Finansai

„Eglės sanatorijos“ grupės pelnas 2020 metais sumažėjo penkis kartus

Dėl iš dalies sustabdytos veiklos ir drastiškai kritusių užsienio klientų srautų AB „Eglės“ sanatorijos grupės pelnas 2020 metais sumažėjo penkis kartus, palyginti su 2019 metais. 2020 metais grupės pelnas sudarė 795,2 tūkst. eurų, tuo tarpu 2019 metais buvo 4 mln. 291 tūkst. eurų.

„Eglės sanatorijos“ grupės įmonės itin sėkmingai pradėjo 2020 metus iki pirmojo karantino praėjusių metų kovo viduryje, kai, dėl epidemijos paskelbus karantiną, buvo visiškai sustabdyta medicininės reabilitacijos bei sveikatinimo paslaugas teikiančių įstaigų veikla. Per sėkmingą dviejų su puse mėnesių laikotarpį „Eglės sanatorijai“ pavyko sukaupti finansinį rezervą, kuris, kartu su valstybės subsidijomis, leido išsaugoti verslą“, — sakė Artūras Salda, „Eglės sanatorijos“ vadovas.

Grupės bendrovių pajamos 2020 metais sudarė 18,4 mln. eurų — 35,8 proc. mažiau nei 2019 metais, kai pardavimo pajamos buvo 28,7 mln. eurų.

Per pirmą karantiną 2020 metais „Eglės sanatorijos“ grupės veikla buvo visiškai uždaryta du mėnesius. Tik gegužės pabaigoje įmonė galėjo iš dalies atnaujinti veiklą, tačiau paslaugų teikimas buvo smarkiai apribotas įvairių su karantinu susijusių reikalavimų. Apie trečdalį visų lovadienių grupės įmonėse iki karantino užimdavo užsieniečiai, tarp kurių daugiausiai klientų buvo iš Vokietijos, Rusijos, Izraelio ir Latvijos. Praėjusiais metais užsienio klientų srautai sumažėjo net 74 proc. Padėtį šiek tiek gelbėjo projektas „Atostogos medikams“, pagal kurį, medikams pasinaudojant 200 eurų subsidija atostogoms Lietuvoje, „Eglės sanatorija“ priėmė daugiau nei 500 medikų ir gavo 110 tūkst. eurų pajamų.

Valstybės subsidijos darbo vietų išlaikymui, kurios sudarė beveik 2,5 mln. eurų, „Eglės sanatorijos“ grupei leido atleisti mažiau žmonių, nei būtų tekę dėl karantino nulemto verslo stabdymo ir apribojimų. „Eglės sanatorija“ praėjusiais metais negalėdama suteikti darbo ir nematydama pilno užsieniečių srauto grįžimo artimiausiu metu 216 sumažino darbo vietų skaičių, tai leido išsaugoti sanatorijų verslą ir 547 darbo vietas. Suformuoti atidėjiniai darbuotojų atleidimui pagal grupinio atleidimo procedūrą taip pat sumažino 2020 metų pelną.

AB „Eglės“ sanatorijos grupę sudaro AB „Eglės“ sanatorija ir dukterinė įmonė UAB „Birštono šaltinis“, valdanti sanatorijos pastatus Birštone. 98 proc. AB „Eglės“ sanatorijos akcijų priklauso UAB „Visnorus“, likusios – smulkiesiems akcininkams.

Pranešimą paskelbė: Aistė Povilauskaitė, AB „Eglės sanatorija“

(Perskaityta per mėnesį: 4, iš jų šiandien: 1.)