Finansai

„Elenger“ Suomijai atgabens papildomą dujų krovinį

Didžiausia privati Suomijos ir Baltijos regiono energetikos bendrovė „Elenger“ lapkričio antroje pusėje į Suomijos Inku terminalą iš JAV atgabens papildomą suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinį, kad užtikrintų Suomijos dujų poreikius po incidento Estijos ir Suomijos dujotiekio jungtyje „Balticconnector“. Įmonė pasiruošusi papildyti tiekimą žiemos sezono metu.

„Rinka gali susitvarkyti su „Balticconnector“ situacija – Suomijos rinkai reikalingas dujas galime atgabenti per Inku terminalą. Amerikoje ir Europoje yra pakankamai dujų ir jas galinčių gabenti tanklaivių, todėl esant poreikiui gana greitai galima užsakyti papildomų krovinių. Suomijos Inku terminalas jau turi patirties dirbant su nuolatine dujų paklausa“, – sako „Elenger Lietuva“ direktorius Marius Kairys.

Anot „Elenger Lietuva“ vadovo, šią savaitę buvo žengtas svarbus žingsnis į priekį – „Gasgrid“ paskelbė apie galimą „Balticconnector“ paleidimo laiką, o Inku terminalas nustato dujų pristatymo vietų rezervavimo taisykles žiemai.

„Elenger“, savo ruožtu, yra pasirengusi dirbti sudėtingose situacijose ir užtikrinti dujų tiekimą  savo klientams“, – sako M.Kairys.

„Elenger“ šiais metais daugiau nei tris kartus padidino SGD tiekimą – vietoj pernai buvusių penkių laivų bendrovė į regioną šiemet atgabens jau 17-ąjį SGD laivą. Anksčiau gamtinės dujos Suomiją ir Baltijos regioną daugiausia pasiekdavo vamzdynais iš Rusijos. Ši tiekimo kryptis uždaryta jau beveik pusantrų metų.  

„Elenger“ importuojamos SGD turi kilmės sertifikatus, dujos daugiausia atkeliauja iš JAV ir Norvegijos. Dabar SDG dujos tiekiamos į Suomijos Inku ir Lietuvos Klaipėdos terminalus, kur dujinamos ir tiekiamos į dujotiekį.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos duomenimis, 2023 metais bendrovė „Elenger“ yra antras pagal dydį gamtinių dujų tiekėjas Lietuvos mažmeninėje rinkoje.

Penkiose rinkose – Suomijoje, Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje – veikianti „Eesti Gaas“ išaugo ir tapo didžiausia privačia energetikos bendrove Suomijoje ir Baltijos regione. „Elenger“ vardu veikianti bendrovė savo klientams regione dujas tiekia vamzdynais, suslėgtų gamtinių dujų (CNG) bei SGD pavidalu. Bendrovė Estijoje ir Latvijoje valdo didžiausią dujų skirstymo vamzdynų tinklą, aktyviai prekiauja tarptautinėse energetikos rinkose ir intensyviai plėtoja atsinaujinančios energijos portfelį, kurį šiandien sudaro saulės elektrinės ir biodujų gamyba.

Daugiau informacijos:

Marius Kairys
Tel.: +37061559425
El.paštas:
marius.kairys@elenger.com

 

Pranešimą paskelbė: Ineta Stravinskaitė, Publicum Financial Communications, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)