Finansai

Biurai, kuriuose perdirbami net kavos tirščiai

Saulės energija, naudojama biuruose, alternatyvus transportas, energiją taupantis apšvietimas, sportas darbe – šias ir daugelį kitų „žaliojo“ biuro technologijų įgyvendino „Technopolio“ biurų miestas, šiemet įvertintas apdovanojimu už darnią plėtrą  Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos konkurse.

„Šiemet pelnytas apdovanojimas už darnią plėtrą žymi ilgą ir nuoseklią mūsų veiklą, kuriant darnią biurų aplinką. Norime sukurti terpę, kurioje prigytų ir nenorėtų trauktis modernūs, talentingi žmonės. Mums svarbi patogi erdvė kiekvienam darbuotojui: kad jis galėtų čia ir sėkmingai dirbti, ir pailsėti, ir pasportuoti, negaišdamas pernelyg daug laiko nueitų pas gydytoją, o dėl visų šių galimybių nenorėtų dirbti niekur kitur. Neatsitiktinai savo biuro miesteliui išsirinkome vietą su nuolat plėtojama socialine infrastruktūra“, – sako „Technopolis Lietuva“ vadovė Lina Maskoliūnė.

Šiuo metu sostinėje Ozo rajone esantį didžiausią Lietuvoje biurų miestą sudaro septyni „Technopolio“ biurų pastatai.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius pabrėžė, kad kompleksiškai buvo aukštai įvertintas „Technopolio“ biurų miesto projektas: svarbus buvo ir urbanistinis, ir architektūrinis, ir ekonominis aspektai.

„Mums rūpėjo ir „Technopolio“ pastatų kokybė, ir aplinkos sutvarkymas, ir automobilių parkavimo sprendimai, ir kuriama vertė miestui. Atkreipėme dėmesį ir į glaudžius santykius su bendruomene – tiek buriama „Technopolio“ biurų mieste bendruomenė, tiek santykiai su greta gyvenančiais gyventojais. Ne mažą vertę turi ir teigiama vystomo projekto reputacija“, – vertinimo kriterijus vardijo M. Statulevičius.

Sveikuoliams draugiškas biurų miestas

Pasak L.Maskoliūnės, šiandieninė ekonomiškai aktyvi darbuotojų karta yra itin atidi sveikos gyvensenos ir ekologijos aspektams. Tvaraus biuro elementai yra vienas iš argumentų įmonėms renkantis vietą, kur įsikurti.

„Kurdami tvarios aplinkos biurus, daug dėmesio skiriame ne tik pastatų elementams, bet ir darbuotojų gyvenimo ir darbo būdui mūsų biurų mieste. Būtent todėl daug dėmesio skiriame sveikos ir ekologiškos gyvensenos aspektams – „Technopolyje“ diegiame dalijimosi ekonomikos pricipus. Čia galima atvykti nuomojamais automobiliais, dviračiais ar paspirtukais. Skatiname naudotis elektromobiliais, kuriuos „Technopolyje“ galima įkrauti elektros energija, pagaminta iš atsinaujinančių šaltinių“, – pasakojo Lina Maskoliūnė.

Po darbų ar pietų pertraukos metu mankštintis galima parke įrengtoje sporto aikštelėje. Blogesniu oru ar grupinių užsiėmimų mėgėjams siūloma apsilankyti „Technopolyje“ įsikūrusioje pilates studijoje. Kiekviename iš biurų miestelio pastatų įrengti dušai, tad po rytinės mankštos darbuotojai gali žvaliai pradėti darbo dieną.

 

Daugėja išmanių technologijų

„Technopolio Lietuva“ vadovė pabrėžė, kad jos vadovaujamos įmonės investicijos skirtos pastatų, aplinkos sprendimams, kurie verslo įmonėms padeda siekti kaštų, susijusių su biurų patalpomis, efektyvumo.

Šiuo metu ant trijų biurų pastatų įrengtos saulės elektrinės. Saulės energija maitinami biuruose esantys kompiuteriai bei bendrose erdvėse naudojamos taupiosios, nuo judesio ar natūralaus apšvietimo automatiškai šviesos sklaidą keičiančios biuro šviestuvų lemputės.

Visuose „Technopolio“ biurų pastatuose apdailai, baldams panaudotos ekologiškos medžiagos. Ekologiškos priemonės naudojamos ir biurams valyti. Patalpose įrengtos išmaniosios mikroklimato valdymo sistemos, kurios ne tik užtikrina tinkamą oro temperatūrą bei drėgmę, bet ir taupo energiją.

„Delta“ pastate įrengtos šaldymo sijos, panaudodamos orą ir vandenį, efektyviai valdo pastato klimatą, vėdina patalpas. Oru užtikrinamas ventiliacijos poreikis, o vanduo tarnauja kaip efektyvi šilumos ar vėsinimo perdavimo terpė.

Pastatuose įrengti vandenį taupantys, į judesį reaguojantys maišytuvai, naudojamas perdirbtas tualetinis popierius, rūšiuojamos atliekos. Iš biurų surenkami ir perdirbimui į elektros ir šilumos energiją išgabenami net kavos tirščiai.

Vertinama nauda klientui

Kompanija rūpinasi ir racionaliu automobilių stovėjimo aikštelės panaudojimu, nepriskiriant vietų konkretiems naudotojams. Automobilių aikštelėje taupoma energija – kaip ir bendrose biurų erdvėse, naudojamas išmanusis apšvietimas.

 „Mūsų suburta verslo bendruomenė vertina ekologiškumo ir tvaraus gyvenimo būdo principus. Todėl siekiame sukurti vertę, pateikę ne sau, o klientui labiausiai tinkamą, jo verslui efektyviausią sprendimą. Ekologiškumas ir tvarumas yra vieni iš esminių principų, kuriais vadovaujasi šiandienos verslas“, – sako „Technopolis Lietuva“ vadovė.

Pasak jos, „Technopolis“ kaip rinkos lyderis jaučia pareigą tapti vieta verslui, kuriam rūpi ne tik pelno siekis, bet ir darni plėtra, verslo tvarumas, verslo įmonių įtaka miestui, miesto vystymasis ir net valstybės ateitis.

“Mes, kaip rinkos lyderis, jaučiame didelę atsakomybę ir pareigą prisidėti prie Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos profesionalumo, inovacijų, standartų ir tvaraus verslo augimo. Tik taip Lietuva patrauks pasaulio dėmesį. Didžiuojuosi, kad organizacija, kuriai šiandien atstovauju, tai ne tik deklaruoja, bet ir realiai įgyvendina kiekvieną dieną, kiekvienu žingsniu ir kiekvienu sprendimu“, – teigė L.Maskoliūnė

„Technopolio“ įmonių grupė yra pripažinta kaip viena iš Europos lyderių, kuriant tvarius biurus – šiais metais pelnytas GRESB (Global Real Estate Sustainability Benchmark) apdovanojimas „Green Star“ už aplinkosauginius sprendimus.

Technopolis yra pirmoji bendrovė Suomijoje, kuri įgyvendins jau anksčiau pastatytų pastatų masinę LEED Volume (angl. “Leadership in Energy and Environmental Design”) sertifikavimo programą. „Technopolis“ taip pat yra pirmasis Europoje ir antrasis pasaulyje pradėjęs naudoti pažangesnį ir griežtesnį (v4) modelį, naudojamą masinio sertifikavimo sistemoje.

Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service

(Perskaityta per mėnesį: 7, iš jų šiandien: 1.)