Finansai

Ekonomikos ir inovacijų ministras palankiai vertina AB „ORLEN Lietuva“ planus investuoti į naują projektą

Rugsėjo 3 d. Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje vyko ministro Rimanto Sinkevičiaus, energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno, susisiekimo ministro Jaroslav Narkevič bei finansų viceministro Dariaus Sadecko susitikimas su AB „ORLEN Lietuva“ generaliniu direktoriumi Michal Rudnicki. Susitikime AB „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius pristatė bendrovės planus investuoti Lietuvoje į naują projektą. Siekdama veiklos efektyvumo didinimo ir produktų kokybės gerinimo bendrovė svarsto galimybes statyti naują sunkaus naftos likučio perdirbimo įrenginį. Ministrai susitikime išsakė principinę teigiamą nuomonę apie bendrovės ketinimus didinti investicijas Lietuvoje.

„Mes teigimai vertiname šią naftos perdirbimo įmonės iniciatyvą ir pritariame, kad toks projektas Lietuvoje galėtų būti vystomas. PKN ORLEN nuo pat įsikūrimo Lietuvoje pradžios rimtai žiūrėjo į savo investicijas, į Lietuvos naftos perdirbimo produktų gamyklos modernizaciją. Tokie planai yra sveikintini“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

Ministro nuomone, Vyriausybė savo ruožtu galėtų svarstyti, kaip prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo.

„Jei vis tik „ORLEN Lietuva“ projektą apsispręstų vykdyti, mes galėtume galvoti, kaip pagerinti šalies infrastruktūrą, kad projektas būtų sėkmingai įgyvendintas ir kartu prisidėtų prie Lietuvos ekonomikos konkurencingumo. Kol kas nekalbame apie apimtis, tačiau derėtų svarstyti, kokiomis lėšomis tą infrastruktūrą galėtume gerinti – optimaliai išnaudojant tiek ES, tiek valstybės lėšas“, – sako R.Sinkevičius.

Modernizacija naftos perdirbimo versle leidžia pasiekti aukščiausią gaminamų produktų kokybę, išlaikyti konkurencingumą milžiniškos konkurencijos sąlygomis ir užtikrinti esamo verslo perspektyvą.

Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 5, iš jų šiandien: 1.)