Finansai

„Citadele“ teiks naujos krypties paskolas energiškai efektyviems namams

„Citadele“ bankas plečia būsto paskolų asortimentą ir pradeda teikti gyventojams būsto paskolą energiškai efektyviam būstui įsigyti.

Naujos krypties žalioji būsto paskola bus suteikiama gyvenamajam būstui, kuris yra pastatytas iki 2021 m. ir atitinka A arba aukštesnę energinio naudingumo klasę. Jei įsigyjamas būstas pastatytas 2021 m. arba vėliau, norint gauti šio tipo paskolą, jis turi atitikti A++ energinę klasę, o būsto pirminės energijos poreikis turi būti bent 10 proc. mažesnis nei energijos beveik nevartojančio pastato ir tai atitinka Europos Sąjungos Taksonomijos reglamentą.

„Šiuo metu iš visų naujų projektų, su kuriais bendradarbiaujame ir kurie parduodami pirmą kartą rinkoje, daugiau nei du trečdaliai atitinka A arba aukštesnio energinio naudingumo klasę. 2023 metais pradėti statyti projektai tokią klasę atitinka praktiškai visi. Nors kol kas mūsų paskolų portfelyje paskolos žaliajam būstui sudaro mažesnę dalį, tačiau jau stebime šios dalies augimą ir , turėdami omenyje statomų būstų statybų pabaigą, būsimus naujus projektus ir kintančius gyventojų poreikius, tikimės tolesnio augimo“, – sako Rūta Ežerskienė. „Citadele“ banko valdybos narė, atsakinga už Baltijos šalių mažmeninę bankininkystę.

Anot jos, gyventojai, planuodami įsigyti naują būstą, vis dažniau domisi ne tik jo energine klase, bet ir įgyvendinamo projekto technologijomis bei šildymo sprendimais. „Žaliųjų“  gyvenamųjų būstų privalumai dažniausiai yra susiję su mažesnėmis eksploatavimo išlaidomis, aukštesniu komforto lygiu, geresne garso izoliacija ir pan.

Be to, žaliąja būsto paskola pasinaudoti galės ir gyventojai, norintys atnaujinti nuosavą būstą. Jį bus galima perkvalifikuoti ir refinansuoti žaliosios būsto paskolos sąlygomis.

Naujos krypties paskola klientams galės būti teikiama nuotoliniu būdu, kaip ir įprasta būsto paskola. Paskolos gavėjams taip pat suteikiamas nemokamas būsto draudimas vieneriems metams.

„Džiaugiamės, galėdami pasiūlyti savo klientams šiuolaikinius banko produktus, tokius kaip Žalioji Taupomoji Sąskaita, kurią Lietuvos rinkai pasiūlėme pirmieji, o dabar turime ir žaliąją būsto paskolą. Siekiame prisidėti prie aplinkai draugiškų projektų finansavimo, todėl tikimės, kad suteikdami galimybę savo klientams lengviau priimti sprendimus, leidžiančius palikti vis mažesnį pėdsaką aplinkai, prisidedame prie tvaresnės ateities kūrimo“, – priduria Rūta Ežerskienė.

Pranešimą paskelbė: Jovilė Markovski, UAB „Publicum”

„Citadele“ teiks naujos krypties paskolas energiškai efektyviems namams

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)