Finansai

„EfTEN Real Estate Fund III AS“ už 11,8 mln. eurų įsigijo biurų pastatą Vilniuje

 „EfTEN Real Estate Fund III AS“ per savo dukterinę įmonę Rutkausko SPV UAB įsigijo Vilniuje esantį Rutkausko biurų pastatą, kurio pagrindinis nuomininkas yra tarptautinė IT įmonė ATEA. Sandoris užbaigtas 2020 m. rugpjūčio 14 d., penktadienį.

Bendra sandorio vertė – 11,8 mln. eurų, iš kurių 4,5 mln. eurų sumokėta iš „EfTEN Real Estate Fund III AS“ neinvestuoto nuosavo kapitalo, o dar 7,3 mln. eurų finansuoja SEB bankas, suteikęs paskolą su EURIBOR + 2,1 % palūkanų norma. Projekto grąža – 7,1%. Pastatą pardavė UAB „Sonex Consulting“. Įvykdžius šį sandorį, buvo investuotas visas laisvas fondo nuosavas kapitalas.

„Šiuo metu, kai komercinės paskirties turto sandoriai yra neįprastas reiškinys, mes nusprendėme elgtis priešingai ir papildyti „EfTEN Real Estate Fund III AS“ portfelį moderniu biurų pastatu Vilniuje, kuriame šiuo metu įsikūręs stiprus pagrindinis nuomininkas. Kruopščiai išanalizavome Baltijos šalių komercinės paskirties turto rinką ir Rutkausko g. Vilniuje esantis biurų pastatas, kurio pardavimo kaina buvo tik truputį didesnė nei 1 700 eurų už kvadratinį metrą nuomojamo ploto, pasirodė patraukliausia investicija rinkoje šiuo metu, taigi priėmėme sprendimą investuoti“, – komentuodamas įvykį, pasakė „EfTEN Capital Lietuva“ vadovas Laurynas Žilys.

2014 m. užbaigto aštuonių aukštų Rutkausko biurų pastato bendras nuomojamas plotas yra daugiau kaip 6 800 kvadratinių metrų. 71 % šio ploto ilgalaike nuomos sutartimi yra išnuomota įmonei ATEA. Taip pat pastate biurų patalpas nuomojasi dar 2 nuomininkai. Viršuliškėse esantis pastatas yra netoli nuo centrinio verslo rajono, Senamiesčio ir Vilniaus gyvenamųjų namų kompleksų. Pastatas yra dviejų judrių magistralių – Pilaitės prospekto ir Vilniaus vakarinio aplinkkelio, kuris yra strategiškai svarbi miesto šiaurinės ir pietinės dalies jungtis, sankirtoje.

Minėtas objektas įsigyjamas per „EfTEN Real Estate Fund III AS“ dukterinę įmonę Rutkausko SPV UAB, kuri įregistruota adresu Verkių g. 25C, Vilnius, Lietuvos Respublika. Jos steigėjui „EfTEN Real Estate Fund III AS“ priklauso visi 100 % šios įmonės akcijų. Šiuo metu įmonės įstatinis kapitalas yra 2 500 eurų ir jis padalintas į 100 akcijų, kurių vienos nominali vertė 25 eurai. Ryšium su sandoriu įmonės įstatinis kapitalas bus padidintas 1 500 eurų ir sieks 4 000 eurų. Už padidinimą „EfTEN Real Estate Fund III AS“ sumokės 1 500 eurų kapitalo įmoką ir 4 556 000 eurų dydžio akcijų priedą. Rutkausko SPV UAB direktorius –„EfTEN Capital Lietuva“ vadovas Laurynas Žilys. 

Kartu su įsigytu Rutkausko biurų pastatu Vilniuje fondo investicijų portfelyje dabar yra 14 turto objektų: Piepilsetas logistikos centras ir „airBaltic“ centrinės būstinės pastatas Rygoje, DSV logistikos centrai Taline, Rygoje ir Vilniuje, „ABC Motors“ pardavimų ir aptarnavimo centras Taline, du „Hortes“ sodo centrai ir „Laagri Selver“ prekybos centras Taline, prekybos centras „Saulės miestas“ Šiauliuose ir L3, „Evolution“ bei Ulonų verslo centrai Vilniuje.

40 % „EfTEN Real Estate Fund III AS“ portfelio sudaro mažmeninės prekybos objektai, 31 % – logistikos bei gamybinės patalpos ir 29 % – biurų pastatai. Vertinant pagal šalis, 56 % šio fondo portfelio objektų yra Lietuvoje, 25 % Estijoje ir 19 % Latvijoje.

Nuotraukose – turto objektas (šaltinis: EfTEN Capital).

„EfTEN Real Estate Fund III AS“ – tai 2015 m. įsteigtas alternatyvus investicinis fondas, kurio akcijos nuo 2017 m. gruodžio 1 d. yra įtrauktos į NASDAQ Baltijos rinkos vertybinių popierių biržų pagrindinį sąrašą. Fondo turto valdytojas – turto valdymo bendrovė „EfTEN Capital AS“, kurios veiklą prižiūri Estijos finansų rinkų priežiūros institucija. Be to, bendrovei priklauso „EfTEN Kinnisvarafond AS“, „EfTEN Kinnisvarafond II AS“ ir „Usaldusfond EfTEN Real Estate Fund 4“ fondai. „EfTEN Capital“ įmonių grupė („EfTEN Capital AS“ su savo dukterinėmis įmonėmis) valdo 49 komercinės paskirties nekilnojamojo turto objektus, kuriuose savo veiklą vykdo daugiau kaip 1 200 nuomininkų. Bendra valdomo nekilnojamojo turto rinkos vertė siekia apie 750 mln. eurų.

Rutkausko biurų pastato įsigijimas nėra laikomas reikšmingos akcijų dalies įsigijimu taip, kaip nustatyta Talino NASDAQ OMX vertybinių popierių biržos taisyklių skyriuje „Reikalavimai emitentams“. Nei „EfTEN Real Estate Fund III AS“ tarybos nariai, nei jos valdybos nariai neturi jokių asmeninių su šiuo sandoriu susijusių interesų.

Pranešimą paskelbė: Kristina Levinaitė, UAB „Komunikacija ir konsultantai“
„EfTEN Real Estate Fund III AS“ už 11,8 mln. eurų įsigijo biurų pastatą Vilniuje

(Perskaityta per mėnesį: 18, iš jų šiandien: 1.)