Finansai

Elektros rinkos barometras: elektra Lietuvoje brango 10 proc.

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje augo 10 proc. ir siekė 95,67 Eur/MWh. Latvijoje ir Estijoje elektros kaina kilo po 11 proc. ir buvo tokia pati kaip Lietuvoje – 95,67 Eur/MWh.

„Elektros kainų augimą Baltijos šalyse lėmė padidėjusios kainos Šiaurės šalyse, taip pat 34 proc. didesnis energijos srautas iš Švedijos (SE4 zonos) ir 40 proc. didesnis iš Rusijos. Prie kainos augimo prisidėjo ir kritusi vietos gamyba“, – sako elektros tiekimo bendrovės „Elektrum Lietuva“ Verslo klientų skyriaus vadovas Artūras Zatulinas.

Vidutinė „NordPool“ biržos kaina praėjusią savaitę kilo 8 proc. iki 71,14 Eur/MWh. Didžiausią įtaką kainos kilimui darė sumažėję bendrieji atominiai pajėgumai, kurie praėjusią savaitę buvo išnaudoti tik 59 proc. Taip įvyko dėl tebesitęsiančio atominių elektrinių techninės priežiūros sezono bei nesėkmės Švedijos atominės elektrinės Forsmark 2-ajame bloke. Elektros kainų augimą skatino ir padidėjusios kuro bei anglies kainos.

„NordPool“  regione elektros vartojimas per savaitę ūgtelėjo iki 6 888 GWh, gamybos apimtys išliko ankstesniame lygyje ir buvo 6 794 GWh.

Vėjo energijos gamyba, palyginti su ankstesne savaite, šiame regione augo 2 proc.

Lietuvoje gamyba mažėjo, suvartojimas išliko stabilus

Rugpjūčio 23-29 dienomis bendras elektros energijos suvartojimas Baltijos šalyse augo 3 proc. ir siekė 497 GWh. Lietuvoje per savaitę suvartotos elektros kiekis išliko toks pats kaip ir ankstesnę savaitę – 218 GWh. Latvijoje elektros energijos suvartota 3 proc. daugiau – 131 GWh, Estijoje vartojimas augo 7 proc. iki 148 GWh.

Elektros energijos gamybos apimtys Baltijos šalyse praėjusią savaitę mažėjo 12 proc. ir siekė 184 GWh. Lietuvoje gamyba krito 28 proc. ir siekė 55 GWh, Estijoje šis rodiklis mažėjo 7 proc. iki 91 GWh. Latvijoje vienintelėje iš trijų valstybių gamybos apimtys augo 11 proc. iki  38 GWh.

Per savaitę visos trys Baltijos šalys kartu pagamino 37 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje pagaminta 25 proc., Latvijoje – 29 proc., o Estijoje – 61 proc. šaliai reikalingos elektros energijos.

Apie bendrovę:

„Elektrum Lietuva“ yra didžiausios Baltijos šalyse elektros gamintojos „Latvenergo“ (Latvija) antrinė įmonė. Įmonių grupė pagamina daugiausiai žaliosios energijos Baltijos šalyse, o Europoje patenka į TOP3 „žaliausių“ gamintojų sąrašą. Bendrovė „Elektrum Lietuva“ šiuo metu tiekia elektrą daugiau nei 10000 įmonių, savo elektros tiekėju įmonę pasirinko jau virš 27 tūkst. namų ūkių, įmonė tiekia dujas beveik 500 bendrovių, yra įrengusi virš 600 saulės elektrinių bei 1,5 megavatų (MW) galingumo 1 mln. eurų vertės saulės parką pajūryje.

Pranešimą paskelbė: Eglė Cibienė, UAB „Idea Prima“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)