Finansai

Elektros rinkos barometras: praėjusią savaitę elektra Lietuvoje pigo 5 proc.

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje sumažėjo 5 proc. ir siekė 36,50 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir Latvijoje bei Estijoje, kur kaina taip pat sumažėjo atitinkamai 5 proc. ir 4 proc.

„NordPool“ biržoje elektros energijos kaina per savaitę nukrito nuo 10,88 Eur/MWh iki 4,63 Eur/MWh.

„Didžiausią įtaką elektros energijos kainos sumažėjimui „NordPool“ regione turėjo didelis kritulių kiekis ir žema oro temperatūra. Vėjo pagaminamos energijos kiekis, palyginti su praėjusia savaite, išaugo net 24 proc.

Baltijos šalių kainoms įtaką darė dėl „NordBalt“ jungties atsinaujinimo išaugę energijos srautai iš Švedijos (SE4). Nuo lapkričio 5 d. taip pat buvo atidaryta Latvijos ir Rusijos siena elektros importui iš Rusijos į Baltijos šalis. Kainoms įtakos turėjo ir tai, kad praėjusią savaitę paleidus Astravo atominę elektrinę buvo uždaryta Baltarusijos ir Lietuvos siena elektros importui į Baltijos šalis iš trečiųjų šalių. Palyginti su praėjusia savaite elektros energijos suvartojimas Šiaurės regione išaugo iki 7 924 GWh, o gamybos apimtys taip pat kilo iki 8 245 GWh“, – sako elektros tiekimo bendrovės „Elektrum Lietuva“ Verslo klientų skyriaus vadovas Artūras Zatulinas.

Gamyba mažėjo, suvartojimas augo

Lapkričio 2–8 d. elektros energijos suvartojimas Baltijos šalyse nekito ir išliko toks pats kaip ir praėjusią savaitę – 533 GWh. Estijoje ir Latvijoje šis rodiklis krito po 1 proc. atitinkamai  iki 156 GWh ir 139 GWh. Tuo tarpu Lietuvoje jis 1 proc. išaugo iki 238 GWh. 

Energijos gamybos apimtys Baltijos šalyse palyginti su praėjusia savaite sumažėjo 9 proc. iki 265 GWh. Lietuvoje energijos gamyba sumažėjo 15 proc. iki 84 GWh, Estijoje – 17 proc. iki 85 GWh. Latvijoje šis rodiklis kilo 9 proc. iki 96 GWh.

Per savaitę visos trys Baltijos šalys kartu pagamino 50 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje pagaminta 35 proc., Estijoje – 54 proc., Latvijoje – 69 proc. šaliai reikalingos elektros.

Apie bendrovę:

„Elektrum Lietuva“ yra didžiausios Baltijos šalyse elektros gamintojos „Latvenergo“ (Latvija) antrinė įmonė. Įmonių grupė pagamina daugiausiai žaliosios energijos Baltijos šalyse, o Europoje patenka į TOP3 „žaliausių“ gamintojų sąrašą. Bendrovė „Elektrum Lietuva“ šiuo metu tiekia elektrą 8000 įmonių bei daugiau nei 4000 namų ūkių, tiekia dujas beveik 150 bendrovių, yra įrengusi beveik 400 saulės jėgainių.

 

Pranešimą paskelbė: Ieva Dubonytė, UAB „Idea Prima“

(Perskaityta per mėnesį: 4, iš jų šiandien: 1.)