Finansai

„Citadele“ bankas praneša – kodų generatoriai „Digipass 260“ tampa dar saugesni

Nuo rugsėjo 14 d. Lietuvos bankai privalės laikytis griežtesnių klientų autentifikavimo saugumo standartų – vykdydami mokėjimą tarp paslaugų teikėjo ir mokėjimą vykdančio asmens turės užtikrinti dinaminį ryšį. Šią funkciją jau turi daugelis „Citadele“ banko siūlomų autentifikavimo priemonių, įskaitant programinį įrankį „MobileSCAN“ ir įprastą kodų kortelę, kuri naudojama su papildoma autentifikavimo SMS žinute. Dabar dar saugesnis taps ir kodų generatorius „Digipass 260“.

Minėti pakeitimai atlikti atsižvelgiant į MPD2 (Antrosios mokėjimo paslaugų direktyvos) mokėjimų saugumo reikalavimus. SMS žinutė, reikalinga dinaminiam ryšiui užtikrinti, bus atsiųsta kliento pas mus užregistruotu telefono numeriu. Žinutėje bus nurodytas unikalus šešių skaitmenų autorizacijos kodas, galiojantis tik konkrečiam mokėjimui ar kitai operacijai patvirtinti. Klientai, kurių telefono numeriai yra registruoti Lietuvoje, žinutėje taip pat galės peržiūrėti numatomos operacijos informaciją – sumą ir gavėjo sąskaitos numerį arba sutarties ar prašymo pavadinimą. Už šias žinutes klientams mokėti nereikės.

Siekiant užtikrinti sėkmingą autentifikavimą, „Citadele“ bankas klientų prašo patikrinti, ar banke registruotas telefono numeris yra teisingas. Jei reikia, telefono numerį galite nemokamai pakeisti interneto banke.

Klientas autorizacijos kodą gaus iš karto, kai tik reikės patvirtinti operaciją. Jeigu klientas nuspręs pakeisti operacijos detales, pavyzdžiui, gavėjo sąskaitą ir (arba) sumą, jis gaus naują kodą, o senasis kodas nebegalios.

Jeigu banke užregistruotas netikslus telefono numeris, naudojimasis interneto banku ir mobiliąja programėle saugumo sumetimais bus apribotas. Telefono numerį klientai galės pakeisti ir po rugsėjo 14 d., bet tai padaryti galėsite tik telefonu, autentifikavimui panaudodami jūsų sukurtą bendravimui su banku žodžiu pasakomą slaptažodį, arba asmeniškai apsilankę „Citadele“ banko skyriuje. Šis atnaujinimas bus taikomas ir kodų generatoriais „Digipass 206“ besinaudojantiems juridiniams asmenims. Asmenys, kurie kodų generatoriumi „Digipass 260“ naudojasi tvirtindami operacijas per mobiliają programėlę, per rugsėjo mėnesį turės atnaujinti programėlės versiją.

Šiuo metu visose trijose Baltijos šalyse kodų generatoriais „Digi pass 260“ naudojasi apie 50 000 klientų.  

Apie „Citadele“ grupę

Pagal klientų skaičių „Citadele“ yra trečiasis bankas Latvijoje. Banko akcininkai yra Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas bei pasaulinės patirties bankininkystės sektoriuje turinčių tarptautinių investuotojų grupė. „Citadele“ grupė yra valdoma iš Latvijos, o jos pavaldžiosios bendrovės ir filialai veikia Latvijoje, Lietuvoje, Estijoje ir Šveicarijoje. „Citadele“ vykdo sandorius ir mokėjimus kortelėmis, teikia kreditavimo, indėlių, investicines, lizingo paslaugas, taip pat siūlo daug išskirtinių ir unikalių produktų, pavyzdžiui, bekontakčius mokėjimus su nešiojamais įrenginiais – apyrankėmis, lipdukais ir telefonais. 2019 metais bendrovė „Dive“, viena iš pirmaujančių klientų aptarnavimo vertinimo ir gerinimo įmonių Centrinėje ir Rytų Europoje, pripažino „Citadele“ banką vienu iš geriausią klientų aptarnavimą užtikrinančių bankų Latvijoje ir Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Jonkutė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

(Perskaityta per mėnesį: 17, iš jų šiandien: 1.)