Finansai

„Coca-Cola“ Lietuvoje pernai prisidėjo prie 1697 darbo vietų išlaikymo

Tarptautinio socialinio ir ekonominio poveikio tyrimo duomenimis, „Coca-Cola“ sistemos veikla Baltijos šalyse padėjo sukurti 134 mln. eurų vertės. Konsultacijų bendrovės „Steward Redqueen“ atlikta studija atskleidė, kad didžiausią, 55 mln. eurų siekiantį indėlį, pajuto Lietuva. Čia veikė 1697 su „Coca-Cola“ verslu susijusios darbo vietos, daugiausiai prekybos sektoriuje.

 

„Didžiuojamės galėdami prisidėti prie Lietuvos gyventojų gerovės ir ketiname tai tęsti ateityje. Lyginant Baltijos regiono šalis, kuriose veikia mūsų bendrovė, akivaizdu, kad Lietuva yra didžiausia ir įvairiapusiškiausia rinka. Čia gaminame natūralų mineralinį vandenį „Neptūnas“, pelniusį šalies vartotojų pripažinimą ir užkariaujantį Latvijos bei Estijos pirkėjų širdis. Švari gamta, aukšti kokybės standartai ir profesionalūs gamyklos darbuotojai yra vieni svarbiausių šią sėkmę lemiančių veiksnių“, − pažymi Konstantinas Choukchoukovas, bendrovės „Coca-Cola HBC“ vadovas Baltijos šalims.

Studijos duomenimis, 55 mln. eurų siekiantį indėlį į Lietuvos ekonomiką „Coca-Cola“ sukūrė mokesčių, atlyginimų, pelno iš bendrovės gamybinės ir prekybinės veiklos pavidalu. Šis indėlis prilygo 0,14 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP). Iš šios sumos 20 mln. eurų sudarė mokesčiai, prilygstantys 0,12 proc. Lietuvos mokestinių pajamų.

„Coca-Cola“ veikla Lietuvoje suteikė darbo 1697 darbuotojams, t.y. 0,12 proc. visų šalies darbuotojų. Ekspertų skaičiavimu, kiekviena darbo vieta „Coca-Cola“ sistemoje prisidėjo prie 12-os papildomų darbo vietų valstybėje. 1205 darbuotojai, kurių veikla susijusi su „Coca-Cola“ sistema, dirba prekybos partnerių ir jų tiekėjų įmonėse. Dar 132 dirba tiesiogiai „Coca-Cola HBC“ įmonėje Lietuvoje, o likę 360 darbuotojų yra bendrovės tiekėjai arba jų tiekėjai.

Lietuvos vartotojai „Coca-Cola“ gėrimams pernai išleido 76 mln. eurų, ir didžioji jų dalis, 71 proc., liko šalies ekonomikoje. Iš šių 76 mln. eurų 13,3 mln. papildė valstybės iždą pridėtinės vertės mokesčio pavidalu, dar 27,7 mln. eurų atiteko prekybininkams. Vietinės „Coca-Cola“ pardavimo pajamos siekė 35,5 mln. eurų, o 15,8 mln. eurų bendrovės išlaidų į rinką įsiliejo per 800 Lietuvos tiekėjų.

Tyrimą, atskleidžiantį 2017 metų „Coca-Cola“ sistemos poveikį Estijos, Latvijos ir Lietuvos ekonomikai bei darbo rinkai, atliko bendrovė „Stward Redqueen“. Ši Nyderlandų kompanija konsultuoja organizacijas tvarumo ir poveikio klausimais. Atliekant studiją kiekybiškai įvertintas „Coca-Cola“ indėlis į visą vertės grandinę, apimančią pagrindinių ingredientų ir paslaugų teikėjus bei jų teikėjus, „Coca-Cola“ sistemą ir jos prekybos partnerius. Tyrimu siekta įvertinti „Coca-Cola“ verslo poveikį šalių ekonomikai ir atvirkščiai.

„Coca-Cola“ sistemą Baltijos šalyse sudaro dviejų bendrovių, „Coca-Cola Baltics“ ir „Coca-Cola HBC Baltics“ sukurta vertės grandinė. „Coca-Cola HBC Baltics“ yra „Coca-Cola“ sistemos dalis.

 

Apie bendrovę „Coca-Cola“  

Didžiausia pasaulyje gaiviųjų gėrimų gamintoja „Coca-Cola“ kompanija siūlo per 500 gazuotų ir negazuotų gaiviųjų gėrimų prekės ženklų. „Coca-Cola“ prekės ženklų vertė – 20 milijardų JAV dolerių. Jame svarbiausią vietą užima populiariausias pasaulyje prekės ženklas „Coca-Cola“. Taip pat tokie prekės ženklai kaip „Fanta“, „Sprite“, „Coca-Cola Zero“, „Neptūnas“, „vitaminwater“, „Powerade“, „Diet Coke“, „Minute Maid“, „Simply“, „Georgia”, „Dasani“, „Fuze tea“ ir „Del Valle“. „Coca-Cola“ yra didžiausias pasaulyje gazuotų gėrimų, paruoštos vartoti kavos, sulčių ir sulčių gėrimų tiekėjas. Didžiausios pasaulyje platinimo sistemos dėka, daugiau kaip 200 šalių gyvenantys vartotojai per parą suvartoja apie 1,9 milijardo vienetų kompanijos gaminamos produkcijos. Įsipareigojusi kurti tvarias bendruomenes, kompanija siekia maksimaliai sumažinti jos veiklos gamtoje paliekamą pėdsaką – palaiko aktyvią, sveiką gyvenseną, kuria saugią ir visapusišką darbo aplinką, ir skatina šalių, kuriose veikia, ekonomiką. Kartu su išpilstytojais ir daugiau kaip 700 tūkst. sistemos partnerių, „Coca-Cola“ yra didžiausių pasaulyje privačių darbdavių dešimtuke.  

Apie „Coca-Cola Hellenic Bottling Company“

„Coca-Cola Hellenic Bottling Company“ – didžiausias „The Coca-Cola Company“ gėrimų išpilstytojas Europoje ir vienas iš didžiausių pasaulyje. „Coca-Cola HBC“ aptarnauja daugiau nei 560 milijonų žmonių 28 šalyse. Įmonė, kurios pagrindinė būstinė yra įsikūrusi Atėnuose, Londono vertybinių popierių biržoje listinguojama kaip „premium“ bendrovė, o jos akcijomis prekiaujama taip pat ir Niujorko, Sidnėjaus ir Atėnų biržose.

„Coca-Cola HBC“ padaliniai Baltijos šalyse veikia jau nuo 2002 metų. Jie valdo vieną gamyklą, gaminančią 161 milijoną litrų gėrimų per metus, ir 3 distribucijos centrus, kuriuose viso dirba 360 darbuotojų. Šie centrai platina daugybę gėrimų, tarp kurių – vieni žymiausių prekės ženklų Coca-Cola, Fanta ir Sprite. Įmonė taip pat platina sultis, sulčių nektarus ir natūralų mineralinį vandenį, energinius gėrimus, paruoštas vartoti arbatas ir sportui skirtus gėrimus, kurių keletas yra sukurti Baltijos šalyse.

Pranešimą paskelbė: Aistė Gražytė, Fabula Hill+Knowlton Strategies

(Perskaityta per mėnesį: 22, iš jų šiandien: 1.)