Finansai

Daugiau vilniečių galės rūšiuoti – vieniems jau dalinami papildomi konteineriai, kiti – gaus netrukus

Nuo spalio pradžios „Ekonovus“ rūpinsis dalies vilniečių pakuočių atliekų surinkimu, darbai pradedami Sostinės centro zonoje, vėliau bus prijungiamos ir Verkių – Žirmūnų bei Naujininkų – Panerių zonos. Kontraktas pasirašytas penkeriems metams su galimybe pratęsti jį dar dviem. Sutarčiai įgyvendinti bendrovė planuoja investicijas, kurios viršys 8 mln. eurų.

Dalis gyventojų jau gavo konteinerius pakuotėms rūšiuoti, kiti – jų sulauks artimiausiu metu. Pasak „Ekonovus“ generalinio direktoriaus Romo Draskinio siekiant įvykdyti kontrakto sąlygas bendrovė papildomai yra numačiusi 8 mln. eurų viršijančias investicijas – 4,2 mln. Eur bus investuota į konteinerius, 4 mln. Eur – į naudojamą techniką.

„Pradedame rūpintis antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų surinkimų iš trijų Vilniaus zonos gyventojų. Tam papildomai esame numatę įsigyti beveik 70 tūkst. skirtingo tūrio konteinerių, taip pat bus investuojama ir į naują atliekų surinkimo techniką, planuojama įsigyti 12 specializuotų automobilių“, – sako bendrovės vadovas.

Tais atvejais, kai konteinerio negaunama, jis netinkamas naudoti bendrovė ragina kreiptis į VASA, kuri registruoja tokius neatitikimus ir koreguoja planus, įtraukia papildomus konteinerių gavėjus.

Pakuočių atliekos renkamos daugiasekciais automobiliais – tai leidžia ne tik efektyviau ištuštinti gyventojų konteinerius, bet ir mažina poveikį aplinkai, į aplinką išmetama mažiau CO2, nes automobiliams tenka rečiau kursuoti. Be to, pakuočių atliekų konteinerių aptarnavimas gyventojams nieko nekainuoja.

Bendrovė rūpinsis pakuočių – stiklo, plastiko ir popieriaus – atliekų surinkimu trijose miesto zonose: centrinėje (Senamiesčio, Naujamiesčio, Žvėryno seniūnijose, pietinės Šnipiškių ir Žirmūnų seniūnijų dalyse ir šiaurinėje Vilkpėdės seniūnijos dalyje), šiaurinėje (Verkių, Fabijoniškių seniūnijose, šiaurinėse Žirmūnų ir Šnipiškių seniūnijų dalyse) ir pietinėje (Naujininkų, Panerių, Grigiškių seniūnijose, pietinėse Rasų ir Vilkpėdės seniūnijų dalyse).

Gyventojams primenama, kad į pakuočių konteinerius turėtų būti metamos tuščios ir švarios atliekos, atsižvelgiant į medžiagą, iš kurios jos pagamintos, svarbu pasirūpinti, kad jos neišteptų kitų pakuočių.

Kaip teisingai rūšiuoti pakuotes?

Į plastiko konteinerį gali būti metami: plastikiniai buteliai, maisto pakuotės, dėžutės, indeliai, buitinių priemonių tara, maišeliai, plėvelė, kombinuotos pakuotės (TetraPak, Elopak (pieno, sulčių), saldainių, traškučių ir kt. pakeliai, metalinės pakuotės (metaliniai dangteliai, gėrimų ir konservų skardinės).

Į popieriaus konteinerį gali būti metami: laikraščiai, žurnalai, visų rūšių kartonas, vokai, skrajutės, rašomasis popierius, lankstinukai, knygos ir jų viršeliai, maisto pakuotės, pakavimo popierius, dovanų maišeliai, dėžutės.

Į stiklo konteinerį gali būti metami: buteliai, kita stiklo tara, stiklainiai be dangtelių, stiklo pakuočių duženos ir šukės.

Pranešimą paskelbė: Laura Dabulytė, Budinti komunikacija, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)