Finansai

„Elektrum Lietuva“ šiemet pajamas išaugino 2 kartus iki 272 mln., pelną – 2,5 karto iki 3 mln. eurų

Didžiausiai Baltijos šalyse Latvijos energetikos grupei „Latvenergo“ priklausanti bendrovė „Elektrum Lietuva“ pagerino savo finansinius rezultatus ir įsitvirtino rinkoje kaip antras pagal dydį elektros tiekėjas buitiniams vartotojams. Preliminariais neaudituotais duomenimis, šiemet sausįrugsėjį „Elektrum Lietuva“ gavo 272,4 mln. eurų pajamų ir uždirbo 3,3 mln. eurų grynojo pelno – atitinkamai 2 ir 2,5 karto daugiau negu pernai per devynis mėnesius.

„Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga sako, kad tarpiniai šių metų finansiniai rezultatai rodo, kad įmonė supranta šalies vartotojų poreikius ir yra palankiai vertinama kaip kompleksinių energetikos sprendimų teikėja gyventojams ir verslui.

„Toliau sėkmingai plečiamės tiek verslo, tiek buitinių klientų segmentuose, siūlydami platų energetikos produktų bei sprendimų portfelį. Šiais metais pritraukėme daugiau fizinių ir verslo klientų. Vien pastariesiems elektros pardavimų apimtys šiemet augo 63 proc. iki 900 gigavatvalandžių. Taip pat plečiame žaliosios elektros gamybos pajėgumus ne tik diegdami nuosavus, bet ir supirkdami žaliąją elektrą iš vietos gamintojų. Visa tai leido mums padidinti pajamas ir pagerinti kitus finansinius rodiklius“, – teigia jis.

Bendrovės vadovas akcentuoja, kad vienu svarbiausių prioritetų išlieka nuosavų žaliosios elektros gamybos pajėgumų plėtra, kuriai šiemet jau skirta 8,8 mln. eurų. „Elektrum Lietuva“ pasirašė susitarimus dėl 97 megavatų (MW) apimties atsinaujinančios energijos gamybos projektų, kuriuose jau 2025 m. bus generuojama elektra iš saulės ir vėjo. Taip pat bendrovė 2,5 karto, iki 336 gigavatvalandžių (GWh), padidino iš vietinių gamintojų superkamos žaliosios elektros apimtis.

Kita labai svarbia įmonės plėtros kryptimi išlieka elektromobilių viešo įkrovimo tinklo plėtra. Čia planuojama dirbti dvejomis kryptimis – bendradarbiaujant su privačiu verslu bei dalyvaujant savivaldos ar nacionalinių institucijų skelbiamuose elektromobilių įkrovimo stotelių konkursuose.

„Vien šiemet per devynis mėnesius pasirašėme sutarčių, kurias įgyvendinus „Elektrum Drive“ viešo įkrovimo tinklą papildys per 160 įkrovimo stotelių 40-yje skirtingų Lietuvos vietų. Įgyvendindami savo tikslą plėtoti ir siūlyti tvarius sprendimus verslui bei gyventojams, projektuojame ateities „degalinių“, elektromobilių įkrovimo centrų, tinklo diegimą. Mūsų stiprybė yra tai, kad galime pritaikyti ir rinkos poreikiams adaptuoti ne vienerių metų „Latvenergo“ patirtį šioje srityje“, – pastebi M. Giga.

Kaip rodo Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenys, Lietuvoje pasibaigus dviem iš trijų elektros tiekimo buitiniams vartotojams liberalizavimo etapų, „Elektrum Lietuva“ yra įsitvirtinusi antroje vietoje su 15 proc. užimama rinkos dalimi. Šiemet nuo metų pradžios įmonės buitinių klientų portfelis išaugo 47 proc. ir rugsėjo pabaigoje siekė 186 tūkst.

Bendras „Elektrum Lietuva“ buitinių ir verslo klientų skaičius siekia 200 tūkst.

Pernai sausio–rugsėjo mėnesiais „Elektrum Lietuva“ pajamos buvo 134 mln. eurų, o grynasis pelnas sudarė 1,3 mln. eurų.

Apie bendrovę „Elektrum Lietuva“:

„Elektrum Lietuva“ yra didžiausios Baltijos šalyse žaliosios elektros gamintojos „Latvenergo“ (Latvija) antrinė įmonė, teikianti įvairius energetikos sprendimus buitiniams ir verslo klientams Lietuvoje. Daugiau nei 80 proc. „Latvenergo“ pagamintos elektros energijos yra iš atsinaujinančių šaltinių. Bendrovė „Elektrum Lietuva“ šiuo metu tiekia elektrą daugiau nei 12 tūkst. įmonių, savo elektros tiekėju įmonę pasirinko daugiau kaip 188 tūkst. namų ūkių, įmonė tiekia dujas beveik 800 bendrovių, yra įrengusi virš 2000 saulės elektrinių bei keturis saulės parkus (13 MW). Vystomi nauji saulės parkai, kurių bendra galia sieks beveik 300 MW.

Pranešimą paskelbė: Tadas Vaitelė, UAB „Idea Prima”

„Elektrum Lietuva“ šiemet pajamas išaugino 2 kartus iki 272 mln., pelną – 2,5 karto iki 3 mln. eurų

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)