Finansai

„Elgama-Elektronika“ pasirašė 108 mln. zlotų vertės kontraktą – tieks išmaniuosius skaitiklius Lenkijos „Stoen“

Trisdešimties metų veiklos sukaktį mininti „Elgama-Elektronika“ drauge su Lenkijos partneriais „Esmetric“ laimėjo Lenkijos elektros tinklų modernizavimo konkursą ir tieks išmaniuosius skaitiklius elektros skirstymo operatoriui „Stoen“, priklausančiam vienai didžiausių elektros gamybos ir skirstymo bendrovių Europoje „E.ON“. Pirmojo projekto etapo vertė siekia 108 mln. zlotų (22,9 mln. Eur) ir apima 20 proc. „Stoen“ klientų.

 

„Lenkijoje jau dirbame su keletu elektros skirstymo operatorių, tačiau partnerystė su 1,2 mln. klientų turinčiu „Stoen“ mums yra didelis žingsnis į priekį ir atveria naujas galimybes. Pasirašėme 108 mln. zlotų kontraktą, tačiau tai tik pirmasis iš trijų projekto etapų. Pirmajame etape „Stoen“ modernizuos 20 proc. savo tinklo skaitiklių, dalį jų jau pristatėme užsakovui, o visą užsakymą žadame įgyvendinti iki 2023 m. vidurio. Modernizavimo darbai užtruks apie pusantrų metų ir turi būti užbaigti iki 2023 m. pabaigos. Tuomet, tikimės  kad busskelbiami dar du, dvigubai didesnių biudžetų konkursai. Šio projekto įgyvendinimas padės mums geriau suprasti kliento poreikius ir geriau pasiruošti ateinantiems konkursams. Visų savo klientų skaitiklius „Stoen“ planuoja pakeisti per ketverius metus, siekiame išlikti jų partneriais viso proceso metu“, – sako Martynas Čereška, „Elgama-Elektronika“ direktorius.

Lenkijos elektros operatorius „Stoen“ priklauso Europos energetikos sektoriaus lyderiui „E.ON“, teikiančiam paslaugas aštuoniose didžiosiose Europos rinkose ir turintis 50 mln. klientų. Pasak M. Čereškos kontraktas su „Stoen“ atveria langą į visas „E.ON“ rinkas, kuriose įvairiomis apimtimis diegiama išmanioji apskaita: „Sėkmingai pasirodę Lenkijoje, turėsime geresnes galimybes dalyvauti ir laimėti analogiškus koncerno „E.ON“ skelbiamus konkursus visoje Europoje.“ 

Išmanios apskaitos poreikis auga

„Nors skaitmeninių skaitiklių poreikis ir diegimo tempas ES sistemingai auga, modernizacijos galo dar nesimato – išmani apskaita ES vis dar vidutiniškai įdiegta tik 40 proc. klientų. Pavyzdžiui, Ispanija jau pakeitė 100 proc. fizinių klientų skaitliukų į išmanius, tačiau verslo klientų apskaitos modernizacija vyksta lėčiau – pakeista tik 40 proc. verslų skaitliukų. Kita išmanios apskaitos diegimo lyderė Švedija visuose namų ūkiuose skaitiklius buvo pakeitusi dar 2008 m. vasarą, tačiau čia nesustojo ir iki 2024 m. žada juos dar kartą pakeisti naujausios kartos prietaisais“, – sako M. Čereška.

Pasak vadovo, rinka yra perspektyvi ir auganti – vien ES prognozuojama, kad iki 2027 m. laikysis 5,54 proc. metinio augimo koeficientas (CAGR), o išmanios apskaitos naudotojų skaičius pakils nuo 150 mln. iki 250 milijonų. Pasaulyje prognozės dar optimistiškesnės – iki 2030 m. rinka turėtų augti dvigubai ir pasiekti 65 mlrd. JAV dolerių.

Apie UAB „ELGAMA-ELEKTRONIKA“:

Įmonė yra pirmaujanti elektroninių elektros skaitiklių gamintoja Baltijos šalių regione. Kompanija projektuoja, tobulina ir gamina didelę elektroninių elektros skaitiklių, skirtų buitinėms, komercijos ir pramoninėms reikmėms, įvairovę ir teikia sprendimus, susijusius su elektros energijos matavimu, kontrole ir valdymu. Taip pat kartu su partneriais siūlo išmaniąsias apskaitos sistemas, pritaikytas efektyviam energetinio sektoriaus įmonių darbui su energetinių resursų apskaita. Taip pat įmonė tiekia surinkimo paslaugas išorės klientams.

Pranešimą paskelbė: Šarūnas Čėsna, Integrity PR

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)