Finansai

Dovanas Lietuvoje patariama išsiųsti jau dabar: kaip gavėjus pasiekti greičiau?

Iki švenčių liekant vis mažiau laiko, Lietuvos paštas kviečia paskubėti išsiųsti šventines siuntas ir Lietuvoje. Nors šiuo metu didžioji dauguma siuntų pristatomos gavėjams jau kitą dieną, artėjant šventėms pristatymo terminai gali ilgėti, todėl ši savaitė tinkamiausia pasirūpinti Lietuvoje siunčiamomis šventinėmis siuntomis. Lietuvos paštas taip pat dalinasi patarimais, ką daryti, kad šventinės siuntos gavėjus pasiektų kuo greičiau.

„Artėjantį savaitgalį pasieksime kalėdinių siuntinių piką. Nepaisant to, kad šventiniam laikotarpiui ruošiamės iš anksto – intensyviai plėtėme paštomatus, numatėme įvairių siuntimo alternatyvų – ir jau dabar paštomatus aptarnaujame dažniau – tikėtina, kad prieš pat šventes siuntimo terminai ilgės. Jau dabar pastebime, kad populiariausiuose paštomatuose laisvą siuntimo dėžutę rasti vis sudėtingiau. Atsižvelgdami į situaciją kviečiame dovanas Lietuvoje išsiųsti artimiausiomis dienomis, o kad siunta nukeliautų greičiau ir pats išsiuntimo procesas būtų greitesnis, pasinaudoti Lietuvos pašto savitarna bei jos suteikiamomis siuntimo alternatyvomis“, – sako Klientų patirčių departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Šiuo metu 90 proc. LP EXPRESS paštomatais ir kurjeriais siunčiamų siuntų gavėjus pasiekia jau kitą dieną, nedidelė dalis siuntų pristatomos antrą dieną – siekiant pristatyti siuntas kuo greičiau, organizuojami papildomi aptarnavimai. Didžioji dalis paštu siunčiamų registruotojų siuntų nuo priėmimo pašte dienos gavėjus pasiekia taip pat kitą dieną. Vis dėlto, Lietuvos paštas rekomenduoja nepasilikti šventinių siuntų siuntimo paskutinei akimirkai ir dalinasi patarimais, kaip išsiųsti dovanas, kad gavėjus jos pasiektų dar iki švenčių:

  • Siuntas paruoškite namuose.

Siekiant neužtrukti paštuose ar prie paštomato, šventines siuntas patogiai galima paruošti išsiuntimui namuose naudojantis Lietuvos pašto savitarna. Formuojant siuntas internetu galima pasirinkti bet kurį siuntimo būdą – per paštą, LP EXPRESS paštomatą ar kurjerį.

  • Lipduką atsispausdinkite ten, kur patogu.

Dalis siuntėjų dvejoja registruoti siuntas savitarnoje, nes neturi namuose spausdintuvo siuntos lipdukui atsispausdinti. Tačiau tai ne problema – Lietuvos pašto savitarnoje suformuotą pašto siuntos lipduką galima nemokamai atsispausdinti daugelyje pašto skyrių (tam nereikia laukti bendroje eilėje), paštomatinių siuntų lipdukus galima atsispausdinti tiek paštomate, tiek taip pat pašto skyriuose. Užklijavus lipduką siuntą beliks palikti atitinkamai pašto savitarnos zonoje arba paštomate. Pašto skyrių, kuriuose yra lipdukų spausdintuvai, sąrašą galite rasti ČIA.

  • Siųskite naudodamiesi paštomatais.

Tai yra greičiausias ir patogiausias būdas išsiųsti siuntas Lietuvoje – šiuo metu absoliuti dauguma jais keliaujančių siuntų gavėjus pasiekia kitą dieną. Siekiant išlaikyti šiuos pristatymo rodiklius, šventiniu laikotarpiu populiariausi paštomatai aptarnaujami daug dažniau nei įprastai. Šalyje yra 285 LP EXPRESS paštomatai, kuriais vienu metu gali keliauti daugiau nei 44 tūkst. siuntų.

  • Alternatyva greičiau išsiųsti paštomatines siuntas – palikti jas pašte be eilės.

Siuntas, norimas išsiųsti tiek paštomatu, tiek paštu, galima palikti išsiuntimui pašto skyriuose be eilės, jei jos yra užregistruotos savitarnoje. Svarbu, kad jos būtų tinkamai paruoštos: su savitarnoje apmokėtu siuntimu, užklijuotu lipduku ir tvirtai supakuotos. Tinkamai paruoštas siuntas reikia palikti pašto skyriuje specialiai tam skirtoje vietoje – siuntų palikimo dėžėje arba vietoje, pažymėtoje iškaba su užrašu „Savitarnos siuntas palikite čia be eilės“. Šis išsiuntimo būdas itin patogus, kai norima išsiųsti kelias siuntas – nereikia kiekvienos siuntos skenuoti paštomate ar registruoti prie klientų aptarnavimo langelio – visas paruoštas išsiuntimui siuntas vienu ypu galima palikti tam skirtoje zonoje.

Daugiau naudingos informacijos apie kalėdines siuntas galima rasti kalėdiniame Lietuvos pašto puslapyje.

Pranešimą paskelbė: Monika Pivoraitė, AB Lietuvos paštas

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)