Finansai

„DelfinGroup“ praneša apie didžiausią pelną per visą įmonės istoriją – 5,2 mln. eurų prieš mokesčius

2021-ieji buvo geriausi metai AS „DelfinGroup“ istorijoje – remiantis neaudituotais bendrovės rezultatais, pasiekti ir apyvartos, ir pelno rekordai. Bendrovės pajamos 2021 m. padidėjo 7,7 proc. ir siekė 25,5 mln. eurų, o pelnas prieš apmokestinimą –  5,2 mln. eurų, tai 7,2 proc. daugiau nei 2020 m.

Paskutinis praėjusių metų ketvirtis taip pat buvo sėkmingiausias iki šiol: pasiektas ketvirčio apyvartos rekordas – 7,1 mln. eurų, tai 9,2 proc. daugiau nei trečiąjį ketvirtį. Bendrovės pelnas prieš mokesčius ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su trečiuoju ketvirčiu, padidėjo 41,7 proc. ir sudarė 1,7 mln. eurų, o pelnas po mokesčių per tą patį laikotarpį padidėjo 60 proc. iki 1,6 mln. eurų.

AS „DelfinGroup“ valdybos pirmininkas Didzis Ādmīdiņš: „Geri praėjusių metų rezultatai rodo, kad pandemijos sukeltas netikrumas neturėjo tiesioginės įtakos bendrovės veiklai. Džiaugiamės matydami, kad mūsų siūlomas mažmeninis skolinimas ir naudotų prekių paslaugos yra vienodai aktualios ir paklausios tiek ekonomikos augimo, tiek krizės metu. Tai įrodo AS „DelfinGroup“ plėtros strategijos tvarumą ir atsparumą įvairiems pokyčiams ir ateityje.“

„Apskritai praėjusieji metai bendrovei buvo istoriškai svarbūs daugeliu atžvilgių. AS „DelfinGroup“ tapo akcine bendrove, sėkmingai pradėjusi pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO) „Nasdaq Riga“ vertybinių popierių biržoje. Jame dalyvavo beveik šeši tūkstančiai investuotojų, o mums pavyko pritraukti 8,09 mln. eurų. Nors IPO procesas sukėlė nemažai išlaidų ir turėjo įtakos mūsų pelno eilutei, tapimas akcine bendrove jau padidino AS „DelfinGroup“ konkurencingumą, užtikrindamas galimybę gauti naudingesnį finansavimą kapitalo rinkoje. Praėjusiais metais AS „DelfinGroup” toliau plėtė „Banknote“ lombardų tinklą ir sudarė vieną didžiausių šios srities sandorių regione – įsigijo AS „Moda Kapitāls“ lombardų verslą. Tai leido mūsų bendrovei dar labiau sustiprinti lyderio pozicijas Latvijos regionuose. Šiais metais tęsime pernai pradėtą procesą ir toliau aktyviai investuosime į inovatyvių „fintech“, automatizavimo ir skaitmeninimo sprendimų kūrimą. Tai leis pagerinti esamas paslaugas ir pasiūlyti naujų produktų naujoms klientų grupėms“, pabrėžia D. Ādmīdiņš.

Aldis Umblejs, AS „DelfinGroup“ finansų direktorius: „2021 m. augimą užtikrino mažmeninis skolinimas ir naudotų prekių pardavimas. Iš viso pernai suteikėme 52,5 mln. eurų paskolų, tai 9 proc. daugiau nei 2020 m. Internetinė naudotų ir mažai naudotų prekių parduotuvė pasiekė puikius rezultatus ir 2021 m. buvo sparčiausiai augęs pardavimo segmentas. Jos pajamos, palyginti su 2020 m., padidėjo 212 proc. Geri finansiniai rezultatai ir sėkmingas pirminis viešasis akcijų siūlymas lėmė, kad nuosavas kapitalas padidėjo 84 proc. ir pasiekė 17,4 mln. eurų. Nuosavo kapitalo santykis metų pabaigoje buvo 33,4 proc. Pirmieji dividendai po IPO buvo išmokėti gruodžio pabaigoje kaip trečiojo ketvirčio pelno dividendai – 512 111,41 euro, o akcininkai gavo po 0,0113 euro už akciją.  Šiais metais kiekvieną ketvirtį dividendais išmokėsime iki 50 proc. praėjusio ketvirčio pelno, taip pat metinius dividendus, t. y. dividendai bus mokami penkis kartus per metus, o tai yra gera žinia mūsų akcininkams. Praėjusiais metais AS „DelfinGroup“ sėkmingai grąžino tris ankstesnes obligacijų emisijas. Iš viso 2021 m. buvo grąžinta ir refinansuota mažesnėmis palūkanomis 13,5 mln. eurų. Tai pažadėjome investuotojams per IPO ir savo pažadą visiškai tesėjome. Refinansavimas yra ilgalaikė nauda bendrovei, nes gerokai sumažina bendrą palūkanų mokėjimų už pritrauktą kapitalą sumą“.

2021 m. rugpjūtį AS „DelfinGroup“ vertybinių popierių biržoje „Nasdaq Riga“ paskelbė 2022 m. finansinius tikslus, kuriuose, be kita ko, buvo numatyta, kad bendrovės paskolų portfelis padidės daugiau kaip 51 mln. eurų, o ikimokestinis pelnas sieks 8,7 mln. eurų. Iki šiol pasiekti rezultatai rodo, kad bendrovė daro didelę pažangą siekdama užsibrėžtų tikslų.

Daugiau informacijos apie AS „DelfinGroup“ ketvirčio, pusmečio ir metinius rezultatus galima rasti bendrovės interneto svetainėje www.delfingroup.lv arba „Nasdaq Riga“ interneto svetainėje https://nasdaqbaltic.com/lv/.

Apie AS „DelfinGroup“

AS „DelfinGroup“ yra licencijuota technologijomis grįsta finansinių paslaugų bendrovė, įkurta 2009 m. ir veikianti su prekių ženklais „Banknote“ ir „VIZIA“. Bendrovė nuolat kuria ir siūlo vartojimo paskolas, lombardo paskolas, specialias paskolas vyresnio amžiaus žmonėms, „pirk dabar – mokėk vėliau“ produktus, taip pat parduoda naudotas ir beveik naujas prekes internetu bei daugiau nei 90 filialų visoje Latvijoje. AS „DelfinGroup“ komanda, kurioje dirba daugiau nei 270 darbuotojų, per mėnesį išduoda 35 000 paskolų. Bendrovė iš viso turi daugiau nei 400 000 registruotų klientų. Nuo 2014 m. AS „DelfinGroup“ Nasdaq Rygos vertybinių popierių biržoje žinoma kaip obligacijų emitentas, o nuo 2021 m. – kaip akcijų emitentas Baltijos pagrindiniame prekybos sąraše. Bendrovės pirminis viešasis akcijų siūlymas 2021 m. pritraukė beveik 6000 naujų akcininkų. Bendrovė reguliariai moka dividendus savo akcininkams. 2020 m. bendrovės grynasis paskolų portfelis išaugo iki 34,6 mln. eurų, EBITDA siekė 9,3 mln. eurų, o pelnas prieš pajamų mokesčius dividendams sudarė 4,65 mln. eurų. Įmonės tvarumas grindžiamas kryptingu įmonių valdymu, „fintech“ naujovėmis, atsakingu skolinimu, finansine įtrauktimi ir žiedinės ekonomikos palengvinimu. Įmonė pelningai dirba nuo 2010 m.

Pranešimą paskelbė: Daiva Selickaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

(Perskaityta per mėnesį: 11, iš jų šiandien: 1.)