Finansai

Ekonomikos komitetas tęs kelių infrastruktūros valdymo parlamentinę kontrolę

2021 m. sausio 28 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Sausio 27 d. Ekonomikos komitetas parlamentinės kontrolės tvarka svarstė valstybinio audito ataskaitą dėl kelių infrastruktūros valdymo. Komiteto posėdyje nuotoliniu būdu dalyvavo susisiekimo ministras Marius Skuodis, valstybės auditoriai ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovai.

Pristatydamas valstybinio audito ataskaitą Valstybės kontrolės Ekonomikos audito departamento direktorius Mindaugas Milčiūnas akcentavo kelis esminius aspektus:

siekiant efektyvesnio Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų panaudojimo, objektų atranka turi būtų atliekama tik pagal objektyviai nustatytus reikalavimus;

siekiant užtikrinti optimalų kelių tinklo skirstymą pagal reikšmę ir vykdyti efektyvią kelių tinklo priežiūrą, būtina inicijuoti atitinkamų kelių ar jų elementų perdavimą savivaldybių arba valstybės nuosavybėn;

siekiant efektyviau vykdyti darbų kokybės kontrolės priežiūrą valstybinės reikšmės keliuose ir užtikrinti, kad šie keliai būtų tiesiami ir remontuojami kokybiškai, tobulinti projektų įgyvendinimo priežiūros procesą.

Susisiekimo ministras M. Skuodis ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius informavo komiteto narius apie ministerijos ir direkcijos atliktus darbus įgyvendinant Valstybės kontrolės audito ataskaitoje pateiktas rekomendacijas, taip pat apie tai, kad yra parengtas ir su Valstybės kontrole suderintas rekomendacijų įgyvendinimo priemonių planas.

Komiteto nariai pabrėžė, kad įgyvendinus audito ataskaitoje pateiktas rekomendacijas, bus sudarytos galimybės investicijas į kelių infrastruktūrą nukreipti ten, kur jų pirmiausiai ir labiausiai reikia, sustiprinta kelių kokybės kontrolė.

Siekiant efektyvesnio Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų panaudojimo, komitetas nusprendė pasiūlyti Vyriausybei, peržiūrint KPPP finansavimo principus, įvertinti galimybes sudaryti sąlygas ilgalaikiam (trejų metų) KPPP finansavimui.

Komitetas taip pat nutarė tęsti kelių infrastruktūros valdymo parlamentinę kontrolę ir prašyti Susisiekimo ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos teikti informaciją komitetui apie audito ataskaitos rekomendacijų įgyvendinimą. 

Parengė Ekonomikos komiteto biuro patarėjas Darius Šaltmeris

Tel. (8 5) 239 6757, el. p. Darius.Šaltmeris@lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 18, iš jų šiandien: 1.)