Finansai

EBPO rekomendacijos Lietuvai – dviejų metų bendradarbiavimo rezultatas

Šiandien Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) Lietuvai pateiks rekomendacijas dėl mokesčių sistemos tobulinimo, kurios yra pastaruosius dvejus metus vykusio bendro darbo rezultatas. Atliktas pratimas leido pritaikyti vieną moderniausių Europoje analitinių instrumentų  –  EUROMOD mikrosimuliacinį įrankį – Lietuvos administraciniams duomenims. Šis įrankis įgalins išsamių gyventojų pajamų apmokestinimo ir socialinių išmokų efektyvumo vertinimų atlikimą ir pasiūlymų šiose srityse formulavimą.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė pažymi, jog Lietuva prieš du metus kreipėsi į Europos Komisiją prašydama atlikti šalies mokesčių ir socialinio draudimo įmokų politikos vertinimą. To pasėkoje Europos Komisijos Jungtinių tyrimų centro (angl. Joint Research Centre – JRC)

„Šiandien Lietuvą pasieks EBPO rekomendacijos ir siūlymai dėl mokestinės ir socialinių išmokų sistemos tobulinimo.  Su EBPO ir EK specialistais Finansų ministerija šiuo klausimu dirbo dvejus metus. Galiu pasidžiaugti, kad nuo šiol galėsime naudoti  itin modernų įrankį mokesčių analizei – EUROMOD – padėsiantį vertinimus pakelti į naują kokybinį lygį, naudojant išsamius administracinių registrų duomenis bei taip dar tiksliau vertinant galimų mokestinių pakeitimų poveikį atskiroms gyventojų grupėms bei pajamų pasiskirstymui visuomenėje, – pažymėjo finansų ministrė Gintarė Skaistė. – Koalicijos partneriams pristatyto mokestinių pakeitimų paketo pasiūlymai iš esmės atliepia ir EBPO rekomendacijų kryptis. Toliau diskutuosime ieškodami geriausių sprendimų ir telkdami politinį palaikymą. Tikimės, jog pavasarį mokestinius siūlymus galėsime pristatyti viešai“.

EBPO rekomendacijos, planuojama, pasirodys 12 val. Lietuvos laiku.

Pranešimą paskelbė: Justas Kačerauskas, LR Finansų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)