Finansai

Diskusijoje dėl prekybos valstybinių miškų mediena pristatytas naujos Miškų įstatymo redakcijos projektas

2021 m. balandžio 29 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Balandžio 28 d. Seime vyko Seimo nario Justino Urbanavičiaus inicijuota Aplinkos apsaugos komiteto diskusija dėl prekybos valstybiniuose miškuose pagaminta žaliavine mediena ir miško kirtimo liekanomis. Diskusijoje dalyvavo Seimo nariai, Aplinkos ministerijos, Valstybinių miškų urėdijos, Valstybinės miškų tarnybos, Energijos išteklių biržos „Baltpool“, Konkurencijos tarybos, Lietuvos miškininkų sąjungos, Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos, prekybos ir gamybos mediena asociacijų atstovai.

Valstybinių miškų urėdijos direktorius Valdas Kaubrė ir Energijos išteklių biržos „Baltpool“ prekybos vadovas Vaidotas Jonutis aptarė esamą padėtį ir problemas didmeninėje bei mažmeninėje prekyboje, vykdomoje aukciono būdu per elektroninę medienos pardavimo sistemą.

Seimo narys Kęstutis Mažeika pristatė grupės Seimo narių registruotą Miškų įstatymo pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIVP-402.

Projekto 2 straipsniu keičiamo Miškų įstatymo (toliau – keičiamo įstatymo) 7 straipsnio 1 dalyje siūloma nustatyti, kad ,,aukcionuose ilgalaikėms ir pusmetinėms sutartims sudaryti parduodamą žaliavinę medieną ir (ar) miško kirtimo liekanas pirmiausia (aukciono būdu dalyvaujant visiems ūkio subjektams, atitinkantiems šiuos socialinės ekonominės naudos šaliai ir klimatui kriterijus) gali įsigyti ūkio subjektai, atitinkantys šiuos socialinės ekonominės naudos šaliai ir klimatui kriterijus, kuriuos vertins Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliota institucija“.

Diskusijos dalyviai išsakė savo pastabas, kad įstatymo projektas galimai eliminuoja smulkias ir vidutines Lietuvos įmones. Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas atkreipė dėmesį į Seimo kanceliarijos Teisės departamento gautas pastabas ir į tai, kad projektas galimai prieštarauja Europos Sąjungos teisės aktams.

Seimo narys Justinas Urbanavičius, apibendrindamas diskusiją, paragino Seimo narius atsižvelgti į išsakytas pastabas ir pasiūlymus ir tęsti diskusijas šiuo klausimu ateityje.

 

Parengė

Aplinkos apsaugos komiteto biuro patarėja Jolita Jakučionytė,

tel. (8 5) 239 6742, el. p. jolita.jakucionyte@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 2, iš jų šiandien: 1.)