baseinų įranga
Namai

Būtina ir papildoma baseinų įranga lauko baseinui

Baseino malonumais mėgautis patinka bene kiekvienam, tačiau tam nepakanka tik užpildyti baseiną vandeniu. Baseinui taip pat reikalinga speciali įranga. Ją būtų galima suskirstyti į dvi dalis – būtinąją ir papildomą.

Būtinoji baseinų įranga – tai vandens filtravimo sistema, siurblys, vandens chloro bei pH lygio matuoklis. Prie būtinosios baseinų įrangos galima priskirti ir valymo įrenginius bei įrankius, išskyrus tuos atvejus, kuomet baseino valymą patikite profesionalams.

Baseino uždangalas – dar vienas iš būtinųjų baseino priedų, siekiant apsaugoti baseino vandenį nuo užterštumo, o šildymo atveju ir nuo atvėsimo. Be to, atitinkamai įrengus baseino uždangalą, jis gali būti puikus priedas maudynėms baseine žiemos metu.

Be įrangos taip pat būtina ir baseinų chemija, kuri užtikrina vandens švarą ir saugumą, kitaip šiltame vandenyje labai greitai ima veistis įvairūs mikroorganizmai. Tam gali būti naudojamos chloro tabletės, skystas chloras arba dezinfekcijai be chloro – aktyviojo deguonies tabletės. Vandens pH lygio reguliavimui pasitelkiami pH+ arba pH- preparatai, taip pat, esant poreikiui, naudojamos priemonės vandens skaidrinimui ir pan.

Tačiau be viso to, priklausomai nuo baseino tipo, jo dydžio ir asmeninių poreikių, baseine gali būti montuojama papildoma įranga. Tai tokie priedai, kaip apšvietimas, kopėtėlės, vandens šildytuvas ir kiti, be kurių iš esmės galima apsieiti. Baseino apšvietimas gali būti montuojamas baseino dugne arba šonuose, gali keisti spalvas ir pan. Tai daugiau dekoro ir patogumo klausimas. Tačiau pavyzdžiui, kopėtėlės vienu atveju gali būti kaip pagalbinis priedas, o kitu – būtinybė, jeigu baseinas yra pakankamai gilus.

Taip pat yra ir su baseino vandens šildymo sistema. Jeigu planuojate baseinu naudotis visus metus, net ir žiemą, šildytuvas baseinui yra būtinas. Jis gali būti įvairių tipų – elektrinis, saulės kolektorius ar šilumos siurblys. Taip pat yra galimybė įrengti šildymą nuo bendros namo šildymo sistemos.

(Perskaityta per mėnesį: 3, iš jų šiandien: 1.)