Finansai

Dėl apmokėtinų sąskaitų paskolų kreipėsi daugiau nei 520 smulkių ir vidutinių įmonių, paraiškų teikimas pratęstas

Per dvi savaites, pradėjus veikti skatinamajai finansinei priemonei „Apmokėtinų sąskaitų paskolos“  smulkios ir vidutinės įmonės pateikė prašymus paskoloms pagal beveik 2700 sąskaitų, kurių bendra neapmokėta vertė siekia beveik 3,9 mln. eurų. Vidutinė neapmokėta sąskaitos vertė yra 1453 eurų. Pagal priemonę „Apmokėtinų sąskaitų paskolos“ smulkioms ir vidutinėms įmonėms skirta 50 mln. eurų, todėl įmonės ir toliau gali teikti paraiškas.

„Šios pagalbos smulkiajam ir vidutiniam verslui priemonės mechanizmas buvo sukurtas, išbandytas ir paleistas vos per kelias savaites. Siekiame, kad įmonės galėtų kuo paprasčiau ir lengviau pateikti paraiškas, tačiau natūralu, kad prireikė šiek tiek laiko, kad paraiškų teikimas įsibėgėtų. Paskutiniųjų dienų duomenys rodo, kad vis daugiau įmonių paraiškų yra sėkmingai patvirtinamos, o šią savaitę jau turėtų įvykti ir pirmieji išmokėjimai“, – sakė UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.  

Anot K. Motiejūno, tam, kad priemonė būtų dar patrauklesnė verslui, nuspręsta pakoreguoti pačios priemonės sąlygas: pakeisti terminai – sąskaita turi būti išrašyta nuo 2020 m. sausio 1 d. iki kovo 31 d. (vietoj kovo 16 d.); nebeliko minimalaus 100 Eur (įskaitant PVM) išrašytos sąskaitos faktūros ribojimo; taip pat pasikeitė minimali ir maksimali paskolos suma, kuri gali būti suteikta paskolos gavėjui: minimali suma sumažėjo nuo 1 000 iki 500 Eur, o maksimali suma išaugo nuo 100 tūkst. iki 500 tūkst. Eur.

Vertinant priemonės procesą, matyti, kad paraiškų gauti paskolas teikimas įsibėgėjo antrąją jų teikimo savaitę – nuo balandžio 20 dienos kasdien patvirtintų paraiškų skaičius padidėdavo pusantro karto. Galimybė teikti paraiškas gauti paskolas dėl neapmokėtų sąskaitų apmokėjimo bus aktyvi tol, kol smulkioms ir vidutinėms įmonėms bus paskirstyta suplanuota 50 mln. eurų suma. Pareiškėjai ASAP priemonės lėšų likutį gali matyti prisijungę prie paraiškų teikimo portalo https://ASAP.invega.lt

Smulkios ir vidutinės įmonės, besikreipiančios dėl paskolos pagal priemonę „Apmokėtinų sąskaitų paskolos“ turi būti pateikusios finansines ataskaitas Juridinių asmenų registrui už 2019 metus, pateiktas visas sąskaitas turi patvirtinti įmonės pirkėjos, o pačios PVM sąskaitos privalo būti ir užregistruotos Valstybinės mokesčių inspekcijos sistemoje i.MAS. Įvertinus precendentus užsienyje, tokie reikalavimai nustatyti ir tam, kad maksimaliai apsaugotų įmones nuo galimų duomenų vagysčių ar sukčiavimo atvejų.

Per dieną į specialią informacinę liniją nemokamu telefonu +370 800 50 500 arba elektroniniu paštu ASAP@invega.lt sulaukiama apie 200 įmonių kreipimųsi. INVEGA, teikdama apmokėtinų sąskaitų paskolas, bendradarbiauja su Lietuvos banku.

Išsamiau apie priemonę skaitykite INVEGOS svetainėje Pagalba verslui COVID-19 krizės akivaizdoje

APIE INVEGA

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ – LR Vyriausybės įkurta nacionalinė plėtros įstaiga, skirta padėti smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams gauti reikiamą finansavimą. Institucijos misija yra skatinti Lietuvos verslo augimą ir konkurencingumą: jos suteikiamos garantijos padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą, administruojamos lengvatinės paskolos, visuotinės dotacijos bei rizikos kapitalo priemonės palengvina priėjimą prie finansavimo šaltinių.

Pranešimą paskelbė: Rūta Jankauskaitė, UAB „Idea Prima“

(Perskaityta per mėnesį: 14, iš jų šiandien: 1.)