Finansai

„Circle K Lietuva“ darbuotojų atlyginimų didinimui kitąmet skirs beveik 1 mln. Eur

Kanados kapitalo degalinių tinklas „Circle K Lietuva“ ateinančiais metais numato tvarų apie 10 proc. darbo užmokesčio fondo augimą, visų tinklo darbuotojų atlygio peržiūrai skiriant papildomus 900 tūkst. eurų per metus. Darbo užmokestis visiems tinklo darbuotojams augo ir šiais metais – liepos mėnesį darbo užmokesčio fondas didėjo apie 6 proc., kas sudaro 600 tūkst. eurų per metus. Atskiriems darbuotojams atlygis šiemet augo 3-20 proc., atsižvelgiant į pareigybes, veiklos vertinimo rezultatus bei darbo patirtį bendrovėje.

„Circle K Lietuva“ vadovas Skirmantas Mačiukas teigia, kad atlyginimų politikos klausimu įmonei yra beprecedenčiai ne tik ateinantys metai, bet ir visas pandemijos laikotarpis.

„Prasidėjus pandemijai mažmeninės prekybos ir aptarnavimo sektorius buvo paveiktas labai stipriai. Nuolat besikeičiantys reikalavimai ir ribojamos veiklos sąlygos, būtinybė užtikrinti maksimaliai saugias sąlygas darbuotojams vertė priimti greitus sprendimus. Kaip socialiai atsakinga įmonė dalinamės bendrais sėkmingo darbo rezultatais su, perkeltine prasme, ugnį perėjusia komanda. Atlyginimų didinimas krizės akivaizdoje, esant situacijos neapibrėžtumui rinkoje nėra nei populiarus, nei savaime suprantamas dalykas, tačiau tikimės, kad pozityvus mūsų pavyzdys paskatins ir kitas įmones taikyti panašią praktiką“, – sako S. Mačiukas.

„Circle K Lietuva” moka vienus konkurencingiausių atlyginimų sektoriuje, tačiau pastaruosius porą metų, kai šalyje susiduriama su augančiu darbuotojų trūkumu, nuolat būti žingsniu priekyje leidžia įmonėje taikytos nestandartinės priemonės, tokios kaip atlygio peržiūra atgaline data. Didesni atlyginimai visiems tinklo darbuotojams už 2020 m. pristabdytą atlygio peržiūrą buvo išmokėti 2021 m. balandį, indeksuojant darbo užmokestį ir už praėjusį laikotarpį bei tam skiriant papildomai 500 tūkst. eurų. Įmonės vadovo teigimu, toks sprendimas buvo priimtas įvertinus praėjusio laikotarpio rezultatus ir radus reikiamų finansinių resursų globalioje organizacijoje.

Darbo užmokestį įmonė didino visu pandemijos laikotarpiu, kuomet dalis prekybininkų buvo prastovose – per 2020-2021 m. bendras bazinio darbo užmokesčio augimas daliai degalinių darbuotojų siekė iki 20 proc. Intensyviausiais šių metų vasaros sezono mėnesiais kai kurių aktyvių degalinės operatorių-pardavėjų uždarbis iki mokesčių siekia ir 2700 eurų.

„Turime efektyviai veikiančią skatinimo sistemą, kuomet už pasiektus rezultatus išmokami papildomi piniginiai priedai. Proporcingai kompensuojame ir darbą per šventes bei kalėdiniu laikotarpiu: tam tikras šventines pamainas šiemet apmokame papildomu, trigubu tarifu, tad norinčių ir sutinkančių darbuotis švenčių dienomis nepritrūkstame“, – tikina S. Mačiukas.

Degalinių tinkle šiuo metu dirba apie 850 darbuotojų, didžioji dalis – ne vienerius metus. Pasak pašnekovo, šiame veiklos sektoriuje natūraliai fiksuojami tam tikri sezoniniai svyravimai, darbuotojų skaičiui paprastai didėjant vasaros sezono metu – pavyzdžiui, šių metų rugpjūtį jų dirbo 917.

„Bendra situacija darbo rinkoje šiemet, atlaisvinus karantino ribojimus, paveikė ir mus – vasarą duris vėl atvėrus kavinėms, barams ir viešbučiams buvo nemažas sezoninių darbų pasirinkimas, ypač kurortiniuose miestuose. Visgi didesnė dalis mūsų darbuotojų labiau vertina ilgalaikį, partneryste pagrįstą darbuotojo-darbdavio santykį, o darbo vietą įmonėje įvardija kaip teikiančią didesnį saugumą bei finansinį stabilumą. Nors darbuotojų kaitos rodiklis sudaro 50-60 proc., siekiame tvaraus ir ilgalaikio bendradarbiavimo su kiekvienu darbuotoju“, – sako S. Mačiukas.

Jis įsitikinęs, kad konkurencinga darbo vieta neįsivaizduojama ne tik be stabiliai augančio darbo užmokesčio ir lankstaus piniginių priedų fondo, bet ir be papildomų naudų. Įmonė savo darbuotojams siūlo papildomą sveikatos draudimą, kelionių draudimą, papildomus laisvadienius, premijas už sukauptą darbo stažą įmonėje, užtikrina nemokamą profilaktinį sveikatos patikrinimą bei įmonės lėšomis atlieka periodinį testavimą, vaišina kava, taiko nuolaidas maisto ir kitoms tinklo prekėms bei paslaugoms. Įsitraukti į pardavimų didinimą darbuotojai skatinami vertingais nepiniginiais prizais – pavyzdžiui, praėjusį mėnesį vienos degalinės komanda savaitę atostogavo Egipte.

Apie „Circle K Lietuva“:

95-ias degalines Lietuvoje valdanti bendrovė „Circle K“ yra didžiausia pagal pajamas Lietuvos mažmeninės naftos prekybos įmonė. Didžiąją dalį jos degalinių tinklo sudaro viso aptarnavimo degalinės – jų yra 85, dar 10 – automatinių. Pagal 2020 metais sumokėtus mokesčius „Circle K“ Lietuvoje užėmė šeštą vietą.

Pranešimą paskelbė: Eglė Krušinskaitė, UAB „Idea Prima“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)