaip kompanija, esame specializuota privataus kapitalo investuotoja. Prieš 35 metus JAV susikūrė „Providence“. Tai buvo didelė naujovė. Dauguma to meto privataus kapitalo fondų nematė skirtumo, kur investuoti. Jos tai darė itin skirtinguose sektoriuose – nuo maisto šunims gamybos iki aukštųjų technologijų. Tuo tarpu mūsų fondo istorija prasidėjo nuo investicijų į JAV telekomunikacijų verslus – tas sritis, kuriose specializavosi ir patys kompanijos steigėjai“, – pranešime žiniasklaidai pasakoja Tony Ball, „Bitė Group“ valdybos pirmininkas, vadovavęs milžiniškiems verslams keliuose žemynuose.

Žymus Jungtinės Karalystės verslininkas Tony Ball prie „Providence Equity Partners“ komandos prisijungė 2012 metais. Iki tol T. Ball beveik dešimtmetį buvo „Kabel Deutschland“ valdybos pirmininkas. 2013 metais šią bendrovę įsigijo „Vodafone“.  Iki tol dabartinis „Bitė Group“ valdybos pirmininkas ilgus metus vadovavo įvairioms vieno didžiausių pasaulyje žiniasklaidos koncernų, kurį valdo Rupertas Murdochas, „News Corporation“, bendrovėms.

Pasak T. Ball, esminis privataus kapitalo investuotojos „Providence Equity Partners“ išskirtinumas yra siekis plėtoti verslus ir kurti pridėtinę vertę, investuojant kapitalą į naujas sritis bei plečiant valdomų įmonių galimybes.

„Dabartinė „Bitė Group“ yra puikus to pavyzdys: kai pradėjome dirbti su „Bite“, ji buvo antra pagal dydį operatorė Lietuvoje, tačiau jos paslaugų krepšelį iš esmės sudarė tik mobilusis ryšys. Ką padarėme mes? Reikšmingai investavome į ryšio tinklų plėtrą ir auginome paslaugų asortimentą. Pavyzdžiui, tuo metu mobilusis plačiajuostis ryšys nebuvo labai populiarus, tačiau nuo to laiko, kai investavome į Baltijos šalis, jis išaugo net 300 proc. Kartu augo ir išmaniųjų telefonų naudojimas Baltijos šalyse, šiuo metu siekiantis 90 proc. Ir jis toliau auga“, – pasakoja „Bitė Group“ stebėtojų tarybos pirmininkas.

Lietuva išsiskiria talentais

Kalbėdamas apie tai, kaip užsienio investuotojai vertina geopolitinę situaciją regione, T. Ball neslepia optimizmo – investuotojams nėra ko nerimauti, Lietuva yra viena iš Europos Sąjungos šalių.

„Prieš mums ateinant į Baltijos šalių rinkas, situacija irgi buvo įtempta – 2014 metų Krymo aneksija jau tada daugeliui kėlė susirūpinimą. Vis dėlto, džiaugiamės pasirinkę investuoti į šį regioną, tai buvo ir yra itin gera patirtis. Matome galimybių toliau auginti telekomunikacijų ir medijų verslus Baltijos šalyse“, – pabrėžia optimizmo nestokojantis T. Ball.

Pašnekovo teigimu, Lietuva išsiskiria itin aukštos kvalifikacijos talentais, o tai ne tik suteikia valstybei didesnes ekonomikos augimo galimybes, bet ir yra patrauklu investuotojams.

„Man teko dirbti daugelyje skirtingų šalių, tačiau tikrai ne visur sutikau tiek daug išsilavinusių, kvalifikuotų žmonių. Džiaugiuosi, kad vadovų komanda, su kuria pradėjome čia dirbti, išliko nepakitusi, keitėsi tik jų užimamos pareigos. Žmonės Lietuvoje tikrai labai daug dirba ir yra atviri semtis žinių ir patirties, kuria mielai dalinuosi“, – sako telekomunikacijų ir žiniasklaidos verslo ekspertas.

Apie tolesnes investicijas ir planus T. Ball neatvirauja, tačiau tikina, kad „Providence Equity Partners“ dėmesys investicijoms Baltijos šalyse nemažėja.

„Jau aštuonerius metus dirbame su „Bitė Group“ ir vis dar matome galimybių augti, keliame naujų tikslų. Kitaip nei daugelis privataus kapitalo įmonių, turime ilgalaikius įsipareigojimus verslui. Per savo investicijų laikotarpį matėme, kaip keitėsi ir augo Lietuva – augo atlyginimai, bendrasis vidaus produktas (BVP). Aš tikrai esu didelis Lietuvos ir Baltijos šalių fanas“, – atvirauja T. Ball.

Šiuo metu „Providence Equity Partners“ valdo didžiausią telekomunikacijų operatorę Ispanijoje „MasOrange“, edukacijos platformą „Seesaw“, tarptautinę parodų ir konferencijų organizatorę „Hyve“, šiuolaikinių technologijų paslaugų (MSP) tiekėją Jungtinėje Karalystėje „Node4“ ir kt.

Pranešimą paskelbė: Sigita Macanko, UAB „Idea Prima”

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)